| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
No wybacz, ale ja nie podzielam tego entuzjazmu. Załadować nuklearną pigułę na bezzałogowy okręt i nich sobie ot tak krąży po oceanie - czy to na pewno dobry pomysł? I co z łącznością z takim cudakiem?


Z jedną pigułą to jest bez sensu, ale tak z 20-toma, to czemuż by nie? A łączność? Może nawet nie radiowa, ale podpięta pod kanały łączności wielorybów...? Taki amerykański sonarzysta słucha i słyszy jakiegoś wieloryba, a tymczasem to w tym sygnale znajduje się kod do takiej jednostki...? Brzmi to jak sci-fi, dzisiaj - a jutro?
Tak już nawiasem, to Amerykanie usłyszeli we Wszechoceanie jakieś dziwne sygnały i nie wiedzą, do czego to przypiąć - zob. http://wszechocean.blogspot.com/2015/06/syreny-szesc-niewyjasnionych-dzwiekow.html. Może to jest własnie to? Wink

Wto 30 Sty, 2018 18:10

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drążymy dalej temat, bo ciekawy:

Głębokowodny problem: radziecka/rosyjska nuklearna broń torpedowa

Michaił Mokruszin

W październiku 2017 roku przypadła 60. rocznica dokonania uwieńczonej sukcesem próby T-5, pierwszej radzieckiej nuklearnej torpedy wystrzelonej z okrętu podwodnego. „Sputnik” spogląda wstecz na historię radzieckich i rosyjskich planów torped nuklearnych i tego, co pociągnęło planistów z Floty do rozwinięcia tej śmiercionośnej podwodnej broni.

W dniu 10.X.1957 roku, radziecki SS o nazwie S-144 klasy Whiskey, wystrzelił torpedę z głowicą nuklearną w kierunku pozorowanej floty nieprzyjaciela w okolicach archipelagu Nowa Ziemia na północy ZSRR. Zdetonowana na głębokości 35 m głowica o mocy 10 kt zniszczyła dwa wycofane ze służby niszczyciele, dwa okręty podwodne i dwa trałowce.

Radzieccy inżynierowie rozpoczęli prace nad torpedami z głowicami nuklearnymi wkrótce po tym, jak ich kraj dokonał pierwszej udanej próby atomowej w 1949 roku. Logika militarna głosiła, że podczas gdy bombowce dalekiego zasięgu i pociski rakietowe były uważane za kluczowe elementy rodzącego się odstraszającego nuklearnego straszaka, ten pierwszy element pozostawał podatny na obronę powietrzną, podczas gdy te ostatnie wkraczały dopiero na wczesne etapy rozwoju.
- Okręty podwodne były czymś innym – obserwator wojskowy Andriej Stanawow napisał w swym artykule dla RIA Nowosti – one doskonale sprawiły się w czasie II Wojny Światowej, były zdolne do krytego podejścia do nieprzyjacielskich brzegów i zadać potężne i niszczące ciosy wrogim portom i infrastrukturze. Radziecka flota miała także dużą liczbę doświadczonych dowódców-podwodniaków z czasów II Wojny Światowej.

T-5 kontra T-15

Pierwszym radzieckim programem stworzenia nuklearnej torpedy był program rozwoju torpedy T-15, który zaczęto w 1951 roku. Zaprojektowane do przenoszenia ich przez SSN z Projektu 627 Kit - pierwszych radzieckich torpedowych okrętów podwodnych z napędem nuklearnym, były to masywne podwodne pociski i kalibrze 1550 mm o długości powyżej 20 m i wadze 40 ton. W przypadku wojny, T-15 mogły być użyte do ataku na amerykańskie instalacje nabrzeżne, porty morskie, bazy US Navy i nadmorskie miasta. Praca nad T-15 rozpoczęły się równolegle do wypróbowywania pierwszej na świecie bomby H – RDS-6s (w kodzie CIA Joe 4), którą z powodzeniem wypróbowano w sierpniu 1953 roku. Specjaliści przekazali ich projekt Flocie w dwa lata później.

Flota była nieco mniej niż wstrząśnięta i zgodnie z Stanawowem:
- Masywna wyrzutnia torpedowa zajmowała 1/5 całkowitej przestrzeni całego okrętu, w efekcie zamieniając go w jednostrzałowca. Ponadto istniały uzasadnione kwestie dotyczące zasięgu i prędkości torpedy, pozostawiające sobie wiele do życzenia.

W rezultacie inżynierowie skupili swe wysiłki na skonstruowaniu skromniejszej broni – 533-milimetrowej torpedy T-5, wyposażonej w taktyczną głowicę nuklearną RDS-9. Jej rozmiary pozwalały na przenoszenie i odpalanie jej przez każdy radziecki okręt podwodny.

T-5 została po raz pierwszy przetestowana z powodzeniem we wrześniu 1955 roku przy Nowej Ziemi z użyciem głowicy o mocy 3 kt. Test nie był przeprowadzony wprost przez okręt podwodny, ale użyto trałowca, który opuścił torpedę do wody i zdetonował ja na głębokości 12 m.

Torpedy T-5 zostały wprowadzone do Floty w 1958 roku, w rok po kolejnym teście w październiku 1957 roku. Broń ta mogłaby służyć jako jedyna nuklearna torpeda ZSRR do czasu pojawienia się w 1960 roku Autonomicznych Specjalnych Głowic Bojowych (ASCW), co pozwoliło na pakowanie głowic nuklearnych o mocy do 20 kt w zwykłe torpedy 533 mm.

Stumegatonowa megatorpeda?

W kilka lat później, po przetestowaniu wodorowej RDS-220 Car Bomby o mocy 57 Mt, w październiku 1961 roku, fizyk jądrowy Andriej Sacharow zgłosił pomysł stworzenia urządzenia o0 mocy 100 Mt, które zmieściłoby się do podwodnej torpedy.
- Po przetestowaniu [Car Bomby] zaniepokoiłem się faktem iż nie było żadnego dobrego systemu jej przenoszenia – napisał Sacharow w swych wspomnieniach. – Bombowce się nie liczyły, można je było łatwo zestrzelić. I tak w sensie wojskowym, to nasza praca była do niczego. Zdecydowałem, że wielka torpeda wystrzelona z okrętu podwodnego byłaby efektywnym wektorem jej przenoszenia. Wyobraziłem sobie stworzenie do tego celu atomowego silnika odrzutowego z bezpośrednim przepływem. Celami dla broni byłyby porty wroga. Torpedy byłyby wystrzeliwane z odległości kilkuset kilometrów.

Pomysł odpalanej przez okręty podwodne, ślizgającej sie po powierzchni torpedy zaproponowany przez akademika nie został zrealizowany w jego czasach, i leżał odłożony i zapomniany przez pół wieku. w tym czasie Amerykanie rozwinęli swe własne taktyczne torpedy nuklearne, w tym Mark 45 i Mark 48.

Nowy tajemniczy pomysł Rosjan

W latach 60. i 70., techniczne możliwości obu Supermocarstw doprowadziły do wyrównania parytetów ZSRR i USA, koncepcja ICNT została zamieniona na koncepcję rozwoju ICBM i coraz bardziej zaawansowanych technicznie wektorów przenoszenia z atomowych okrętów podwodnych i bombowców.
Koncepcja ICNT i nuklearnych systemów ich przenoszenia powróciła pod koniec 2015 roku, jednakże, po tym jak rosyjski kamerzysta przypadkowo pokazał obraz Status-6 – nuklearnego drona wypuszczanego przez okręt podwodny – w czasie spotkania grupy wysokich wojskowych z prezydentem Rosji w listopadzie 2015 roku. Tak jak urządzenie Sacharowa, ta broń ma niepotwierdzoną moc eksplozji wynoszącą 100 Mt TNT, która może spowodować powstanie sztucznej fal tsunami o wysokości 500 m wzdłuż nieprzyjacielskich brzegów.

Jak się podejrzewa, ta broń ma zasięg 10.000 km, płynie na maksymalnej głębokości 1000 m, z prędkością maksymalną 100 kts/~185 km/h. Zachodnie media donoszą i spekulują, że broń ta jest wypełniona izotopem kobalt-60 (Co-60) i po detonacji głowicy dojdzie do skażenia znacznych połaci nieprzyjacielskich brzegów.

Krążą pogłoski, że system Status-6 będzie przenoszony przez specjalnie wyposażone pokręty podwodne z Projektu 949 Granit i Projektu 09851 Chabarowsk mające specjalne urządzenia dokujące na swej spodniej stronie. Ostatnio Pentagon potwierdził, że Projekt Status-6 jest realny, i że w listopadzie 2016 roku przeprowadzono testy na pokładzie okrętów podwodnych klasy Sarow.

Eksperci twierdzą, że główną zaletą tej broni jest odporność na wszystkie istniejące i przyszłe amerykańskie systemy obrony przeciwrakietowej. Zdolność broni do powodowania niedopuszczalnego poziomu zniszczeń wroga i omijania amerykańskich systemów obrony przeciwrakietowej rozmieszczanych wzdłuż granic Rosji byłaby wysoce skuteczna jako narzędzie odstraszania.


Źródło – „Sputnik” - https://sputniknews.com/military/201710111058146463-soviet-russian-nuclear-torpedoes/
Przekład z angielskiego - ©R.K.F. Leśniakiewicz

Nie 04 Lut, 2018 9:32

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik
Posty: 4423
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak jak urządzenie Sacharowa, ta broń ma niepotwierdzoną moc eksplozji wynoszącą 100 Mt TNT, która może spowodować powstanie sztucznej fal tsunami o wysokości 500 m wzdłuż nieprzyjacielskich brzegów.

Witam, trochę nie chce mi się wierzyć w "500 metrowe fale", tsunami z 2004r. na Oceanie Indyjskim miało 15 metrowe fale. Pozdrawiam.

Pon 05 Lut, 2018 0:03

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik

Posty: 4644
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W US Navy jedynie torpedy Mk 45 uzbrojone były w głowice jadrowe (W34). Mk 48 maja głowice konwencjonalne (295kg materiału PBXN-105).
Bez obrazy, ale to materiał na poziomie "Sputnika". Propagandówka dla młodzieży młodszej ze sporą zawartością bredni.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 05 Lut, 2018 6:11

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 - być może chodzi o falę w epicentrum wybuchu...
Grendel - zachodnie źródła też podają te dane, czyżby to też były brednie? Osobiście uważam, że rzecz może być jednak wykonalna. Wyobraź sobie teraz, że taką pigułę zdetonuje się przy wyspie Palma de Canaria i spowoduje to osuwisko i w jego rezultacie tsunami, które zmyje do Atlantyku całe Wschodnie Wybrzeże USA i Kanady? Podobny numer można odwalić na Pacyfiku...

---------------------------------

Odkrycie: rosyjska ultratajna torpeda nuklearna
Nowa broń Moskwy może wymazać całe miasta na wybrzeżach


Franz-Stefan Gady

Rosyjska telewizja państwowa RT przez przypadek wyemitowała supertajne plany nowej nuklearnej torpedy dalekiego zasięgu nazwanej Status-6. Incydent ten wydarzył się w listopadzie 2015 roku, w czasie spotkania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z najwyższymi oficerami Rosyjskich Sił Zbrojnych w Soczi nad Morzem Czarnym w pd-zach. Rosji. W czasie spotkania, w czasie którego dyskutowano nad rozwojem rosyjskich możliwości militarnych, ekipa TV z państwowego kanału RT-1 sfilmowała rosyjskiego generała studiującego schemat nowego „oceanicznego wielozadaniowego systemu Status-6”.

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że rosyjskie media przypadkowo ujawniły tajne dane we wtorek (10.XI.2015 r.):
- Prawdą jest że pewne tajne dane dostały się w kadr kamery i zostały potem skasowane. Mam, nadzieję, że to się więcej nie powtórzy – powiedział on.

Zgodnie z tym, co pokazała TR-1, „oceaniczny wielozadaniowy system Status-6” jest zaprojektowany do „niszczenia ważnych ekonomicznych instalacji nieprzyjaciela na obszarach brzegowych i gwarantuje dewastujące zniszczenia terytorium wrogiego kraju poprzez stworzenie wielkich obszarów radioaktywnych skażeń, wyłączając je z wojskowej, ekonomicznej i innej aktywności na długi czas.”

Kadr pokazuje tą torpedę jako „samobieżny pojazd podwodny” o zasięgu „powyżej 6200 mi/10.000 km” mogący operować na głębokościach „do 3300 ft/1000 m”. Zgodnie doniesieniami rosyjskich mediów cytowanymi przez BBC, „torpeda może poruszać się z prędkością 100 kts/115 mph/185 km/h unikając wszelkich akustycznych urządzeń nasłuchowych i innych pułapek”.
Mając średnicę 1 m, ta „robotyczna łódź podwodna” (czy torpeda) może być wypuszczona albo przez okręt podwodny z Projektu 09852 – bazującym na Projekcie 949A Oscar – albo z okrętu podwodnego z Projektu 09851, przedłożonych w grudniu 2012 roku i w lipcu 2014 roku – odpowiednio i z nieznaną datą ukończenia.

Po ukończeniu, oba okręty podwodne będą w stanie przenosić mały bezzałogowy pojazd podwodny – UUV : ten z Projektu 09852 będzie w stanie zabrać 6 torped, podczas gdy Projekt 09851 będzie mógł przenieść do 4 UUV.
- W oparciu o informacje z tego kadru, nowa broń może być wyposażona w głowicę termojądrową z otuliną ze stabilnego izotopu 59Co - którego wybuch termojądrowy przekształci w wysoce radioaktywny izotop 60Co* z T1/2 = ok. 5 lat – donosi BBC. - Prototypowy egzemplarz będzie skonstruowany do 2019 roku, a pierwsze próby będą miały miejsce w 2019-2020 roku – donosi agencja.

Wygląda na to, że torpeda/UUV Status-6 jest bardziej czy mniej tym samym systemem broni, o którym pisałem we wrześniu. Kodowe oznaczenie Kanyon nadane przez Pentagon, zostało także rzekomo nadane dwóm portom używanym przez flotę okrętów podwodnych USA a także amerykańskim regionom nabrzeżnym.


Źródło – „Diplomat” - https://thediplomat.com/2015/11/revealed-russias-top-secret-nuclear-torpedo/ - z 13.XI.2015 r.
Przekład z angielskiego - ©R.K.F. LeśniakiewiczOpis załącznika:
Kadr z zapisu filmowego konferencji Władimira Putina z najwyższymi oficerami rosyjskich sił zbrojnych w Soczi.

Pon 05 Lut, 2018 7:58

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik
Posty: 574
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej
erkael56 napisał:
BBC, „torpeda może poruszać się z prędkością 100 kts/115 mph/185 km/h unikając wszelkich akustycznych urządzeń nasłuchowych i innych pułapek”.


Hmm jeśli ona robi 100 w pod wodą to jest mega-głośna; więc jak niby ma unikać urządzeń nasłuchowych?

_________________
Pozdr.
Speedy

Pon 05 Lut, 2018 10:59

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Hej
erkael56 napisał:
BBC, „torpeda może poruszać się z prędkością 100 kts/115 mph/185 km/h unikając wszelkich akustycznych urządzeń nasłuchowych i innych pułapek”.


Hmm jeśli ona robi 100 w pod wodą to jest mega-głośna; więc jak niby ma unikać urządzeń nasłuchowych?


Owszem ma robić 100 kts na głębokości 1000 m pod wodą.

Pon 05 Lut, 2018 16:24

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rosja testuje atomowego podwodnego drona

Franz-Stefan Gady

Test prototypu bezzałogowego podwodnego pojazdu podobno miał miejsce w dniu 27 listopada 2016 roku

- Rosyjska Flota podobno przeprowadziła próbę pojazdu podwodnego z napędem nuklearnym – UUV – Kanyon w kodzie NATO i CIA, i znanego jako Oceaniczny Wielozadaniowy System Status-6. Test miał miejsce w dniu 27.XI.2016 roku – doniósł „Washington Free Beacon” w dniu 8 grudnia na podstawie informacji otrzymanych od anonimowych źródeł z Pentagonu.

Zgodnie z oficjelami z Pentagonu, ten UUV został wypuszczony z pokładu SS B-90 Sarow z Projektu 20120 specjalnie zaprojektowanego i używanego przez rosyjską flotę do eksperymentów nad nowymi rodzajami broni i sprzętu bojowego. Jest to jedyny tego rodzaju okręt podwodny w służbie rosyjskiej floty.

Nie podano ani miejsca, ani innych szczegółów tego testu, który miał się odbyć w dniu 27.XI.2016 roku.

Istnienie Programu UUV zostało po raz pierwszy odkryte we wrześniu 2015 roku. W listopadzie rosyjska TV państwowa pokazała zapis z tajnej prezentacji nuklearnego UUV dalekiego zasięgu.

Zgodnie z materiałem zaprezentowanym w RT-1, ten „Oceaniczny Wielozadaniowy System Status-6” został zaprojektowany do „niszczenia ważnych ekonomicznych instalacji nieprzyjaciela na obszarach brzegowych i gwarantuje dewastujące zniszczenia terytorium wrogiego kraju poprzez stworzenie wielkich obszarów radioaktywnych skażeń, wyłączając je z wojskowej, ekonomicznej i innej aktywności na długi czas.”

Kadr pokazuje tą torpedę jako „samobieżny pojazd podwodny” o zasięgu „powyżej 6200 mi/10.000 km” mogący operować na głębokościach „do 3300 ft/1000 m”. Zgodnie doniesieniami rosyjskich mediów cytowanymi przez BBC, „torpeda może poruszać się z prędkością 100 kts/115 mph/185 km/h unikając wszelkich akustycznych urządzeń nasłuchowych i innych pułapek”.

Mając średnicę 1 m, ta „robotyczna łódź podwodna” (czy torpeda) może być wypuszczona albo przez okręt podwodny z Projektu 09852 – bazującym na Projekcie 949A Oscar – albo z okrętu podwodnego z Projektu 09851, przedłożonych w grudniu 2012 roku i w lipcu 2014 roku – odpowiednio i z nieznaną datą ukończenia.

Po ukończeniu, oba okręty podwodne będą w stanie przenosić mały bezzałogowy pojazd podwodny – UUV : ten z Projektu 09852 będzie w stanie zabrać 6 torped, podczas gdy Projekt 09851 będzie mógł przenieść do 4 UUV.
- W oparciu o informacje z tego kadru, nowa broń może być wyposażona w głowicę termojądrową z otuliną ze stabilnego izotopu Co-59 - którego wybuch termojądrowy przekształci w wysoce radioaktywny izotop Co-60 z T1/2 = ok. 5 lat – donosi BBC. - Prototypowy egzemplarz będzie skonstruowany do 2019 roku, a pierwsze próby będą miały miejsce w 2019-2020 roku – donosi agencja.

Aktualnie toczy się dyskusja pomiędzy zachodnimi analitykami wywiadu, czy ten przeciek nie jest celowym zagraniem Rosji w stosunku do USA i jest wymierzony w planowane amerykańskie instalacje antyrakietowe rozmieszczane w Europie. Biorąc pod uwagę różne ograniczenia aktualnie istniejące w Rosji, to amerykańska TA mogłaby pojawić się z pośrodku lat 20. XXI wieku, zanim Rosjanie byliby w stanie wprowadzić ten nowy system broni.
- Technologia UUV nie jest tak dojrzała jak technologie UAV , bowiem o wiele trudniej jest utrzymywać z nimi łączność, niż z napowietrznymi dronami – oceany są nieprzejrzyste dla sygnałów radiowych, zaś akustyczne sygnały biegną wolniej niż fala elektromagnetyczna. W konsekwencji tego, UUV muszą być całkowicie autonomiczne, co stwarza wiele nowych technicznych wyzwań – odnotowałem we wrześniu 2015 roku. W konsekwencji czego, US Navy podjęła decyzję polegania na dostępnych aktualnie komercjalnych UUV.


Źródło – „Diplomat” - https://thediplomat.com/2016/12/russia-tests-nuclear-capable-underwater-drone/ z dnia 14.XII.2016 r.
Przekład z angielskiego - ©R.K.F. LeśniakiewiczOpis załącznika:
Status-6

Sro 07 Lut, 2018 9:39

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rosyjska broń: radioaktywne tsunami

Tajna rosyjska broń jest w stanie zmyć do morza Nowy Jork, Boston, Dystrykt Columbia w kilka minut dzięki fali radioaktywnego tsunami…

Mike Adams

Zgodnie z wysoko postawionym źródłem w Rosji, które jest związane z wojskiem (wymienione poniżej), Rosja nie tylko posiada tajną niszczycielską broń przeciwko USA, ale zamierza ją użyć na całej długości Wschodniego Wybrzeża.
Istnienie tej tajnej broni – która może utworzyć ogromne radioaktywne fale pływowe dewastujące miasta wzdłuż Wschodniego Wybrzeża – została odkryta przez BBC w swym artykule:
Kreml powiedział, że tajne plany rosyjskiej długodystansowej nuklearnej torpedy – nazwanej „Status-6” – nie powinna się pojawić w wiadomościach rosyjskiej TV. Przeciek miał miejsce w czasie reportażu na kanale RT-1 ze spotkania Władimira Putina z dowódcami wojskowymi w mieście Soczi.
Jeden z generałów studiował właśnie system „dewastującej” torpedy. Wypuszczona z okrętu podwodnego jest w stanie stworzyć „szeroki obszar skażenia radioaktywnego”, mówi ten dokument.
Ten „oceaniczny wielozadaniowy system Status-6” został zaprojektowany do „niszczenia ważnych instalacji ekonomicznych nieprzyjaciela w rejonach brzegowych, i spowodowanie zniszczeń w głębi wrogiego terytorium poprzez stworzenie szerokich obszarów skażonych radioaktywnie, co spowoduje ich bezużyteczność do wojskowej, gospodarczej czy innej aktywności na długi czas” - twierdzi ten dokument.

Atomowe krety

Głowice niesione przez podwodne drony mogą spowodować ogromne radioaktywne przypływowe fale zniszczenia.
Broń ta jest znana jako „nuklearny kret”, i jest podwodnym dronem, który przenosi głowicę jądrową, następnie ukrywa się w dnie morskim (stąd nazwa) w pobliżu wybrzeża atakowanego kraju. Zagrzebane w dnie morskim, głowice mogą być zdalnie odpalone w celu utworzenia masywnych fal przypływowych (tsunami), które mogą spłukać nabrzeżne miasta do morza w kilka minut.
Osobiście oceniam, że seria takich głowic może zostać zdetonowana w sekwencji czasowej, która pomnoży amplitudę tej przypływowej fali, wytwarzając większą i bardziej niszczycielska falę, niż mogłaby to zrobić pojedyncza głowica.
Na dodatek do tej fizycznej destrukcji, która może być rezultatem działania tej broni, fala tsunami może zawierać radioaktywną wodę morską, która doda „brudną bombę A” do efektów uderzenia fali. Aspekt „brudnej bomby” tej broni może osadzić śmiertelną koncentrację radioaktywnych izotopów w zrujnowanych miastach, pozostawiając w toksycznym spadku radioaktywne pierwiastki takie jak I-131, Cs-137 oraz różne izotopy uranu (U) i plutonu (Pu), obydwa mające o wiele dłuższy czas półrozpadu (T1/2) niż jod (ok. 7 dni) i cez (ok. 29 lat).
Waszyngton i Dystrykt Columbia, Nowy Jork, Filadelfia i Boston są wysoce narażone na uderzenie tą bronią, bowiem znajdują się bardzo blisko linii wybrzeża i stanowią doskonały cel dla nuklearnie wygenerowanych, radioaktywnych fal tsunami.

Rosja wyprzedza nas o dekadę

Rosja wyprzedza USA o dekadę w dziedzinie wynalazczości i rozwoju systemów uzbrojenia.
- Rosja rozwinęła i nadal rozwija także inne, bardziej innowacyjne systemy broni, które wyprzedzają o lata systemy amerykańskie – donosi Dave Hodges w czasie telewizyjnego „Common Sense Show”. - Są to m. in. „odrzutowe myśliwce na plazmę”, które rażą cele strumieniami plazmy, „morskie działo protonowe”, Krasuha-4 - ruchomy system uzbrojenia elektronicznego i S-400 Tryumf – wysoko zaawansowany system plot., który może śledzić 300 celów powietrznych i odpalać pociski klasy ziemia-powietrze do niemal każdego samolotu lecącego na dowolnej wysokości, w tym do 40 mi/64 km, czyli esencjonalnie do tzw. LEO.

Tymczasem siły zbrojne USA zostały zmuszone przez Obamę do skupienia się na prawach transgenderowców i zwrocie w lewo ku socjalnym eksperymentom mającymi korzenie w feminizmie i LGBT, a mniej na gotowości bojowej. Amerykańskie siły zbrojne, innymi słowy mówiąc, stały się liberalny miejsce do życia, zaś rosyjskie stały się niebezpieczną machiną wojenną… co jest, oczywiście, celem wszelkich sił zbrojnych.

Jeżeli nie zostanie zmienione za prezydenta Trumpa, to amerykańskie możliwości do walki i zwyciężania w konflikcie z Rosją (i Chinami) będą prawdziwie pod znakiem zapytania. Nie ma sposobu by potępić ludzi z armii, którzy pogardzają żałosną polityką Obamy. Morale naszych wojsk nie jest naruszone i są one zadowolone, że to nie Hillary Clinton jest głównodowodzącym sił zbrojnych USA. Ale one potrzebują naszego wsparcia i nowych inwestycji w systemy uzbrojenia, które by były równorzędne wobec rosyjskich.

Moje 3 grosze

Po przeczytaniu całości materiału na temat rosyjskich atomowych torped wydaje mi się, że taki system jest jednak możliwy do zrealizowania i najprawdopodobniej już istnieje. dowodem na to mogłyby być niektóre – podkreślam – niektóre obserwacje USO w wodach Wszechoceanu i nie tylko w Trójkącie Bermudzkim czy Morzu Diabelskim. Wraz z dr Milošem Jesenským zasugerowałem taką możliwość w naszym opracowaniu pt. „Lode mrtvych – Bermudský treuholník, UFO, USO a narkobaróni” (Ikar, Bratysława 2018). Takie właśnie szybkobieżne torpedy z niekonwencjonalnymi napędami mogły być brane za statki podwodne Obcych, a stugębna fama rozgłosiła to wszem i wobec… W końcu nie pierwszy i nie ostatni raz UFO służą jako przykrywka dla ultrasekretnych działań chłopców w mundurkach.
Istnieje także druga strona tego medalu, a mianowicie rosyjska gra wywiadowcza, której elementem było „ujawnienie” ultratajnego materiału stanowiącego rzekomo największy sekret rosyjskiej marynarki wojennej. Dziwnym mi się wydaje, że na salę, w której znajdowali się prominentni dowódcy wszystkich rodzajów wojsk z ultratajnymi dokumentami, planami, mapami, itd. itp. wpuszczono ekipę RT-1 i zezwolono jej na filmowanie tego wszystkiego. Mało tego – potem ten materiał wyemitowano na cały świat! W ZSRR to byłoby nie do pomyślenia i ten generał by został zdegradowany i rozstrzelany za zdradę tajemnic państwowych!
A tu nic… Coś takiego Mistrz Lucjan nazwał „metodą celowanego rykoszetu”. Czyżby Rosjanom chodziło o sprowokowanie Amerykanów, by odsłonili swe karty…? Tak czy owak, reakcja z ich strony była i dowodem na to są dwa ostatnie akapity powyższego artykułu, które aż zieją zimnowojenną retoryką. Dosłownie jakbym wrócił do początków lat 80. XX wieku, kiedy to Amerykanie straszyli Rosjan programem SDI/NMD.
Nie mam złudzeń co do jednego – skoro Rosjanie pracują nad supertorpedami, to Amerykanie zapewne też. I tylko cholera mnie bierze, kiedy pomyślę, że jacyś idioci mogą rozpętać wojnę w wodach Wszechoceanu nie zdając sobie sprawy z tego, że będzie to koniec oceanicznych biosfer, a atomowa zagłada opisana przez Nevila Shute’a rozpocznie się od WIELKIEGO BUM! u wybrzeży Rosji i USA. Efekty tej wojny przekreślą dwa miliardy lat ewolucji i życie będzie musiało startować od najprostszych organizmów – w najlepszym wypadku. A wszystko za sprawą jakiegoś półmózga z przerośniętymi ambicjami! Tak właśnie będzie…

Komentarze z KKK

No to mamy Wojny Bogów – jak w opisie Mahabharaty…
Czytając opublikowane art. http://wszechocean.blogspot.com/2018/02/gebokowodny-problem-radzieckarosyjska.html oraz http://wszechocean.blogspot.com/2018/02/odkrycie-rosyjska-ultratajna-torpeda.html
Podwodne torpedy nuklearne Rosji są zagrożeniem dla potęgi USA gdyż nowa broń Moskwy może wymazać całe miasta na wybrzeżach USA…. I nie tylko.
Zanim przeczytałam te dwa art. czytałam inny art. i zaczęło się układać…. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowa-doktryna-nuklearna-pozwoli-usa-uzyc-broni-jadrowej-nie-tylko-w-trakcie-wojny
Cyt. „…Stany Zjednoczone przedstawiły nową doktrynę nuklearną, która tylko przybliża nas do wojny atomowej. Dotychczasowa polityka USA zakładała użycie broni jądrowej tylko w ramach odpowiedzi na atak o podobnym charakterze. Nowa doktryna wyraźnie rozluźnia zasady jej stosowania - amerykańskie siły zbrojne będą mogły jej użyć nie tylko podczas wojny, ale także w innych sytuacjach.
…Najbardziej rzuca się w oczy zapis o wykorzystaniu bomb nuklearnych w konflikcie konwencjonalnym, w obronie swoich sojuszników i interesów narodowych, lub w sytuacjach "nadzwyczajnych", np. w obronie przed atakiem na centrum dowodzenia. Ponadto, dokument „Nuclear Posture Review” postuluje modernizację arsenału jądrowego oraz wprowadzenie taktycznych ładunków nuklearnych o małej mocy.
…Nowa doktryna nuklearna sprawi, że Chiny i Rosja również zmienią swoje zasady co do użycia broni nuklearnej, a to z kolei niebezpiecznie przybliży nas do wojny atomowej. http://pikio.pl/usa-rozpoczelo-bombardowanie-panstwa-to-samoobrona/
Historia się powtarza… jak w opisie wojen w hinduskiej Mahabharacie…
Czy można coś zrobić....? Można... ale to na osobny artykuł.
Pozdrawiam (Pytia)

Ludzkie szaleństwo nie zna granic. Najgorsze jest to, że losy nasze, naszych krajów i całej planety zależą od widzimisię jakiegoś durnia, który w przypływie chorej ambicji naciśnie na guzik. I potem już nie będzie żadnego potem. Coś takiego już raz przeszliśmy – co najmniej raz – i efekty tego mamy do dziś dnia. Opisałem to w mojej powieści hipotetycznej „Bractwo Zielonego Smoka”, którą zamieszczam aktualnie na blogu - http://daniel-laskowski.blogspot.com/2017/11/bractwo-zielonego-smoka-1.html w której przedstawiam świat po Wielkiej Wojnie Bogów Astronautów 12.000 lat temu. Tylko że tam przedstawiam to w wersji baśniowej fantasy z optymistycznym przesłaniem. W przypadku naszej cywilizacji już tak nie będzie – za dużo broni, za dużo efektów jej użycia. Nie pozostaną nawet ruiny i zgliszcza… (Daniel Laskowski)

Źródło: „Natural News” - https://www.naturalnews.com/2017-03-18-secret-russian-weapon-could-wipe-out-nyc-boston-and-d-c-in-minutes-with-a-massive-radioactive-tidal-wave.html z 18.III.2017 r.
Przekład z angielskiego - ©R.K.F. LeśniakiewiczOpis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 09 Lut, 2018 8:45

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik
Posty: 4423
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, rosyjskie MON ogłosiło zwycięzców w konkursach na nazwy nowych broni "Status-6" otrzyma nazwę "Posejdon". Pozdrawiam. http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/zwyciezcy-plebiscytu-na-nazwy-rosyjskich-superbroni/
Taka ciekawostka, jednym z głównych przeciwników rosyjskiego "Posejdona" będzie amerykański "Posejdon". Pozdrawiam.

Nie 25 Mar, 2018 12:35

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Witam, rosyjskie MON ogłosiło zwycięzców w konkursach na nazwy nowych broni "Status-6" otrzyma nazwę "Posejdon". Pozdrawiam. http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/zwyciezcy-plebiscytu-na-nazwy-rosyjskich-superbroni/
Taka ciekawostka, jednym z głównych przeciwników rosyjskiego "Posejdona" będzie amerykański "Posejdon". Pozdrawiam.


Czyli w razie draki może będzie Posejdon vs. Posejdon Question To byłoby ciekawe...

Pon 26 Mar, 2018 6:40

Powrót do góry
Frano123
Szeregowiec

Szeregowiec
Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe informacje. Nigdy wcześniej o takim czymś nie slyszałem.
____
http://czestochowa.stronywww-24.pl/
StronyWWW-24, ul. Zimorowicza 6, 42-200 Częstochowa

Pon 26 Mar, 2018 10:43

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i mamy coś o "Posejdonie":

„Posejdon”: broń Sądu Ostatecznego

Sona O.

Czy Rosjanie stworzyli broń Sądu Ostatecznego? Posejdon jest w stanie rozpętać potężne tsunami.
Rosjanie mają nową nuklearną superbroń. Mogą ja odpalić pod wodą, co wytworzy gigantyczne tsunami.
Chociaż Zimna Wojna się oficjalnie skończyła, Rosjanie i Amerykanie nadal bawią się w kotka i myszkę. Dowodem na to jest nowa rosyjska broń atomowa, którą rosyjskie władze ujawniły na krótko przed spotkaniem Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Broń ta ma kształt torpedy i może się poruszać pod powierzchnią morza.
- Ta autonomiczna broń może po cichu poruszać się na wielkich głębokościach, a porusza się szybciej niż okręt podwodny czy statek, i nie ma żadnych wad, które mógłby wykorzystać nieprzyjaciel, na dodatek ma głowicę jądrową o wielkiej mocy – tak opisał ją Putin na Kremlu jeszcze w marcu. Jednakże wtedy informacje mówiły o komputerowych symulacjach wbrew temu, że rosyjski prezydent mówił o testach już w grudniu.
W lipcu ujawniono nowe widea rosyjskiego MON, na których ludzie mogą zobaczyć tą broń w działaniu. Ta nuklearna super-torpeda otrzymała nazwę Posejdon.
Specjalista od obrony H.I. Sutton potwierdził, że wideo to jest zgodne z planami Rosji zbudowania podwodnego, autonomicznego okrętu uzbrojonego w broń jądrową i z napędem atomowym. Został on nazwany jako Oceaniczny Wielozadaniowy System Status-6, Skif i Kanion.
Wedle Suttona, Posejdon mógłby mieć 2 m szerokości i 20 m długości. Rosjanie twierdzą, że Posejdon może mieć głowicę o mocy 50 Mt TNT i pod tym względem będzie podobny do słynnej bomby H – AN602/RDS-220/Car Bomby – największej zdetonowanej bomby termojądrowej. W roku 2015 specjalista od broni nuklearnych Jeffrey Levis nazwał Posejdona bronią Sądu Ostatecznego.
- Dobrze umieszczona głowica termojądrowa o mocy 20-50 Mt mogłaby wyprodukować taką ilość energii, by wytworzyć tsunami takie, jakie widzieliśmy w 2011 roku, a może nawet i większe – powiedział Rex Richardson fizyk badający bronie jądrowe. Według niego, fala tsunami mogłaby mieć wysokość nawet 100 m. Niektórzy eksperci jednak powątpiewają w taką niszczącą siłę Posejdona. Twierdzą oni, że odpalanie głowic jądrowych pod wodą niesie ze sobą wiele niedogodności.
Jeżeli ta broń byłaby w stanie wytworzyć tsunami, to – jak sądzi fizyk Greg Spriggs – byłoby to zmarnowanie całkiem dobrej głowicy termojądrowej. Według niego, tsunami wcale nie byłoby takie duże, jak to opowiadał Putin. Poza tym musiałaby ona być odpalona niedaleko wybrzeża, co dla okrętu podwodnego mogłoby być trudnością. Tsunami, jak to widzieliśmy w Japonii w 2011 roku, uwolniło energię równą 9,3 Tt TNT, a to jest jakieś 100.000.000 razy więcej, niż energia wybuchu bomby A typu Hiroszima i ok. 163.000 razy więcej niż w przypadku eksplozji największej bomby H - Car Bomby.
Poza tym energia wybuchu po detonacji nie rozprzestrzeniłaby się na pewno. Jej większa część by się rozeszła do morza i Rosjanie nie byliby w stanie wykorzystać jej całego potencjału. Jednakże niebezpieczeństwo związane z Posejdonem nie spoczywa tylko na jego mocy. Dokładnej budowy tej broni nie zna nikt poza Rosjanami, ale gdyby znajdowały się w niej metale takie jak kobalt, to spowodowałoby to znaczny wzrost promieniowania w wodzie morskiej. Neutrony wyzwolone przez wybuch mogłyby te metale transformować na niebezpiecznie radioaktywne pierwiastki od długim czasie półzaniku - T1/2. W słonej wodzie by się utrzymywały przez lata i nawet dekady skażając okoliczne wody.
- Jaki chory bastard wymyślił taką broń? – pyta prowokacyjnie Jeffrey Lewis. - Przecież zawsze istnieje możliwość wykorzystania wiedzy o takich broniach w celu spowodowania i szerzenia totalnej paniki w związku z niszczącymi broniami atomowymi. Jest całkiem możliwe, że Rosjanie w swych wideo tylko o tym wzmiankują, a Putin rad przesadza. Siła Posejdona może jest o wiele mniejsza, niż to twierdzi Rosja, i służy on tylko do straszenia Amerykanów.

Źródło – www.iflscience.com zob. także - https://www.youtube.com/watch?v=Q4LejOtYiyw.
Polecam także –
• https://wszechocean.blogspot.com/2016/05/nowa-rosyjska-bron-podwodna.html
• https://wszechocean.blogspot.com/2018/02/icnt-miedzykontynentalna-torpeda-atomowa.html
• https://wszechocean.blogspot.com/2018/02/odkrycie-rosyjska-ultratajna-torpeda.html
• https://wszechocean.blogspot.com/2018/02/gebokowodny-problem-radzieckarosyjska.html
Przekład ze słowackiego - ©R.K.F. LeśniakiewiczOpis załącznika:
Okręt podwodny...

Opis załącznika:
...i "Posejdon"

Sro 01 Sie, 2018 17:36

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik
Posty: 4423
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, Rosjanie podali że ich atomowy okręt podwodny K-239 "Biełgorod" został przystosowany do przewozu 6 atomowych torped typu "Posejdon" w kodzie NATO określanych jako typ Kanyon. Okręt ma być gotowy do służby w 2020 roku. https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=27663


PS.23 kwietnia 2019r. miało miejsce wodowanie op K-329 Biełgorod.
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=2251

Pozdrawiam.

Sro 24 Kwi, 2019 22:08

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan

Posty: 1334
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jak nic Putin odpali Poseidona gdy PIS przekopie Mierzeje Wiślaną. Jak mnie imćmiewicz donosi to rozsądni już ziemie “mniemcewi” sprzedają.

Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 25 Kwi, 2019 2:53

Powrót do góry
wioeoopy
Szeregowiec

Szeregowiec
Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

It sounds interesting, I will look in the Russian press that is available to me.
_________________
Furniture can be a pain to move but not with the help of some of the best furniture sliders.

Wto 31 Sie, 2021 10:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.