| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rosyjski nóż zik

Witam serdecznie wszystkich i o radę proszę , o ile napis zik z rokiem wydaje mi się reczej oryginalny to P nie na środku wygląda jakby dobite póżniej , jakieś kombinowane
a może całość jest kombinowana ???
zbyt piękne raczej by mogło być oryginalne wiem że przebijają cyfry w dacie

Pon 16 Lis, 2020 1:05

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tutaj znowu znalazłem zakończona aukcję zupełnie w innym miejscu bity odbiór przesunięty w lewo
https://archiwum.allegro.pl/oferta/noz-zik-1943-i7755535874.html

nie wiem co o tym sądzić

Pon 16 Lis, 2020 8:54

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mam wiedzy na temat konkretnie tego noża, ale przerabiałem temat późniejszych bagnetów Armii Radzieckiej. Więc wypowiem się w kwestii stylizowanej litery "R" (P) jako sygnatury. Wszelkiego rodzaju sygnatury czy bicia na radzieckiej broni białej (tu wypowiadam się w temacie od lat 60-tych) były umieszczane niejako umownie. Takie przesunięcia są normalne i powszechne. Wręcz dziwne i podejrzane by było, gdyby owe bicia znajdowały się w identycznym miejscu.

Pon 16 Lis, 2020 11:06

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje , czyli troszkę się wyjaśniło ,że przesunięcia bić są zupełnie naturalne , niemniej jednak czcionka tego bicia P wydaje się jakaś lewa zupełnie , to całe bicie jest jakieś podejrzane , zastanawiam się czy nie zrobiono go już po wojnie , cały nóż wydaje się być za bardzo świeży , dla porównania
całkiem niedawno odkryta stronka a na niej zik z 1944

http://polski-kolekcjoner.pl/2020/02/24/noz-zik-1944/

i aktualnie do sprzedania też piękny okaz

http://polski-kolekcjoner.pl/2020/03/13/noz-zik-1943/

bicia nie po środku ale jednak forma czcionka różni się diametralnie

Pon 16 Lis, 2020 12:23

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego!

Te bicia są w porządku! I znów analogicznie do czasów późniejszych-kształty pojedynczych sygnatur zależały od wielu różnych czynników: Okresu bicia, znacznika (przecież nie był tylko jeden!) oraz poziomu jego zużycia, konkretnego producenta (o ile było ich więcej niż jeden) czy chociażby skalą siły uderzenia znacznika w metal. To, że te sygnatury nie są identyczne, to akurat bardzo dobrze świadczy o nożu. Mówimy o wyrobie sprzed prawie 80 lat. Nie o współczesnym produkcie sygnowanym laserem przez komputer.

Pon 16 Lis, 2020 13:39

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super bardzo dziękuje,

Ostatnio zmieniony przez LEE dnia Wto 17 Lis, 2020 20:31, w całości zmieniany 3 razy

Wto 17 Lis, 2020 6:59

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten nożyk jest piękny ale jak na swoje lata za bardzo świeży pasek skórzany się rozlatuje a klinga zero zużycia zero rdzy fals współczesny to to na pewno nie jest jak coś to powojenna robota bardzo wczesne lata powojenne , co o tym myślicie a może to rzeczywiście oryginał

temat można zamknąć kupiłem ten nożyk dzięki wszystkim

Wto 17 Lis, 2020 9:18

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Świetne rosyjska stronka , super temat o HP-40

https://rusknife.com/topic/21082-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B6-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%86%D0%B0-1941-%D0%B3/

Czw 19 Lis, 2020 17:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.