| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Obrazliwe wpisy ?? Co brales ??

Sob 17 Mar, 2018 22:18

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Ty nie znasz zadnego obcego jezyka !!
P.S. Jesli nie znasz tego wspanialego jezyka rosyjskich braci to sie nie wysilaj i nie pisz farmazonow.

Sob 17 Mar, 2018 22:23

Powrót do góry
Alces alces
Kapitan

Kapitan





Posty: 926
Pochwał: 1
Skąd: z puszczy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy na tym forum są jeszcze moderatorzy Question
_________________
Cham ubrany w kontusz, pozostaje chamem. Tyle, że w kontuszu.
Pozdrowienienia dla P. Przemysława Cz/

Nie 18 Mar, 2018 1:02

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:
VEB napisał:
Kris501 napisał:
ja tiebia pozdrawlaju Super


Ten zwrot znaczy po rosyjsku "Ja ci gratuluję", co w kontekście całokształtu wypowiedzi brzmi bez sensu. Prawidłowo powinno być "Ja priwietstwuju tiebie".


Nie znam tego wspaniałego języka. Niemniej słuszna uwaga ale jednocześnie gratuluję @erkael56 ślepych poglądów.


Oczywiście "ślepych" bo nie pasujących do Twojego widzenia świata i historii. No niech będzie. Widzisz, nie znasz języka, nie znasz kultury, nie znasz ludzi - ale a' priori ich potępiasz - bo Ci wbito do głowy, że Wy jesteście cacy, a tamci to be. No i o to chodzi właśnie, żeby Polacy skakali sobie do oczu, a ktoś (wiadomo kto) robił na tym interes - pardon! - gieszeft. Kiedyś to zrozumiesz, tylko że może być na już wszystko za późno...

Nie 18 Mar, 2018 10:20

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nooo - dyskurs trwa, na poziomie nawet Rolling Eyes jakimś tam - a temat dyskusji poszedł w las Twisted Evil Kciuk w dół

Nie 18 Mar, 2018 17:27

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Widzisz, nie znasz języka, nie znasz kultury, nie znasz ludzi - ale a' priori ich potępiasz - bo Ci wbito do głowy, że Wy jesteście cacy, a tamci to be. No i o to chodzi właśnie, żeby Polacy skakali sobie do oczu, a ktoś (wiadomo kto) robił na tym interes - pardon! - gieszeft. Kiedyś to zrozumiesz, tylko że może być na już wszystko za późno...


Co do kultury i ludzi to akurat znam i nie potępiam Rosjan jak i ich kultury pomijając oczywiście okres bolszewicki, bo tam trudno mówić o kulturze.

Do głowy również nikt mi nic nie nabił. Widzę jednak OBIEKTYWNIE czasy po 45., a zwłaszcza władzę sądowniczą, bo z tą mi najbliżej i jeżeli ktoś pisze, że w tamtym czasie podczas przesłuchań nie katowano ludzi lub że było to sporadyczne to się zastanawiam z kim dyskutuję, gdyż było zupełnie odwrotnie i nie robili to jak pisze @Zubek tylko karierowicze itp.

Podobnie co do sądów zwłaszcza wojskowych, czy wyroki nie były z góry przewidziane, co do więźniów politycznych?

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 19 Mar, 2018 9:17

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 - rzeczywiście, jesteś obiektywny. Mr. Green Co do tortur, to oczywiście Twoi "wyklęci" byli aniołkami, nieprawdaż? A co do władzy sądowniczej, to czy teraz, po 1989 roku władza ta jest niezawisła i niezależna? Nie, jest jeszcze bardziej upolityzowana, niż tamta. Po co te przepychanki w sprawie TK? Wiadomo, obecna władza nie chce żadnych ograniczeń i hamulców - więc nie chcrzań mi o tamtych sądach, bo te dzisiejsze są niewiele lepsze. A wracając do tortur, to przypomnij sobie, co było we Wrocławiu.

Pon 19 Mar, 2018 12:23

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W czym nie jestem obiektywny? bo tego już nie piszesz.
Powtarzam ponownie. Ja przyznałem, że wyklęci też dopuszczali się mordów lecz nie to było celem tej organizacji. Mordów dopuszczały się jednostki.
Ty z kolei masz wielki problem w ogóle z dopuszczeniem myśli, że władza po 45. stosowała wobec zatrzymanych i więźniów powszechny terror. Nie wiem, czy jest to pokłosie Twojego uporu, czy przyjętej ideologii (raczej nieobiektywnej).

Bardzo zaciekle bronisz tamtego systemu!!!

Przecież nie powiedziałem, że teraz władza sądownicza jest ok!!!

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 19 Mar, 2018 12:49

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 - OK., twierdzisz że mordów dopuszczały się jednostki, które działały w większych strukturach, jakimi były pododdziały, czy nie tak? Oczywiście mordy nie były celem tej organizacji, ale środkiem do osiągnięcia tychże. Czy tak nie było? A co było celem? - obalenie przemocą ustroju. I na to żadna władza, żadne państwo sobie nie pozwoli. To Ty masz problem ze zrozumieniem tego, że "wyklęci" mordowali, walczyli i ginęli nadaremnie i ich czyny nie miały sensu. Ty usiłujesz się za wszelką cenę tego sensu dopatrzeć i usprawiedliwić to, co oni robili jakimiś "wyższymi celami". NB, te "wyższe cele" były nieosiągalne ze względu na sytuację polityczną i wojskową w Europie. Truman miał tylko kilka bomb atomowych, a Stalin 11 mln żołnierzy pod bronią. Truman nie był taki głupi, by ryzykować kolejny konflikt w Europie nawet dysponując bronią ultymatywną. Poza tym USA miały inne priorytety. Być może byłoby inaczej, gdyby rząd londyński stanowił jeden blok, ale podzielony niczego nie mógł skutecznie doprowadzić do końca... I dlatego walka "wyklętych" była tak tragicznie bezsensowna i pochłonęła tyle ofiar. Niepotrzebnych i niepotrzebnie.
NB, tego rodzaju sytuacja mogła się powtórzyć w 1981 roku, kiedy to "Solidarność" nawoływała do powstania. Zostałoby ono utopione w krwi, bo "bratnie" wojska już były w Polsce i tylko czekały na rozkaz lub jakieś ruchawki w Polsce. I historia by się znów powtórzyła, a w Polsce byłoby to samo, co w Syrii. Polacy by się tłukli pomiędzy sobą, a Zachód i ZSRR by im podsyłał broń. Efekt mógłby być tylko jeden: spustoszony, wyludniony kraj, do którego wmeldowaliby się nasi sąsiedzi. I nie byłoby "sprawy Polskiej"... Żadnej.

Masz pretensje, że bronię Polski Ludowej. Oczywiście, bo taki syf, jaki panuje w Polsce pod rządami solidaruchów, solidurni i pożytecznych idiotów jest nie do przyjęcia i skończy się albo dyktaturą a' la Hitler czy Pinochet, albo kolejną krwawą jatką, bo ludzie będą mieli tego dosyć. Czy naprawdę tego chcemy?

Pon 19 Mar, 2018 13:18

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Kris501 - OK., twierdzisz że mordów dopuszczały się jednostki, które działały w większych strukturach, jakimi były pododdziały, czy nie tak? Oczywiście mordy nie były celem tej organizacji, ale środkiem do osiągnięcia tychże. Czy tak nie było? A co było celem? - obalenie przemocą ustroju. I na to żadna władza, żadne państwo sobie nie pozwoli. To Ty masz problem ze zrozumieniem tego, że "wyklęci" mordowali, walczyli i ginęli nadaremnie i ich czyny nie miały sensu. Ty usiłujesz się za wszelką cenę tego sensu dopatrzeć i usprawiedliwić to, co oni robili jakimiś "wyższymi celami". NB, te "wyższe cele" były nieosiągalne ze względu na sytuację polityczną i wojskową w Europie. Truman miał tylko kilka bomb atomowych, a Stalin 11 mln żołnierzy pod bronią. Truman nie był taki głupi, by ryzykować kolejny konflikt w Europie nawet dysponując bronią ultymatywną. Poza tym USA miały inne priorytety. Być może byłoby inaczej, gdyby rząd londyński stanowił jeden blok, ale podzielony niczego nie mógł skutecznie doprowadzić do końca... I dlatego walka "wyklętych" była tak tragicznie bezsensowna i pochłonęła tyle ofiar. Niepotrzebnych i niepotrzebnie.
NB, tego rodzaju sytuacja mogła się powtórzyć w 1981 roku, kiedy to "Solidarność" nawoływała do powstania. Zostałoby ono utopione w krwi, bo "bratnie" wojska już były w Polsce i tylko czekały na rozkaz lub jakieś ruchawki w Polsce. I historia by się znów powtórzyła, a w Polsce byłoby to samo, co w Syrii. Polacy by się tłukli pomiędzy sobą, a Zachód i ZSRR by im podsyłał broń. Efekt mógłby być tylko jeden: spustoszony, wyludniony kraj, do którego wmeldowaliby się nasi sąsiedzi. I nie byłoby "sprawy Polskiej"... Żadnej.


Jestem gotów przyznać Ci tutaj rację.
Nie toleruję jednak ustroju po 45. roku uznając go za zniewalający naród pod wpływem Ruskich i to zniewalający w sposób bezpardonowy (kara śmierci była na porządku dziennym).
Odnośnie bezsensowności walki wyklętych z władzą to uważam, że nie była bezsensowna, gdyż miała za cel wolną Polskę. Podobnie mówi się dziś o Powstaniu warszawskim, że bezsensowne.
Oczywiście była bez szans z uwagi na nierówność sił była jednak wyrazem idei wolnościowych pod którymi ja się podpisuję.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 19 Mar, 2018 15:10

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 - Taaa... - "nie toleruję ustroju". Tylko że wszyscy korzystali z tego ustroju ile się tylko dało.
Piszesz o zniewoleniu - jak to zniewolenie wyglądało? Była u nas ruska administracja? Były u nas wagony tylko dla Ruskich? Czy może językiem wykładowym w szkołach był rosyjski? Człowieku - nie bredź.
Kara śmierci na porządku dziennym? - do 1956, a potem już tak nie było. W Europie i USA też była i też jakoś Ciebie to nie razi. W Chile za Pinocheta, w Hiszpanii za Franco, w Portugalii za Salazara też szafowano karą śmierci, o czarnych pułkownikach w Grecji nie wspominając. A co robił Trujillo, Stroessnerowie, Somozowie, Batistowie czy inni latynoamerykańscy kacykowie z nadania i pomazania USA? Dokładnie to samo.

Czy Ty uważasz, że Polska jest wolna? Chyba żartujesz. Za komuny Polska miała ograniczoną suwerenności i jednego hegemona. Teraz Polska też ma ograniczoną suwerenność i co najmniej czterech hegemonów: Watykan, Waszyngton, Tel Aviv i Bruksela. Ja pierdziu! - aleśmy wolni! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Powstanie Warszawskie było tragicznym bezsensem, za które Polacy zapłacili ćwierć milionem żyć swych obywateli. Nie dało nic, a dało tylko Niemcom pretekst do urządzenia krwawej łaźni. Nie rozumiesz tego, że sztuką jest żyć dla Ojczyzny, a nie tylko dla Niej pięknie (i bezsensownie) umierać. Ojczyźnie jesteśmy potrzebni żywi, a martwi - no cóż - możemy posłużyć tylko jako nawóz... Gdybyś miał jakieś opory, to przypominam to, na co ludzi przerabiano w Auschwitzu i innych obozach zagłady - popioły, abażury ze skóry, włosy na materace i mydło.

Pon 19 Mar, 2018 16:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.