| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HistorycznyTop
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pięciu najgorszych władców w historii Polski

Cześć Wam!

Mam na imię Olek i wraz z przyjacielem Szymonem założyliśmy kanał historyczny. Ja historię studiuję, Szymon też jest poważnie w temacie. Ale do rzeczy. Zrobiliśmy zestawienie pięciu najgorszych władców Polski. Zestawienie traktujemy z przymrużeniem oka, ale podeszliśmy poważnie do analizy przeszłości i naszych władców. Na tyle, na ile formuła TOP 5 pozwala. Chcielibyśmy poznać Waszą opinię na ten temat. Pozdrawiamy, liczymy na celne uwagi i konstruktywną krytykę. Dopiero się uczymy.

https://www.youtube.com/watch?v=J4P98L1HX_Y


Zostawię Was z linkiem. Pozdrawiamy! Bardzo szczęśliwy Exclamation

Pon 15 Cze, 2020 0:14

Powrót do góry
Ikss
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Materiał naprawdę na poziomie Bardzo szczęśliwy jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania! Świetnie, że w trakcie "wykładu" podajecie źródła - dzięki temu zainteresowani wiedzą, gdzie mogą szukać informacji Uśmiech wizualnie taż ciekawie Uśmiech czekam na więcej!

Czw 18 Cze, 2020 10:28

Powrót do góry
archeoziele
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę się że nie polecieliście sztampami i nie zamieściliście Stanisława Poniatowskiego. Ten władca ma u nas bardzo złą prasę, ale trochę na wyrost moim zdaniem. Po prostu przyszło mu panować w takich czasach że w zasadzie nic już nie mógł zrobić. Tak źle, tak niedobrze. Natomiast uważam że ze swoim zamiłowaniem do mecenatu i zainteresowaniami miał szansę być świetnym królem w dobrych czasach.

Ale mam pewne uwagi. Odrzucenie propozycji objęcia tronu czeskiego nie było błędem. To był mądry krok. Mieliśmy zbyt wiele problemów aby jeszcze ściągać sobie na głowę ferment w Europie że polski król brata sie z heretykami. Pamiętaj że działo się to w czasach intensywnej kampanii antypolskiej finansowanej i prowadzonej przez Zakon Krzyżacki. Argument o tym że Jagiełło a potem jego potomkowie to fałszywi chrześcijanie był w tej kampanii stałym punktem. Nierozważnie by było potwierdzać te zarzuty.

Pią 19 Cze, 2020 22:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.