| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trynithy
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odznaka szturmowa piechoty, a allgemaine

Dzień dobry, czy ww. odznakami razem mógł zostać odznaczony oficer? Czy one występowały w ogóle razem? Obie są srebrne, jeżeli faktycznie są jednej osoby to w jakich okolicznościach mogły być nadane? Wersje wcześniejsze bez stopni.
Pozdrawiam

Pon 02 Sie, 2021 14:00

Powrót do góry
Trynithy
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem, że ogrom wiedzy niektórych osób tutaj powala, ale ja niestety takowej nie posiadam. Nie wiem czy moje pytanie jest zwyczajnie "głupie", czy trudno powiedzieć. Prosiłbym o jakieś źródła, gdzie mógłbym znaleźć odpowiedź na moje pytanie, niestety ciężko znaleźć cokolwiek w internecie prócz krótkich opisów.

Czw 05 Sie, 2021 21:10

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Odznaka szturmowa piechoty, a allgemaine

Trynithy napisał:
Dzień dobry, czy ww. odznakami razem mógł zostać odznaczony oficer? Czy one występowały w ogóle razem? Obie są srebrne, jeżeli faktycznie są jednej osoby to w jakich okolicznościach mogły być nadane? Wersje wcześniejsze bez stopni.
Pozdrawiam


Czesc,
Jestem pewien, że Marcin Meyer (administrator) miałby dużo do napisania w temacie. Wydał kilka książek opisujących zasady nadawania i techniki wytwarzania odznaczeń o które pytasz.
Twoje pytania: (przyznam że nie jestem znawca od przyznawania odznaczeń, ale napisze co wiem).
Odznakami razem mógł zostać odznaczony oficer? - oficer tak, ale odznaczenie go równocześnie dwoma odznaczeniami nie wchodzi w grę, ponieważ typ odznaczenia definiował w jakiej jednostce służył. ISA - była przyznana oficerom, podoficerom i żołnierzom kompanii strzeleckich dywizji piechoty oraz kompanii strzelców górskich. ASA - była przyznawana oficerom i żołnierzom wszelkich innych sił zbrojnych łącznie z artylerią szturmową, którzy walczyli wraz z piechotą lub czołgami.
Czy one występowały w ogóle razem? - nie widziałem na żadnym ze zdjęć z okresu wojennego, noszenia odznaczeń razem. Jakie odznaczenia mogą się znajdować oraz ich miejsce na mundurze było zdefiniowane regulaminem (nie było tu dowolności, chociaż czasem wyjątki się zdarzały).
Obie są srebrne, jeżeli faktycznie są jednej osoby to w jakich okolicznościach mogły być nadane? - jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy, to zmiana przydziału jednostki danego żołnierza. Gdzie wcześniej służył w piechocie i dostał ISA, a po zmianie przydziału służył w jednostkach rozpoznawczych i dostał ASA. Jeżeli gdzieś się mylę, to na pewno ktoś sprostuje.
Pozdr Kr

Czw 12 Sie, 2021 14:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.