| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgłoszenie znaleziska archeologicznego

Witam,

W jaki sposób zgłosić PRAWDOPODOBNY zabytek archeologiczny, żeby nie skończyć jak "odkrywcy złotego pociągu" z kilkoma paragrafami na karku? Moje domniemania opierają się na analizie danych satelitarnych, topograficznych i historycznych itp. i dlatego napisałem prawdopodobne, bo nie wykonywałem żadnych pomiarów przy użyciu sprzętu, nie prowadziłem wykopków, ani nic podobnego. Próbowałem również zrobić małe rozeznanie w rejestrze zabytków i nic na ten temat nie znalazłem. Czy mogę sądzić, że jeśli znalezisko nie znajduje się w bazie Narodowego Instytutu Dziedzictwa, to nie zostało jeszcze odkryte?

Niestety w naszym pięknym kraju obawiam się, że jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą i NIESTETY archeolodzy natrafią w swojej pracy na jakieś ślady szabrownictwa (czego wykluczyć nie można) wszystko zostanie przypisane mojej skromnej osobie, a nie do końca na tym mi zależy....

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 03 Lis, 2015 19:30

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A z jakimi to paragrafami skończyli odkywcy złotego pociągu? Coś przegapiłem?
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 03 Lis, 2015 22:12

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem próbuje się im zarzucić poszukiwania bez uzyskanej zgody przy użyciu specjalistycznego sprzętu np.
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 03 Lis, 2015 22:17

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Formalnie nic im się nie zarzuca, także na razie są to jakieś bzdurne plotki i ploteczki...
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 03 Lis, 2015 22:23

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej polskie prawo raczej nie służy odkrywcom, a przepisy pisane są palcem po wodzie. Wszystko to kwestia interpretacji.. Pomijając jednak to bardziej chciałbym skupić się na samym sensie i sposobie zgłoszenia.. Jak juz wspominałem nie mam pewności, czy obiekt jest tym, za co go uważam. Mało tego nie wiem, czy nie został już w jakiś sposób zbadany przez odpowiednie instytucje. Niestety jestem osobą prywatną i nie posiadam zezwoleń na prowadzenie prac, które dałyby mi pewność i możliwość pełnego zgłoszenia znaleziska.. Jakakolwiek ingerencja jest po prostu łamaniem prawa. Jak w tym przypadku postąpić, żeby sie nie wygłupić i nie zawracać głowy "pierdołami" w przypadku gdy moje podejrzenia się nie sprawdzą?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 03 Lis, 2015 22:29

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety, tu masz rację. To będzie jeden z tematów mojego spotkania z przyszłym MKiDN Uśmiech
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 03 Lis, 2015 22:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.