| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greku67
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

5 kopiejek 1763

Witam. Mam nietypowe pytanie: do jakich lat były w obiegu/były ważne kopiejki z roku 1763???
pzdr.

Pon 08 Lip, 2019 20:19

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A bodajze do 1796 (to okres katarzyny II)

https://pl.ucoin.net/coin/russia-5-kopeks-1763-1796/?tid=69136

Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Pon 08 Lip, 2019 20:26

Powrót do góry
greku67
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak bito do tej daty, to wiem. Chodzi mi o to czy potem były "ważne". Klepak został znaleziony na drodze przemarszu wojsk na pole bitwy w roku 1807, stąd moje pytanie.
pzdr.

Pon 08 Lip, 2019 20:55

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radykalna zmiana nastąpiła wraz z objęciem władzy przez Pawła I (1796-1801). Car zrezygnował z dotychczasowego wizerunku na awersie i rewersie. Na awersie monety zamiast podobizny władcy pojawiły się 4 litery P układające się na kształt krzyża. W otoku znalazł się pisany cyrylicą napis informujący o dacie i nominale monety. Na rewersie zamiast carskiego dwugłowego orła umieszczono napis również po rosyjsku "Nie dla nas, nie dla nas, lecz dla imienia Twego".

http://www.katalogmonet.pl/Kr%C3%B3tko-o/Kr%C3%B3tka-historia-rubla

Wiec pewnie do 1796. chociaz moze nie wszedzie, glowy nie dam To tak jak i dzisiaj w niektorych krajach obowiazuja stare i nowe pieniadze. Ale temat ciekawy, pogrzebie jeszcze tu i owdzie.

Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Pon 08 Lip, 2019 21:24

Powrót do góry
greku67
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za zainteresowanie. Monetka znaleziona na terenie Prus po drodze na pole bitwy pod Pr. Eylau, więc mam nadzieję , że to żołnierska zguba. Wiem że klepak nie wiele wart, ale chodzi o "kontekst" czy można ja umieścić w naszym muzeum w dziale "napoleońskim" Bardzo szczęśliwy

Pon 08 Lip, 2019 21:51

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na pewno mozna. Jezeli znaleziona zostala, tak jak mowisz pod pruska Ilawa. Byla to ostatnia bitwa kampanii zimowej 1807r. roku. W bitwie bylo 60 tys. zolnierzy Bennigsena wiec bardzo prawdopodobne , ze ktorys z nich posiadal takie kopiejki, a wiec mozna domniemywac, ze mozna bylo jeszcze nimi placic, ale to takie gdybanie. Swoja droga bardzo fajny i wdzieczny temat Wielkiej Armii ruszyles Super (od kopiejki do Napoleona)
Masz foto tych kopiejek to wklej.

Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Pon 08 Lip, 2019 23:24

Powrót do góry
greku67
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a proszę


Opis załącznika:

Wto 09 Lip, 2019 11:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.