| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P1910
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Broń treningowa

Cześć,
Mam taki oto karabin-replikę. Wydaje mi się, że to replika służąca do nauki rekrutów lub skautów. Może wy coś wiecie więcej? Za info z góry dzięki.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 13 Cze, 2021 21:33

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może do ćwiczenia walki wręcz z użyciem karabinu z bagnetem? Ta kulka na końcu lufy by to sugerowała. Widziałem kiedyś chyba coś podobnego, taka imitacja bagnetu z kulką na końcu.

Wto 15 Cze, 2021 11:36

Powrót do góry
P1910
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zainteresowanie. Też tak myślę, że to do ćwiczeń z bagnetem. Potrzebowałbym jakiejś głębszej wiedzy. Może znasz jakieś publikacje o treningu żołnierskim etc. z lat przedwojennych Tam może by coś było. Kiedyś widziałem w u "Irytującego Historyka" na kanale taki odcinek o replikach broni długolufowej dla dzieci i on opowiadał do czego służyła. Mianowicie do przygotowania do służby wojskowej i takie "zabawki" były w szkołach gdzie uczono musztry etc. Tylko one były bardziej wierną repliką z ruchomym zamkiem tylko zdaje się, że w mniejszej skali no i główki na końcu lufy nie było. Gość u którego kupiłem mówił, że znaleziony na strychu w Bytomiu. W tym mieście były koszary. No tylko ile prawdy w tej opowieści...

Pią 18 Cze, 2021 9:09

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do ćwiczeń walki wręcz
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 18 Cze, 2021 20:05

Powrót do góry
P1910
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, do walki wręcz. Jakby się wam jakieś materiały nawinęły to wrzućcie. Z góry dzięki. Biorę się za konserwację przedmiotu.

Sob 19 Cze, 2021 22:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.