| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major
Posty: 1568
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy UFO wchodzą i wychodzą z naszej atmosfery?

George A. Filer III (MUFON)

Satelita Defense Support Program (DSP) od lat wykrywał tzw. „Fast Walkers” czyli UFO, wlatujące do naszej atmosfery. DSP analizuje temperaturę, lokalizację i trajektorie termicznych źródeł podczerwieni, co pozwala na określenie typu pocisku rakietowego i jego celu, co dramatycznie redukuje szanse na nagły atak przy pomocy ICBM. Satelita ważący 2000 lbs/~990 kg i mający 12 ft/4 m teleskop Schmidta pracujący w zakresie IR z liniowym czujnikiem z 2048 detektorów z siarczku ołowiu (PbS), które wykrywają promieniowanie termiczne. Satelita ten obraca się 6 razy na minutę, a jego czujniki skanują całkowitą powierzchnię Ziemi. Czujnik pokrywa pozahoryzontalne pole obserwacji w celu wychwycenia płomieni odrzutu ICBM, a poza tym ma na pokładzie czujniki wykrywające eksplozje jądrowe w atmosferze. Pierwszy satelita DSP został wystrzelony z Cape Canaveral w dniu 6.XI.1970 r., przy pomocy rakiety nośnej Titan 3C.
Pod koniec czerwca 1973 roku, cztery DSP na orbicie wykryły razem 1014 odpaleń rakiet. One były całkiem udane i odniosły sukces w czasach Zimnej Wojny. DSP czasami wprawiały w zdumienie swoich operatorów. Satelity wykrywały promieniowanie podczerwone w i ponad atmosferą, których źródła wylatywały lub wlatywały w atmosferę ziemską. Pewna ilość z nich to były odblaski słonecznego promieniowania IR od satelitów czy meteoroidów, i te incydenty oznaczono potem jako „Fast Walkers”. Satelity DSP, którymi dysponowało US Space Command (dowództwo Sił Kosmicznych USA – przyp. tłum.), wykrywają odpalane pociski lub statki kosmiczne oraz wybuchy nuklearne przy pomocy detektorów promieniowania IR, które emitują takie właśnie źródła ciepła. I np. w czasie operacji Desert Storm satelity DSP były w stanie wyśledzić odpalenia irackich pocisków SCUD, co pozwoliło na ostrzeżenie sił zbrojnych i mieszkańców miast w Arabii Saudyjskiej i Izraelu.
Chor. Joe Stefula melduje:
- Nasze satelity DSP śledzą odpalanie różnych pocisków używając różnych typów czujników, ale przede wszystkim sensorów IR. Na dodatek te sensory są w stanie wykryć Nieznane Obiekty Latające – UFO, które wlatują lub wylatują z naszej atmosfery i zwane są „Szybkimi Wędrowcami”.
Takie obserwacje UFO były skorelowane z naziemnymi obserwacjami i innymi doniesieniami o NOL-ach, które się wznosiły lub spadały.
Natomiast wolniejsze anomalne obiekty są zwane „Slow Walkers” („powolni wędrowcy” – przyp. tłum.) System satelitów DSP składa się z 18 jednostek na odległych orbitach, które wykryły kilkanaście UFO-intruzów „Fast Walkers”, które wznosiły się i opadały kilka razy dziennie. Personel wojskowy mówił o 12 intruzach widzianych każdego dnia. Generalny Inżynier firmy AeroJet i członek MUFON – Ron Regehr pomagał zaplanować satelity wykrywających intruzów. Wewnętrzne raporty firmy mówią o wielkich emocjach, kiedy czasami UFO uruchamiały system wczesnego ostrzegania. Często były one uznawane za tzw. niezgodne cele, co wskazywało, że nie ma ich w komputerowej bazie danych wszystkich znanych obiektów kosmicznych. Rosja, Chiny i USA będą korelowały [dane] i wspólnie polowały na oczywiste NOL-e.
Wracając do lat 80-tych, przestarzała publikacja SPACECOM nosząca tytuł „Uncorrelated Target Processing Handbook” zawiera dodatkowe informacje na temat nieskorelowanych celach. W 1995 roku, dr Armen Victorian i badacz Ray Fowler dowiedzieli się z Biura Spraw Publicznych SPACECOM, że ów podręcznik był publikacją 1. Dywizjonu Dowodzenia i Kontroli (1. CACS) używaną do obserwacji przestrzeni kosmicznej i naprowadzania. Fowler w swej książce „The Watchers” z 1991 roku twierdzi, że:
- …ten podręcznik twierdzi, że 1. CACS jest odpowiedzialny za przetwarzanie danych o wszystkich Niezidentyfikowanych Obiektach (UO) o których meldowano do Cheyenne Mountain Space Surveillance Center (SCC) ze światowej Kosmicznej Sieci Obserwacyjnej (SSN). To zawiera także obiekty nieskorelowane – UCT.
W dniu 18.IV.1989 roku, kpt. Thomas Niemann z US Space Command w Colorado Springs, CO, powiedział, że te bazy wojskowe:
- …rutynowo śledzą 6900 stworzonych przez człowieka obiektów kosmicznych. Każdego dnia – mówi on – średnio jeden lub dwa z nich wpada w ziemską atmosferę i nie są one skorelowane z jakimkolwiek znanym obiektem.
Źródłem jego komentarza jest „The Rocky Mountain News” (Denver, CO) z dnia 23.IV.1989 roku. Innymi słowy mówiąc, prawdziwie nieznane obiekty latające są wykrywane i śledzone w czasie wchodzenia w ziemską atmosferę. To zgadza się z obserwacjami UFO pochodzącymi od szerokiej publiczności.
W raporcie projektu STK-221, pt. „Proceedings of the 1994 Space Surveillance Workshop” t. 1, (MIT 1994), czytamy:
- …obserwacje obiektów napływające do Space Defense Operations Center (SPADOC) jako UCT … UCT mogą także wejść do systemu obiektów, które są nowe dla sieci. Nowe satelity mogą pojawić się na wiele sposobów, w wielu przypadkach będąc nowo wystrzelonymi satelitami albo z odłamków mających związek z wystrzeleniem. Innym zadaniem SPADOC jest szybkie znalezienie tych odłamków, skatalogowanie ich tak szybko, jak to jest możliwe. Tym niemniej, odłamki mogą być utracone i to może stanowić źródło UCT wprowadzanych do systemu. Innymi źródłami UCT mogą być manewry czy orbitalne separacje…
W dniu 7.IV.1994 roku, odpowiadając na pismo dr Armena Victoriana, SPACECOM twierdzi, że:
- Kopie wszystkich poważnych incydentów z UCT są wysyłane do Mission Systems Integration Board (MSIB) i dowództwa SPACECOM a także do dowódców Naval Space Command, Army Space Command i Air Force Space Command.
Są to: Obiekty Bliskie Ziemi i Obiekty z Głębokiego Kosmosu. Te UCT Bliskie Ziemi są podzielone na kategorie: znaczące i bez znaczenia – w zależności od rozmiarów i potencjalnego payloadu. Wszystkie informacje na temat Obiektów z Głębokiego Kosmosu są utajnione ze względu na bezpieczeństwo narodowe. Obiekty te nie są dziełem człowieka i są „pozaziemskim” komponentem sytuacji z UFO czy UCT.

Tak więc czym są te UCTs? I czy mają one cośkolwiek wspólnego z ufozjawiskiem?
Kiedy centrum wykrywania i śledzenia SSN odkrywa coś, co jest nowym i/albo nieskatalogowanym obiektem w kosmosie, to nadaje temu oznaczenie UO – od słów „Unknown Observation”. Kiedy rutynowe czynności nie dają żadnego rezultatu i nie identyfikują UO, wtedy zmienia się ich otagowanie na UCT, i dalsze usiłowania są robione w celu powiązania ich z wcześniej znanymi obiektami, które poruszają się w przestrzeni kosmicznej, błędnie oznaczone przez system SSN lub wcześniej zagubione. Udostępnionych publicznie informacji na ten temat jest całe mnóstwo, np. w „Handbook for Limiting Orbital Debris” (NASA 2008) czytamy:
- Indywidualne czujniki SSN normalnie w każdym dniu śledzą trajektorie satelitów, korzystając z lokalizacji każdego sensora i jego możliwości. Jeżeli sensor może skorelować obserwacje ze skatalagowanym satelitą – to obserwacje zostają otagowane jako zgodne i wysłane do Centrum Operacyjnego w Cheyenne Mountain. W przeciwnym przypadku, kiedy obserwacje nie są skojarzone z jakimś znanym obiektem, są one wysłane jako UCT. Czasami te UCT są one sparowane automatycznie z katalogami obiektów w Centrum Operacyjnym Cheyenne Mountain, odkąd baza danych SCC może mieć bardziej dokładne lub ostatnie dane orbitalne, niż sensor. Jeżeli korelacja nie jest możliwa, to obserwacje zapisuje się jako UCT i mogą być później porównane z innymi UCT przez analityków z SCC.
Dalej dane UCT niemal w każdym przypadku są sklasyfikowane jako TAJNE. STRATCOM w „Dedicated SSN Sensors Security Classification Guide”, datowanym na 30.IX.2005 twierdzi, że:
- Dane zebrane przez satelity z TAJNYMI elementami są zakwalifikowane jako TAJNE… Sygnatura danych (np. Visual Magnitude Imagery, SOI) wzięte jako UCTs z głębokiego kosmosu są zaklasyfikowane jako TAJNE i stają się NIEKLASYFIKOWANE jeżeli dane UCT są skorelowane z niesklasyfikowanymi znanymi obiektami.

Zdjęcie z amerykańskiego satelity

Departament Stanu USA kabluje [do podległych jednostek]: nie dyskutować o UFO wlatujących do ziemskiej atmosfery.
Badacz Larry Bryant zidentyfikował jedną z tych depesz datowaną na listopad 2005 roku, wysłaną przez Departament Stanu USA instruującego personel Ambasady USA na Ukrainie, by NIE dyskutowała o „UFO wchodzących na orbitę wokółziemską” albo dotyczących Departamentu Obrony na ten temat.
Zgodnie ze streszczeniem informacji Departamentu Stanu USA ostatnio zdobytym przez Wikileaks:
- … Departament Stanu ostrzega swych pracowników, by powstrzymywali się od dyskusji (nawet miedzy sobą) na temat tego, że nasza planeta jest rozpoznawana przez obce statki kosmiczne (czyli UFO).
Powołany dokument datowano dnia 9.XI.2005 roku i został wysłany do dyplomaty Ambasady USA w Kijowie na Ukrainie i mówił on, że:
Najważniejszym dla całego zespołu pracowników Ambasady jest zrozumienie tego, że nie mają oni dyskutować pod żadnym pozorem o tym, co dotyczy Departamentu Obrony i co on ma z UFO wchodzącymi na orbitę, po raz kolejny ważność tej sprawy nie może być zaniżana.
Dane UCT są utajnione tylko z jednego specjalnego powodu. Są one podzielone na cztery kategorie:
1. Nieznaczące
2. Znaczące
3. Krytyczne i…
4. Fałszywe
Potem UCT dzielone są na dwie klasyfikacje:
1. W pobliżu Ziemi
2. W głębokim kosmosie
Wszystkie dane UCT są wysyłane z sensorów wykrywania i stacji śledzenia do Dowództwa Sił Strategicznych J3 (Wydział Operacyjny), Połączonego Centrum Komponentów Funkcyjnych - Kosmos i do Połączonego Centrum Operacji Kosmicznych.
Także NORAD otrzymuje dane UCT w celu wypełnienia misji Zintegrowanego Taktycznego Ostrzeżenia i Szacowania (ITW/AA), w czym zawiera się ostrzeganie przed ICBM i przewidywanie ich celów. Pewna część UCTs przechodzi przez proces zwany Identyfikacja Obiektu Kosmicznego (SOI), w którym dane UTC są obrabiane w celu zidentyfikowania obiektu. SOI zawiera pomiary jasności odbitego odeń światła, określenie odbicia fal radaru przez sekcję radarową (RCS) a także podsłuchiwanie transmisji radiowych, jeżeli jest to obiekt stworzony ręką ludzką. Prace nad UCT ogniskują się na obiektach, które znajdują się na orbitach, albo osiągają orbity lub mają balistyczne trajektorie – spodziewane ICBM wystrzelone z ziemi. A zatem NOL-e – jeżeli jego właściwości na to wskazują – mogą być trudne do oceny i zweryfikowania przez SSN.
Jest taka możliwość, że SSN jest o wiele bardziej elastyczne i czułe, niż się to podaje szerokiej publiczności.
Skąd o tym wiadomo? Wiemy o tym, ponieważ wszystko to możemy znaleźć w naszej militarnej doktrynie obowiązującej od 30 z górą lat. System śledzenia i ostrzegania istnieje dzięki współpracy wielu krajów (w tym także Polski – przyp. tłum.)
Śledzenie wydaje się nie być ostatnim słowem w kwestii obrony Ziemi przed możliwymi Najeźdźcami. Możemy przypuszczać, że istnieje także system zwalczania obcych sił zbrojnych…
Doniesienia z Chin, Rosji, Francji, Włoch i Peru mówią, że kraje te posiadają zestrzelone NOL-e w swym posiadaniu.

Regulaminy, instrukcje, przepisy, dyrektywy i podręczniki

Istnieje wiele publikacji sygnowanych przez NORAD, STRATCOM i stare Dowództwo Sił Kosmicznych (SPACECOM), które są bardzo interesujące. Niestety, wiele z nich jest utajnionych, a zatem całkowicie niedostępnych, albo dostępnych po ciężkim ocenzurowaniu bądź przeredagowaniu.
Najwcześniejsze publikacje w jakich mamy odnotowane UCTs to przestarzały Regulamin SPACECOM zatytułowany „US 55-12 Space Surveillance Network Operations” z dnia 1.VI.1992 roku. Wersja ta jest bardzo przeredagowana, tym niemniej zawiera informacje dotyczące studiów nad możliwością wykrywania UFO w przestrzeni kosmicznej. Na 191 stronach i zaklasyfikowany jako TAJNE, o „wielu źródłach”, brytyjski badacz dr Armen Victorian krótko pisze o jego zawartości w 1996 roku po zabezpieczeniu kopii. Rozmawiałem kilka razy z Armenem ale nie zdradził sekretu jak załatwił sobie te dane ze źródeł wywiadowczych. Jawne paragrafy tego Regulaminu są nadal bardzo interesujące. Na pierwszej stronie czytamy:
Regulamin ten reguluje politykę i prowadzenie operacji światowej sieci SSN. Ma on zastosowanie dla Kwatery Głównej US SPACECOM, dowództw komponentów: Kwatery Głównej Dowództwa Sił Powietrznych i Kosmicznych (HQ AFSPACECOM), Dowództwa Sił Kosmicznych US Navy (HQ NAVSPACECOM) i Dowództwa Sił Kosmicznych Wojsk Lądowych (HQ USARSPACE); Centrum Wywiadu Kosmicznego (SSC) i Alternatywnego Centrum Wywiadu Kosmicznego (ASSC) oraz placówek SSN…
6-miesięczne podsumowanie doniesień o UCT zawiera masywną listę tysięcy obserwacji UCT na wydrukach komputerowych liczących niemal setkę stron. Raporty o wykryciu UCT zdarzały się bardzo często – czasami do 12 dziennie. Owe UCT były wykrywane przez naziemne i orbitalne stacje radarowe. Lista tych UCT zawiera także długość i szerokość geograficzną tych obserwacji na całej Ziemi. Wiele z nich dotyczy obserwacji nad Biegunami, potem zmierzają one nad lądy i do całej serii baz.
Źródłem listy załączonej [do Regulaminu] jest „The Uncorrelated Target Processing Handbook” z dnia 16.II.1993 roku. Liczy on sobie 24 strony i jest podpisany przez płk USAF Owena E. Jensena – dowódcę 73. Grupy Kosmicznej, a wydany przez kpt. G. L. Wilsona. Agencje najprawdopodobniej zostały zamknięte i ponownie aktywowane pod innymi nazwami odkąd stały się „celami-duplikatami”:
• Oddział 1, 73. Grupy Kosmicznej – San Vito dei Normanni k./Brindisi AS, Włochy; Tyndall, FL i Ent AFB, CO.
• Oddział 2, 73. Grupy Kosmicznej – Baza RAF w Fetwel, Wk. Brytania
• Oddział 3, 73. Grupy Kosmicznej – Misawa AFB, Japonia
Są to: UCT Bliskie Ziemi i UCT z Głębokiego Kosmosu. Te pierwsze są następnie skierowane do kategorii SIGNIFICANT i NONSIGNIFICANT, w zależności od rozmiarów i potencjalnego payloadu.
Dziwne jest to, że wszystkie informacje dotyczące UCT z Głębokiego Kosmosu są utajnione w interesie bezpieczeństwa narodowego. Oczywiście obiekty te nie mogą być uważane za wrogie ICBM ale najbardziej za statki kosmiczne Obcych. Te UCT Bliskie Ziemi mogą być szybko zidentyfikowane przy pomocy systemu IFF podobnego do używanego powszechnie systemu identyfikacji „swój – wróg”. Statek kosmiczny Obcych przybywający z głębokiego kosmosu może być wrogim, a co za tym idzie może zostać ostrzeżony, czy nawet zaatakowany przez Ziemskie Siły Obrony.
Wygląda na to, że ilość UCT w naszej atmosferze wciąż zwiększa się. Odlegli obserwatorzy wskazują, że istnieje co najmniej tuzin baz Obcych, które namierzyli oni na Kolonii Ziemia.
Kilka baz Obcych znajduje się także na Księżycu. Ziemia jest uważana za najlepszy świat w tej części Układu Słonecznego, na której znajduje się woda, wiele typów pożywienia, minerałów i zabawy. Są także wskazówki co do tego, że kilka narodów ma porozumienia co do produkcji różnych produktów i wymiany ich za informacje technologiczne z różnymi EBE.
I tak np. Rosja wyprzedza USA w wyścigu kosmicznym, Chiny i Indie wysyłają próbniki kosmiczne na Księżyc. Administrator NASA James Webb w „National Security Action Memo No. 271” odkrywa, że „istnieje kooperacja z ZSRR w zakresie UFO i opanowania przestrzeni kosmicznej”, a datowane to jest na 12.XI.1963 rok!
Istnieją także przesłanki na toczącą się wojnę kosmiczną z niepożądanymi ET, którzy rozprzestrzeniają się militarnie i kolonizują różne planety. Mamy kilka doniesień o statkach kosmicznych Obcych, które zestrzelono lub zostały poważnie uszkodzone przez nasze radary, broń czy ziemską pogodę.
Na szczycie krateru Halekala, HI, znajdują się instalacje GEODSS.
Jednostki AN/FSQ Ground-Based Electro-Optical Deep Space Surveillance (Naziemne Elektrooptyczne Rozpoznanie Głębokiego Kosmosu), to są:
• Oddział nr 1, 21. Grupy Operacyjnej z poligonu White Sands Missile Range, NM
• Oddział nr 2, 21. Grupy Operacyjnej, Diego Garcia AFB na Oceanie Indyjskim
• Oddział nr 3, 21. Grupy Operacyjnej na Maui, HI.
Celem ich misji jest kosmiczny zwiad w celu wykrycia, śledzenia i identyfikowania ponad 2500 obiektów na orbitach w głębokim kosmosie. Prowadzona jest fotometryczna identyfikacja obiektów kosmicznych. Apertura teleskopu – 40 in/101,6 cm, zasięg - 3000-22.000 mi/4500-35.200 km.

Od edytora

UCT wlatują i wylatują z ziemskiej atmosfery i są wychwytywane 2-12 razy dziennie. Rozpoznane cele stanowią różne typy kosmozłomu śledzonego i trzymanego w komputerach Sił Powietrznych, podczas gdy UCT pozostają nierozpoznane. Nasza Ziemia jest oazą w Kosmosie i Obcy z UFO zatrzymują się na niej w celu zaopatrzenia, odpoczynku czy rekreacji. Jako część bieżącej inicjatywy w celu transformacji amerykańskich sił zbrojnych, w dniu 26.VI.2002 roku, Sekretarz Obrony Donald Rumsfeld ogłosił, że US Space Command zostanie włączone do US STRATCOM.

Przekład z angielskiego - ©Robert K. F. Leśniakiewicz

Sro 05 Kwi, 2017 7:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.