| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rosyjski nóż zik

Witam serdecznie wszystkich i o radę proszę , o ile napis zik z rokiem wydaje mi się reczej oryginalny to P nie na środku wygląda jakby dobite póżniej , jakieś kombinowane
a może całość jest kombinowana ???
zbyt piękne raczej by mogło być oryginalne wiem że przebijają cyfry w dacie

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 16 Lis, 2020 1:05

Powrót do góry
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Tutaj znowu znalazłem zakończona aukcję zupełnie w innym miejscu bity odbiór przesunięty w lewo
https://archiwum.allegro.pl/oferta/noz-zik-1943-i7755535874.html

nie wiem co o tym sądzić

Pon 16 Lis, 2020 8:54

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Pochwał: 15

Nie mam wiedzy na temat konkretnie tego noża, ale przerabiałem temat późniejszych bagnetów Armii Radzieckiej. Więc wypowiem się w kwestii stylizowanej litery "R" (P) jako sygnatury. Wszelkiego rodzaju sygnatury czy bicia na radzieckiej broni białej (tu wypowiadam się w temacie od lat 60-tych) były umieszczane niejako umownie. Takie przesunięcia są normalne i powszechne. Wręcz dziwne i podejrzane by było, gdyby owe bicia znajdowały się w identycznym miejscu.

Pon 16 Lis, 2020 11:06

Powrót do góry
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Bardzo dziękuje , czyli troszkę się wyjaśniło ,że przesunięcia bić są zupełnie naturalne , niemniej jednak czcionka tego bicia P wydaje się jakaś lewa zupełnie , to całe bicie jest jakieś podejrzane , zastanawiam się czy nie zrobiono go już po wojnie , cały nóż wydaje się być za bardzo świeży , dla porównania
całkiem niedawno odkryta stronka a na niej zik z 1944

http://polski-kolekcjoner.pl/2020/02/24/noz-zik-1944/

i aktualnie do sprzedania też piękny okaz

http://polski-kolekcjoner.pl/2020/03/13/noz-zik-1943/

bicia nie po środku ale jednak forma czcionka różni się diametralnie

Pon 16 Lis, 2020 12:23

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Pochwał: 15

Szanowny Kolego!

Te bicia są w porządku! I znów analogicznie do czasów późniejszych-kształty pojedynczych sygnatur zależały od wielu różnych czynników: Okresu bicia, znacznika (przecież nie był tylko jeden!) oraz poziomu jego zużycia, konkretnego producenta (o ile było ich więcej niż jeden) czy chociażby skalą siły uderzenia znacznika w metal. To, że te sygnatury nie są identyczne, to akurat bardzo dobrze świadczy o nożu. Mówimy o wyrobie sprzed prawie 80 lat. Nie o współczesnym produkcie sygnowanym laserem przez komputer.

Pon 16 Lis, 2020 13:39

Powrót do góry
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Super bardzo dziękuje,

Ostatnio zmieniony przez LEE dnia Wto 17 Lis, 2020 20:31, w całości zmieniany 3 razy

Wto 17 Lis, 2020 6:59

Powrót do góry
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Ten nożyk jest piękny ale jak na swoje lata za bardzo świeży pasek skórzany się rozlatuje a klinga zero zużycia zero rdzy fals współczesny to to na pewno nie jest jak coś to powojenna robota bardzo wczesne lata powojenne , co o tym myślicie a może to rzeczywiście oryginał

temat można zamknąć kupiłem ten nożyk dzięki wszystkim

Wto 17 Lis, 2020 9:18

Powrót do góry
LEE
Starszy sierżant

Starszy sierżant

Świetne rosyjska stronka , super temat o HP-40

https://rusknife.com/topic/21082-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BD%D0%BE%D0%B6-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%86%D0%B0-1941-%D0%B3/

Czw 19 Lis, 2020 17:56

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.