| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 761, 762, 763 ... 774, 775, 776  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kiedyś lamentowano, że poloniki się nie sprzedają. Wieszczono upadek patriotyzmu i moralności oraz prymat niemczyzny. A dziś nawet Krzyże Zasługi PRL (szczególnie te wcześniejsze) schodzą za setki złotych. Krzyże Grunwaldu-za tysiące. Że nie wspomnę o przedwojennych Krzyżach Walecznych. I chętnych naprawdę nie brakuje.

Sob 17 Kwi, 2021 11:13

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyżby forma lokaty kapitału w czasach covid?

Sob 17 Kwi, 2021 11:17

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak już wyżej kolega napisał, dobry niemagnetyczny Deumer, byłem ciekaw kiedy się pojawi na forum, co do ceny to myślę że osiągnie wyższy pułap, ostatnio na allegro poszedł też ładny sygnowany Godet (21)za 2700 i ta cena również była dosyć okazyjna względem cen zachodnich dealerów.
_________________
Pozdrawiam Jarek

Sob 17 Kwi, 2021 11:36

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak dla przykładu, dekadę temu za EK II "65'' czyli producenta więcej niż popularnego zapłaciłem 230,00 zł. Za czarną VWA L/11 zapłaciłem 80,00 zł.
Patrząc z perspektywy czasu wtedy wydawało mi się, że płacę dużo. Nie wspomnę o odznaczeniach z wyższych półek.
Dzisiaj ceny wzrosły i raczej nie pójdą w dół, bo to prawda, że jest to i hobby i lokata kapitału. Póki będą chętni to będzie popyt. A na tego typu "precjoza" zawsze będzie rynek.

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Sob 17 Kwi, 2021 11:38

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kolegą, ceny raczej w dół nie pójdą, ba, ostatnio ceny krzyży,, rosną w oczach ", allegro oczywiście (moim zdaniem) rządzi się swoimi prawami i często cena jest zawyżana przez samych licytujacych (typu dam więcej nie odpuszczę bo ego nie pozwala) i tak przykładem niesygnowany W&L(100) idzie za 900 zł co dla tego producenta niezależnie od czasów moim zdaniem grubo przesadzone.
_________________
Pozdrawiam Jarek

Sob 17 Kwi, 2021 12:04

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kleinepanzerfaust napisał:
Czyżby forma lokaty kapitału w czasach covid?


Raczej nie, bo ceny już zaczęły szaleć ze dwa-trzy lata temu.

Sob 17 Kwi, 2021 12:06

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyli klasyczne "Płacz i Płać"....

Sob 17 Kwi, 2021 12:35

Powrót do góry
EK75
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 106
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A kto powiedział że kolekcjonowanie artefaktów z okresu 3 RZESZY jest zajęciem dla ogółu gawiedzi niestety ale do tego zajęcia w dzisiejszych czasach potrzeba wielkiej wiedzy i baaardzo zasobnego portfela . Mr. Green

Nie 18 Kwi, 2021 17:03

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyli jeśli brak baaaardzo zasobnego portfela , trzeba sprzedać nerkę ..... Crying or Very sad

Nie 18 Kwi, 2021 17:22

Powrót do góry
Eminencja
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kleinepanzerfaust napisał:
Czyli jeśli brak baaaardzo zasobnego portfela , trzeba sprzedać nerkę ..... Crying or Very sad


Po co od razu nerkę wystarczy 3 dzieci i masz 1500olus. Co miesiąc taki krzyż przez 18 lat i myśle ze po 18 latach wartość będzie x2 albo lepiej Uśmiech wiec się zwróci z nawiązką.

Nie 18 Kwi, 2021 18:02

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eminencja napisał:
i myśle ze po 18 latach wartość będzie x2 albo lepiej Uśmiech wiec się zwróci z nawiązką.


Nie. Bo inflacja zeżre Mr. Green

Nie 18 Kwi, 2021 19:08

Powrót do góry
Andrzej.korbiel
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 324
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

pytanie

Witam Kolegow nigdy sie nie zaglebiałem glebiej w Polskie odznaczenia ale sa piekne A tu Pan wystawia na allegro jako orginały ale widac niedociagniecia w tym czy to tak powinno byc ? https://allegro.pl/oferta/odznaka-57-pulk-piechoty-bcm-10604972684
_________________
www.korbielos.com - aktualizacja w poniedziałek 19,11

Nie 18 Kwi, 2021 20:37

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No niestety na małe dzieci to troszeczkę przystarawy jestem, bardziej już wnuki do mnie pasują. W sumie nerki też szkoda, więc pozostają tylko nadgodziny w pracy Bardzo szczęśliwy

Nie 18 Kwi, 2021 21:11

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: pytanie

Andrzej.korbiel napisał:
Witam Kolegow nigdy sie nie zaglebiałem glebiej w Polskie odznaczenia ale sa piekne A tu Pan wystawia na allegro jako orginały ale widac niedociagniecia w tym czy to tak powinno byc ? https://allegro.pl/oferta/odznaka-57-pulk-piechoty-bcm-10604972684


Andrzej, to tanie kopie chyba z jakichś gazetek 'kolekcjonerskich' co w kioskach można było kupić za 20 zł.

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 18 Kwi, 2021 21:33

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Andrzej, ja też już kilka razy podchodziłem do odznak honorowych II RP, głównie pułkowych, ale po ostatniej akcji u Niemczyka, na której udało mi się wylicytować kilka sztuk, zostałem skutecznie i już ostatecznie wyleczony z tego tematu.
Moje przemyślenia są następujące:
- te odznaki są piękne i świetnie wykonane, ale są stosunkowo małe, więc ładnie się prezentują na powiększeniach do rozmiaru ekranu komputera, jednak w realu to po prostu niepozorne maleństwa;
- są bardzo rzadkie, przez co praktycznie nie można ich kupić, więc jeśli chcesz kolekcjonować i dodawać sobie do kolekcji jakąś co jakiś czas, może to być po prostu niemożliwe, bo nikt ich nie chce sprzedawać, a jak już to po cenach urągających zdrowemu rozsądkowi;
- kopii jest mnóstwooooo, stosunek ilości kopii będących w obiegu do ilości oryginałów jest znacznie większy niż dla odznaczeń III Rzeszy, gdzie i tak kopii jest zatrzęsienie;
- nie ma rzetelnej wiedzy co jest dobre a co nie, z wielu powodów, głównie dlatego, że materiał porównawczy jest bardzo rzadki, a odznaki były produkowane w sposób jubilerski i mają dużą różnorodność a do tego powojenna produkcja na rynek kolekcjonerski szła pełną parą, nierzadko u tych samych jubilerów z użyciem tych samych technik co przed wojną, pozostaje więc tylko wiara, że coś jest z epoki, co mi akurat nie wystarcza;
- literatura jest trudno dostępna, niepełna i bardzo słaba w porównaniu do tej, która traktuje o odznaczeniach niemieckich. Jest to poziom mniej więcej taki jaki miały pierwsze publikacje o odznaczeniach niemieckich wiele lat temu i praktycznie w większości przypadków nie pozwala na jednoznaczną ocenę oryginalności odznaczenia.
Podsumowując, to trudny temat, bardziej dla kolekcjonerów-gawędziarzy z silną wiarą i grubym portfelem.
pzdr,
Hubert

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 18 Kwi, 2021 22:00

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A to nie są przypadkiem kopie deagostini? Ludzie to pokupowali a teraz próbują się pozbyć . Podobnie jak monet bulionowych z tych prywatnych " mennic"
https://www.google.com/amp/s/dobroni.pl/post/odznaczenia-i-ordery-deagostini-f566180.amp

Pozdrawiam

Nie 18 Kwi, 2021 22:05

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kleinepanzerfaust napisał:
A to nie są przypadkiem kopie deagostini? Ludzie to pokupowali a teraz próbują się pozbyć . Podobnie jak monet bulionowych z tych prywatnych " mennic"
https://www.google.com/amp/s/dobroni.pl/post/odznaczenia-i-ordery-deagostini-f566180.amp

Pozdrawiam


Nie, nie deagostini, bo one były bardzo infantylnie zrobione. Raczej te z zeszytów wydawnictwa 'Edipresse Książki' albo podobne.

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 20 Kwi, 2021 8:29

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry

No może i faktycznie z innych gazet , nigdy się im nie przyglądałem a wydawnictwo kojarzę z reklam w tv . Dla tych co interesują się naszymi odznaczeniami , to może być ciekawa pozycja. Sam autor twierdzi że prace są na ukończeniu to i pewnie niedługo wyjdzie.

Pozdrawiam



Opis załącznika:

Wto 20 Kwi, 2021 16:17

Powrót do góry
L3TH0
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 55
Skąd: Sandomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odznaczenie "Anschluss Austrii"

Witam. Da radę ocenić czy odznaczenie oryginalne?

https://allegro.pl/oferta/iii-rzesza-medal-anschlussu-18-marca-1938-piekny-10629867877

Dziękuję i pozdrawiam !

Czw 22 Kwi, 2021 8:17

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Da !
medal jest w porządku.
Może jednak warto się zastanowić na kupnem kompletu wraz z etui, są to mega popularne zestawy , z którymi nie powinno być problemu z zakupem.

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Czw 22 Kwi, 2021 8:28

Powrót do góry
L3TH0
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 55
Skąd: Sandomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
Da !
medal jest w porządku.
Może jednak warto się zastanowić na kupnem kompletu wraz z etui, są to mega popularne zestawy , z którymi nie powinno być problemu z zakupem.


Posiadasz może wiedzę skąd można takowy zestaw o którym wspominasz kupić?

Czw 22 Kwi, 2021 14:15

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tu bym zaglądał:
https://tompress.shop/pl/
https://oberland.pl/pl/24-nowosci
Pewni sprzedawcy. Kciuk do góry

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 22 Kwi, 2021 18:38

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

L3TH0 napisał:
wolka4 napisał:
Da !
medal jest w porządku.
Może jednak warto się zastanowić na kupnem kompletu wraz z etui, są to mega popularne zestawy , z którymi nie powinno być problemu z zakupem.


Posiadasz może wiedzę skąd można takowy zestaw o którym wspominasz kupić?


obserwuj rynek, Nasz dział " sprzedam "
pośpiech jest złym doradcą więc warto czekać na coś ładnego co będzie cieszyło a i ze sprzedażą w przyszłości nie będzie problemu.
jak coś zauważę to Cie powiadomię

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Sob 24 Kwi, 2021 11:15

Powrót do góry
L3TH0
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 55
Skąd: Sandomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za pomoc

Sob 24 Kwi, 2021 14:07

Powrót do góry
L3TH0
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 55
Skąd: Sandomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja

Witam. Trafiłem na takiego oto skoczka, da radę ocenić czy oryginał?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/odznaczenie-10-zvf

Czw 29 Kwi, 2021 17:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 761, 762, 763 ... 774, 775, 776  Następny Strona 762 z 776

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.