| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Praca licencjacka-PROSZE O POMOC- wieś Ciemiętniki

Witam wszystkich
Jestem studentka UŁ i pisze prace licencjacka o wsi Ciemiętniki, gmina Kluczewsko, powiat Włoszczowski. Widze po forach iz wszyscy tu obecni maja dosc spora wiedze na temat historii wiec zwracam sie z prosba aby ktos kto zna historie Ciemiętnik napisal mi trosze o niej , podal żródla do ktorych mogla bym zasiegnac piszac prace. Prosze o pomoc

Asia

Pon 24 Lis, 2008 8:21

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Droga Koleżanko , cóż takiego zdarzyło się w tej wiosce że na forum historycznym szukasz pomocy ?? Czy jest to miejscowość pod którą był jakaś bitwa ??? Czy nadano tam jakieś szczególne prawa , niespotykane w innych rejonach Polski ???

Pon 24 Lis, 2008 20:38

Powrót do góry
Joanna
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:)

Hmmmm nie mam pojęcia czy tam się coś zdarzyło czy też nie dlatego proszę o pomoc. Moja praca licencjacka polega na opracowaniu terenów jeszcze przez nikogo nieopracowanych dlatego tez taka mala wieś jak Ciemiętniki w ktorej wychowala sie moja babcia, mama i cala rodzina, wieś przez nikogo jeszcze nieopracowana pod względem kartograficznym, społeczno-demograficzym i wogole pod kazdym wzgledem nieopracowana Wink Jesli ktokolwiek wie cos na temat nieciekawej wsi to prosze niech napisze. Nie koniecznie o jakis wielkich wydarzeniach. Moze byc nawet zwykla historia typu: " Józef drwal w 1874 r założył tartak... " hehehe Uśmiech
Czekam na podpowiedzi

Pon 24 Lis, 2008 20:50

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o opracowanie kartograficzne, to odwiedź urząd gminy, do której należy wieś. Mają wszystkie działki na mapkach.
Zorientuj się, gdzie jest archiwum państwowe, do którego trafiają materiały i pojedź tam albo zobacz w bazie sezam

Pon 24 Lis, 2008 21:13

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym jeszcze polecił odwiedzić Urząd Gminy. Bo na samej ich stronie www znalazłem ciekawe informacje. (Mr. Google się kłania wyjątkowo)
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 24 Lis, 2008 22:31

Powrót do góry
Joanna
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziękuje

Dziekuję wszystkim ale ja byłam już w Urzędzie i w Kieleckim archiwum państwowym a takze na stronach google, gminnych i niezawiele jest wiadomosci, a o historii to juz wogole prawie nie ma. Hmmm ale dziekuje za pomoc
Buziaki Embarassed

Wto 25 Lis, 2008 7:25

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: :)

Joanna napisał:
Hmmmm nie mam pojęcia czy tam się coś zdarzyło czy też nie dlatego proszę o pomoc. Moja praca licencjacka polega na opracowaniu terenów jeszcze przez nikogo nieopracowanych dlatego tez taka mala wieś jak Ciemiętniki w ktorej wychowala sie moja babcia, mama i cala rodzina, wieś przez nikogo jeszcze nieopracowana pod względem kartograficznym, społeczno-demograficzym i wogole pod kazdym wzgledem nieopracowana Wink Jesli ktokolwiek wie cos na temat nieciekawej wsi to prosze niech napisze. Nie koniecznie o jakis wielkich wydarzeniach. Moze byc nawet zwykla historia typu: " Józef drwal w 1874 r założył tartak... " hehehe Uśmiech
Czekam na podpowiedzi


Pani Joanno, ja również szukam informacji o Ciemiętnikach, a dokładnie o rodzinie, która tam mieszkała na początku XIX w. (nazwisko Gross). Może posiada Pani jakieś informacje? Również o tzw. Dworze Ciemięckim.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

Nie 25 Lip, 2021 16:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.