| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witek05
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja szabli

Witam.
Proszę o identyfikację autentyczności rodzaju oraz przbliżonej wartości szabli, szabla tępa nie ostrzona.

Nie 15 Lis, 2020 10:36

Powrót do góry
EK75
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Szabla to -- Szabla Artylerii Pruskiej M1848/96. tzw. Mały Blucher
W tym stanie zachowania raczej poniżej 1000 zł.Ale są tu więksi fachowcy może coś podpowiedzą.
Pozdrawiam

Pon 16 Lis, 2020 14:11

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem Waszmościom.

A tak dokładniej, to Pruska szabla artyleryjska n/A 1896.
---------------
Nie używa się łamanych roczników do tego modelu. A data 1896 jest dodawana umownie.
Szabla ta wprowadzona na uzbrojenie jako - Artillerie-Sabel n/A - "nowego rodzaju"
Tym bardziej "Mały Blucher" - nie było czegoś takiego. To internetowe bajki.
--------------
Stan szabli nie powala. Pochwa z dziwnie zieloną farbą - pierwszy raz takie coś widzę.
Ciekawym tylko jest - nabicie przejęcia broni przez Reichsheer'e po Cesarstwie w 1920 roku (załącznik).
Cytat:
identyfikację autentyczności

Autentyczna to ona jest.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Pon 16 Lis, 2020 17:47

Powrót do góry
EK75
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Trochę się pochwalę gdyż też kiedyś byłem posiadaczem takiej szabli ale w o niebo lepszym stanie była ciekawa o tyle że miała zlikwidowane oznaczenia pułkowe i też sygnowana datą 1920 kupiłem ją w antykwariacie militarnym w Krakowie i o dziwo rzeczoznawca nazywał ją właśnie określeniem " Mały Blucher ".
Ale skoro Pan Stanisław twierdzi że to bajka ufam Mu bezgranicznie gdyż nie ma na tym forum człowieka który by więcej wiedział na temat broni białej Wielki szacun Panie Staszku !!!
Poniżej zdjęcia mojej szabli. Pozdrawiam

Czw 19 Lis, 2020 23:11

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem.

Dziękuję Waszej Mości za dobre słowo. Wielu jest dobrych i bardzo dobrych znawców tematu. Traktujących broń białą z pasją.
To tylko Ci co traktują zagadnienie po łebkach, jak i "rzeczoznawcy" - mogą takie nazwy wymyślać. No a potem krąży taki glut niczym nie usankcjonowany.
Wiadomo że, brednia powtarzana setki razy - staje się "prawdą objawioną" i niema na to rady.
-------
Zgrabna ta "była" Twoja szabla. I wzorcowo "obita". Stare pruskie oznaczenia pułkowe skasowane (wyglądają na pułk piechoty) - a nabite przejęcie przez Rep. Weimarską.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sob 21 Lis, 2020 16:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.