| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaginiony samolot malezyjski (26)

Kilka dni temu polskie media podały następujące informacje dotyczące ostatniego lotu malezyjskiego Boeinga 777 z lotu MH370 w dniu 8.III.2014 roku:

Eksperci twierdzą, że rozwiązali zagadkę MH370

W australijskim programie „60 minut” eksperci przedstawili nową teorię w sprawie poszukiwania samolotu MH370. Ich zdaniem pierwszy pilot celowo rozbił maszynę.
Samolot Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Na pokładzie samolotu, lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu, znajdowało się 239 osób, głównie obywateli Chin.
Przeprowadzona analiza danych zgromadzonych przez satelitę wykazała, że w Boeing 777 prawdopodobnie rozbił się na Oceanie Indyjskim na zachód od Australii.
Po zdarzeniu na plażach pojawiały się elementy samolotu, ale prowadzone poszukiwania dna oceanu zostały odwołane w styczniu 2017 roku.
Emitowany w Australii program „60 minut” zaprosił ekspertów z dziedziny lotnictwa, by przedstawili swoją teorię. Ich zdaniem kapitan Zaharie Amad Shah szczegółowo zaplanował samobójczą misję.
Biorący udział w poszukiwaniach Martin Dolan uważa, że zdarzenie nie było przypadkowe, a kapitan Shah dokładnie zaplanował całą akcję. Podczas lotu do Pekinu towarzyszył mu niedoświadczony Fariq Abdul Hamid.
Sześć dni po zaginięciu maszyny śledczy przeszukali domy obu pilotów w Kuala Lumpur. Na zatrzymanym sprzęcie komputerowym pierwszego pilota znaleziono dowody świadczące o tym, że używał symulatora, by przygotować się do zmiany kierunku lotu.
Zdaniem brytyjskiego pilota Simona Harvey'a maszyna po wyłączeniu nadajników specjalnie leciała wzdłuż granicy tajsko-malezyjskiej, by nie wzbudzić podejrzeń żadnego z państw.
- Jeśli ktoś by mi zlecił, by Boeing 777 zniknął, zrobiłbym dokładnie to samo - powiedział.
Kanadyjski ekspert w dziedzinie wypadków lotniczych Larry Vance wierzy natomiast, że kapitan założył maskę tlenową zanim doprowadził do rozprężenia maszyny, a w konsekwencji utraty świadomości przez wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie. Mogłoby to tłumaczyć, czemu nikt z ponad 200 pasażerów nie przesłał sygnału alarmowego.
Skierowanie Boeinga daleko od cywilizacji miało zapewnić, że maszyna nigdy nie zostanie odnaleziona.

I jeszcze jedna informacja:

Pilot mógł celowo rozbić malezyjskiego Boeinga. Nowe ustalenia ekspertów

Zaginięcie boeinga linii Malaysia Airlines mogło nie być kwestią wypadku. Eksperci lotniczy w australijskim programie „60 minut” sugerowali, że pilot mógł celowo rozbić maszynę.
W marcu minęły cztery lata od momentu zniknięcia z radarów Boeinga 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie. Jeszcze w tym roku prowadzono - możliwe, że już ostatnie - poszukiwania.
Katastrofa lotu MH370 należy do najbardziej tajemniczych w historii. W czasie szeroko zakrojonych poszukiwań nie odnaleziono wraku i wciąż nie wiadomo, co stało się z samolotem i gdzie może się znajdować. Nową teorię na ten temat zaproponowali eksperci lotniczy w programie „60 minut. Australia”. Jego dziennikarze przeprowadzili śledztwo ws. zaginięcia lotu MH370.

Katastrofa MH370 była samobójstwem?

Międzynarodowa grupa ekspertów, z która rozmawiali autorzy programu, uważają, że pilot Zaharie Ahmad Shah mógł celowo doprowadzić do katastrofy, by popełnić rozszerzone samobójstwo.
Co na to wskazuje? Wg jednego z ekspertów, pilota i instruktora Simona Hardy'ego, kapitan wybrał taki kurs samolotu, który utrudnił jego wykrycie i odnalezienie wraku. Hardy twierdzi też, że samolot przechylił się na bok podczas przelotu nad Penang - wyspą, z której pochodził Shah. Miał to być gest pożegnania, "ostatnie spojrzenie" na dom.

Moje 3 grosze

Czy stało się z nimi to samo, co z lotem Airbus A320-211 z lotu GW9525, który w dniu 24.III.2015 roku został celowo rozbity we francuskich Alpach przez II pilota Andreasa Lubitza w okolicach miejscowości Prads-Haute-Bléone (N 44°14′02,5″ - E 006°24′23,8″, ok. 2000 m n.p.m.)
Lubitz zapewne znał rezultaty dochodzenia w sprawie zaginionego MH370, więc w swym chorym umyśle połączył wszystko w jedną całość i dokonał rozszerzonego samobójstwa. Być może podobnie postąpił jak pilot innej maszyny z lotu HA252 z Larnaki do Aten, którego Boeing 737 został rozhermetyzowany na wysokości 11.500 m w rezultacie tego wszyscy na pokładzie stracili przytomność i maszyna spadła w rejonie wzgórza Grammatikos k./Maratonu (N 38°13′53″ - E 023°58′12″) w dniu 14.VIII.2005 roku. Także w przypadku kilku samolotów typu Learjet doszło do rozhermetyzowania kabin i śmierci załogi i pasażerów jeszcze w powietrzu. Samoloty te leciały jeszcze do wyczerpania paliwa i spadały potem z wysokości 15-17 km rozbijając się doszczętnie. Opisałem to na blogu KKK.
Jest jeszcze jedna bardzo realna możliwość, a mianowicie – nieszczęsny Boeing 777 z lotu MH370 mógł został porwany po to, by stać się bombą lub pociskiem wymierzonym w jakiś cel w Australii bądź innym kraju czy np. bazę wojskową USA na Diego Garcia. Pilot zamierzał powtórzyć numer z 11.IX.2001 roku z USA, kiedy to cztery porwane samoloty pasażerskie posłużyły terrorystom jako wielkokalibrowe pociski zapalające. Dwa z nich trafiły w cel niszcząc obie wieże WTC, trzeci trafił w Pentagon, czwarty spadł na pola Pensylwanii, bo pasażerom udało się pokrzyżować plany terrorystów. Jego celem miał być Biały Dom.
Jak to zrobił? Bardzo prosto: podobnie jak Lubitz – pod jakimś pretekstem wyprosił kopilota z kokpitu, a następnie rozhermetyzował kabinę pasażerską pozbawiając pasażerów i kopilota z załogą przytomności wskutek anoksji i niskiego ciśnienia. Potem poszło już łatwo: wyłączył transponder i radio pozostawiając tylko nadajniki systemu INMARSAT (których wyłączyć już nie mógł, bo były na zewnątrz samolotu), które wysyłały swe pingowanie do godziny 08:19 MYT. A potem zrobił coś, czego możemy się tylko domyślać – skoczył ze spadochronem albo strzelił sobie w łeb, albo żył do końca, kiedy Boeing spadał z dwunastokilometrowej wysokości do oceanu. Bo na pewno nie prowadził go do zamierzonego celu, skoro wyprowadził samolot nad ocean lecąc w kierunku Antarktydy…
W takim przypadku prawidłowo postawione pytanie brzmi: co mogło być celem malezyjskiego Boeinga 777? Ambasada USA czy Izraela w którymś z ościennych krajów? Wojskowa baza amerykańska, brytyjska a może australijska albo indyjska? Jakieś cywilne czy wojskowe instalacje nuklearne w Australii czy Indiach? Fabryka broni chemicznej, biologicznej czy jeszcze jakiejś w którymś z wymienionych tu krajów? Możliwości jest wiele. Być może stała za tym ISIS, al-Kaida czy jeszcze jakaś organizacja polityczno-terrorystyczna w rodzaju al-Gewura al-Naum z opowiadania Daniela Laskowskiego? Tak czy owak, odnalezienie takiego celu mogłoby być kluczem do rozwiązania tej zagadki.

Komentarze z KKK

Robert! Zobacz sobie link - https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jacob-rothschild-dziedziczy-patent-zniknieciu-4-wspolwlascicieli-lecacych-lotem-mh-370-2014-05 - chyba o to tam chodziło. (Uranos)

Nie sądzę, by akurat tak było, zresztą ta hipoteza była rozpatrywana jako jedna z pierwszych jeszcze w 2014 roku. Inna rzecz, że wyniki dochodzenia w tej sprawie zostały na pewno utajnione, a publiczności niczego nie powiedziano i jej uwagę skierowano na inne tory…(Platon)

Hipoteza jak hipoteza – osobiście obstawiam, że celem ataku miała być baza na Diego Garcia, albo stacja nasłuchu radiowego w Pine Gap w Australii. Przecież to jest amerykańskie ucho w tej części świata, pracują tam CIA, NSA i NRO! Tak więc MH-370 powinno się szukać w Indyku koło tej wyspy, albo na pustyniach australijskich. Tylko dlaczego tam nie doleciał? Może zestrzelili go Australijczycy czy Amerykanie? (Daniel Laskowski)

Źródła:
• https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/pilot-mógł-celowo-rozbić-malezyjskiego-boeinga-nowe-ustalenia-ekspertów/ar-AAxovfD?ocid=spartandhp
• https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/eksperci-twierdzą-że-rozwiązali-zagadkę-mh370/ar-AAxkGB7?ocid=spartandhp
• Zob. także - https://youtu.be/Cm1j1fpldkc
• Zob. także - Daniel Laskowski - „Czakram Króla Kraka” - https://daniel-laskowski.blogspot.com/2018/04/opowiesci-wakacyjne-51.htmlOpis załącznika:

Pon 21 Maj, 2018 11:19

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polaczekkk napisał:
Ja zbyt dużo to o tym nie wiem, ale zacząłem czytać wiadomości o tym na http://www.kfin.be/ i muszę dokończyć, bo ciekawi mnie powód tej katastrofy. Zawsze chce być na bieżąco i codziennie czytam wiadomości z całego świata, by wiedzieć, co się dzieje!


Ta zagadka ma to do siebie, że im dalej, tym mniej wiemy i mniejsze prawdopodobieństwo, że się dowiemy. Obawiam się, że wiedza na ten temat spoczywa baaaardzo głęboko w safesach różnych ministerstw obrony i spraw wewnętrznych...

Sob 02 Cze, 2018 20:20

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik

Posty: 355
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moja teza ! myślę inaczej niż było opisane Piwo
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Sob 02 Cze, 2018 21:37

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

alfiasty napisał:
moja teza ! myślę inaczej niż było opisane Piwo


Świetnie! Wal!

Pon 04 Cze, 2018 11:53

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik

Posty: 355
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

technika ! 21-wieku (kosmos,atom,dzielenie jądra komórek) a w szufladzie nie znajdziesz łyżeczki do herbaty Piwo zadaj sobie pytanie dlaczego ? Super
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Sob 01 Wrz, 2018 14:32

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie umiemy tego szukać. A tak nawiasem, to właśnie jesteśmy w trakcie pisania książki na temat dziwnych katastrof lotniczych. Ciekawe jest to, że to wcale nie był pierwszy samolot, którego wcięło w tamtym rejonie świata! Ten tylko był najsłynniejszy, bo zaginęło wiele osób spoza Malezji. Takim newralgicznym punktem jest Cieśnina Malakka...

Wto 16 Paź, 2018 16:35

Powrót do góry
wysoki04
Szeregowiec

Szeregowiec

Posty: 1
Skąd: Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, są gdzieś jeszcze informacje o innych zaginięciach samolotów w tamtym rejonie?
_________________
Możesz ufać naturze, ale nie człowiekowi.
Zobacz https://megaprzeprowadzki.pl/category/artykuly/

Sro 17 Paź, 2018 11:42

Powrót do góry
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wysoki04 napisał:
Ciekawe, są gdzieś jeszcze informacje o innych zaginięciach samolotów w tamtym rejonie?


Owszem - poszukaj w Sieci pod hasłem "katastrofy lotnicze", tylko że to wszystko jest po angielsku...

Sro 17 Paź, 2018 14:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.