| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Muzeum Molke Ludwigsdorf Riese

Muzeum Molke Ludwigsdorf Riese

No i wystartowała nam atrakcja turystyczna w Ludwikowicach.
Elementy towarzyszące na reklamach to V-2, Arado, Dzwon i Horten.
Sama Muchołapka wygląda żałośnie, wokół niej parking i parasole z reklamą browaru, zasypano basen, już teraz nikt nie powie, że to chłodnia kominowa.

Jako miejsce turystyczne, chyba nawet fajne ale straciło to już swój klimat, pomimo, że organizatorzy dołożyli starań, żeby klimat nazistowski zachować. Trochę przesadzone to jest, bo zrobiono coś czego nigdy nie było, ale turystom na pewno się będzie podobało.
Zdjęcia z okresu budowy muzeum i dzisiejszego udostępnienia do zwiedzania są na Forum ODYN.



Opis załącznika:
Ten widok przeszedł już do historii

Pią 02 Sie, 2013 0:31

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakie muzeum Zdziwko , toż to LUNAPARK CKM

Wto 06 Sie, 2013 12:13

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł opisujący temat przedsięwzięcia Pana K.S. w Ludwikowicach Kł:
http://skarby3rzeszy.blogspot.com/2013/12/ludwikowice-kodzkie-wpuszczanie-w-kana.html

Pon 23 Gru, 2013 19:56

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki grzes, zajebisty art. cała naga brutalna prawda, podobny art. przydało by się również zamieścić w naszych gazetach lokalnych ("Noworudzianin" i "Gazeta Noworudzka"), a jeszcze lepiej na stałe na jakimś wielkim bilbordzie turystycznym w Ludwikowicach przy ul. Fabrycznej Bardzo szczęśliwy

w zał. kilka zdjęć jak to było zanim się spie.......



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Gru, 2013 20:50

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze art. http://pj-blog.pl/pj/?p=1987 , stary, teraz się w terenie pozmieniało.. (uwaga, art. ostry - w komentarzach był kwik Bardzo szczęśliwy ).

Ostatnio zmieniony przez Paweł_J dnia Pon 23 Gru, 2013 21:27, w całości zmieniany 1 raz

Pon 23 Gru, 2013 21:21

Powrót do góry
oni
Kapral

Kapral




Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prasa lokalna powinna zainteresować się na jakiej podstawie zagrodzono drogi gminne uniemożliwiając przejazd pod muchołapką jak również na górnej betonówce. Drogi te są drogami gminnymi nie wchodzącymi w dzierżawę. Dlatego do muchołapki zrobiono inny wjazd bo ten co był, nie należny do terenów dzierżawionych. Za zajęcie pasa drogowego prawo nakłada na zajmującego odpowiednie opłaty na rzecz gminy. A oni tam sobie robią co chcą a gmina ogon podtula. Przez środek ich terenu, koło muchołapki biegnie droga gminna i nikt nie ma prawa go grodzić, zabraniając wjazdu. Ponieważ uczestniczyłem w przetargu na muchołapkę to wiem dokładnie jak to wygląda bo gmina dostarczyła szczegółowe mapy i dane tego terenu.

Pon 23 Gru, 2013 21:25

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oni napisał:
Za zajęcie pasa drogowego prawo nakłada na zajmującego odpowiednie opłaty na rzecz gminy.A oni tam sobie robią co chcą a gmina ogon podtula.

Jeszcze powiedz, że tak ci w Gminie powiedzieli, że ogon podtulają bo Pana Szpakowskiego się boją Laughing
oni napisał:

Przez środek ich terenu, koło muchołapki biegnie droga gminna i nikt nie ma prawa go grodzić, zabraniając wjazdu.

Ma prawo grodzić jeżeli Gmina wyraziła zgodę, jeżeli droga nie jest drogą użytkową (która np. prowadzi do zabudowań gospodarczych, pół użytkowych albo nie jest przejazdem do drogi głównej).

Pon 23 Gru, 2013 23:10

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się jak byłem tam latem to panowie z obsługi zabronili mi nawet do lasu wejść twierdząc że dzierżawią ten teren i dbają o moje bezpieczeństwo.Jak ja chodziłem po tych kanałach to niektórzy dopiero raczkowali.Zniszczyli atrakcyjność tego terenu.

Wto 24 Gru, 2013 13:10

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są jednak i pozytywne aspekty (chociaż bardzo mało): Na mnie duże wrażenie zrobiło zorganizowane w Muzeum Widowisko Teatru Żywego, gdzie przedstawiono sceny m.in. z katastrofy górniczej w Jugowie z 1930 roku oraz pracę więźniów w Górach Sowich.


Kto nie widział - polecam obejrzeć filmik: http://www.youtube.com/watch?v=MSoiYRGRry8

Na stronie muzeum jest tez galeria i więcej informacji: http://muzeummolke.pl/widowisko-teatru-zywego-pt-riese-pamieci-ofiar/

Wto 24 Gru, 2013 14:01

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak sobie jeszcze dumam odnośnie przetargów.. do przetargu generalnie może stanąć KAŻDY, gorzej jeżeli ktoś porywa się z motyką na słońce a później jest rozgoryczony porażką i w zawiści plecie głupoty.. Polecam zwiększanie asortymentu usług o strzyżenie owiec, mycie baranów, przebieranie się za mikołaja, stawianie na głowie na pokaz na zamówienie i robienie lodów, WSZYSTKO byle zarobić.. a tak poważnie: fajnie jest moim zdaniem jak ktoś zajmuje się jedną branżą bo wtedy jest w tym dobry, może być prawdziwym specjalistą. Piszę zawile bo mam dzisiaj dzień filozoficzny i rozważaniom się oddaję, ad. meritum to plusem trasy turystycznej w Ludwikowicach jest to, że teren jest jakoś przez to zabezpieczony.. Neutral

Wto 24 Gru, 2013 17:17

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
do przetargu generalnie może stanąć KAŻDY


No niestety racji nie masz wogóle, ale zapewne brak wiedzy w tym temacie wytłumaczyć można brakiem doświadczenia - nie każdy musi się znać na wszystkim. Wiem co mówię, bo zajmuje się przetargami zawodowo.

Myślę jednak, że temat tego wątku jest inny, więc skupmy się na samym muzeum.

Wto 24 Gru, 2013 18:10

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widziałem przed chwilą program na TVP Historia o podziemiach "Riese" i Ludwikowicach Kł. . Witkowski jak zwykle wbrew temu, że białe jest biała nawijał, że białe jest czarne i już (czyt. chłodnia kominowa to nie jest chłodnia kominowa tylko "muchołapka"), mało tego przytakiwał mu Kałuża (haha), zwłaszcza w tym, że pod małym bunkrem jest wielki szyb wentylacyjny prowadzący do gigantycznych podziemi. Przewiercili (SGP ?) następnie posadzkę w tym bunkrze (dwa odwierty) i wiadomo.. NIC, ale co miało być ? wiadomo że NIC tylko zwykły rumosz,ziemia, skała. Żadnego szybu. Kałuża powiedział, że dziesiątki kilometrów podziemi Wacława zostało wykorzystane przez nazistów podczas II Wojny Światowej ! Masakra, uśmiałem się do łez Laughing Dziwie się tylko jak można takie coś w TV publicznie pokazywać.. czy nikt z TV nie posiada zdrowego rozsądku ? Czy jakby zdjął spodnie, gacie i wypiął d... to też by to pokazali ? Neutral

c.d.n.

Sro 16 Kwi, 2014 22:28

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Dziwie się tylko jak można takie coś w TV publicznie pokazywać.. czy nikt z TV nie posiada zdrowego rozsądku ?


PT Paweł J

Miałem wątpliwą przyjemność " współpracować " z redaktorami TVP Historia ( na ich gorącą prośbę ) w czasie kręcenia DOKUMENTALNEGO filmu o dwóch ostatnich żyjących żołnierzach biorących udział w akcji ratowania ofiar katastrofy samolotu gen Sikorskiego w Gibraltarze .

Pomijając fakt ,że ZUPEŁNIE NIE byli przygotowani merytorycznie do tematu filmu ( mimo ,że dostarczyłem im materiały - nie raczyli się z nim zapoznać ) uważali ,że film ma być obrazowy (?? ) .
Doprowadziło to do tego ,że zrobiłem im potworna awanturę i zagroziłem im ,że wycofam się z udziału w tego typ[ie bzdurach . Panów redaktorów , NIE interesowały takowe miejsca jak np:

1./ siedziba Polskiej Misji ( zachowana bez zmian do dziś ) mimo ,że była 60 metrów od hotelu gdzie mieszkaliśmy .

2./ Kostnica gdzie złożono zwłoki ofiar łącznie z Sikorskim i skąd eksportowano zwłoki na " Orkana " . Obecnie przerobiona na dom mieszkalny .

3./ Miejsca w porcie gdzie złożono szczątki Liberatora

4./ Żydowski cmentarz gdzie pochowano nawigatora

5./ Archiwa Gibraltarskie , gdzie znajdują się materiały tyczące wypadku .

Bo to wszystko jest NIEFILMOWYM obrazem . Żeby było ciekawiej ( było ich dwóch ) jeden nie znał żadnego języka , a drugi znał tylko angielski w stopniu : moja twoja zjeść .

Ubawiłem się setnie na pasie lotniska North Front w momencie interwencji RAF Police. Bowiem panowie redaktorzy przy braku znajomości języka - wręcz " zemdleli " ze strachu i jak twierdzili pózniej bali się ,że ich zamkną i skonfiskują kamerę . Nawet zapomnieli ,że miałem uzgodnione filmowanie z Dowódcą RAF Station Gibraltar .

Natomiast uznali ,że wielce przydatne byłoby gdybym wchodził do jakiś hiszpańskich bram - co miało imitować wejścia do archiwów. Czy inne takie jeszcze głupoty. Oczywiście nie zgodziłem się .

O takich drobiazgach jak : po przyjeżdzie do Gibraltaru przez 5 ( PIĘĆ godzin po nim krążyli nie mogąc znależć hotelu nie warto wspominać . Jak powiedziałem ,że poprowadzę - to się obrazili. Dopiero po tej 5 -tej godzinie skapitulowali . Jak również o tym ,że przywłaszczyli sobie moje diety. Zwrócono mi je po mojej interwencji po powrocie w Kierownictwie TVP Historia. Jak się okazało był to PIERWSZY ich wyjazd za granicę . Film jaki zmontowano został wyemitowany parokrotnie . Ale jakość była poniżej krytyki. Jedynym elementem w filmie do którego nadzwyczaj się przyłożyli - to było staranne usunięcie mojej osoby z kadrów . Niestety mego nazwiska nie mogli usunąć . To ostatnie bardzo ich zabolało.

Natomiast zupełnie inaczej wyglądała współpraca z Adamem Sikorskim - to już inna bajka ( na marginesie w TVP Historia nie lubią Jego oraz jego popularności wśród widzów ) .

Zatem niech się Waść NIE dziwi poziomowi w TVP Historia .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 17 Kwi, 2014 3:53

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żenujący był ten program do kwadratu, SGP (?)zrobili odwiert małą wiertareczka na głębokość +/- 40 cm w ziemi i na tej podstawie wnioskują, że tam nie ma szybu.. (już pomijam absurd jak mały bunkier pod posadzką ma takowy głęboki szyb do podziemnych chodników kopalni Wacław skrywać.. kto w ogóle wpadł na taki pomysł ? Czy ten program nie powinien mieć tytuł „cyrk lepszy od Monty Phytona” ? Na pewno nigdy więcej nie będę oglądał NIC na TVP Historia.

Krakus57 tego typu programy to nie Twój poziom, ja nie jestem historykiem a nigdy nie zgodziłbym się na wspólny udział w jakimkolwiek programie razem z Witkowskim, Kałużą, itp. Czytałeś te ich wspólną książkę ? To dopiero nokaut.

Trzeba tego typu sprawy uprzedzać głośno, poczuwam się do obowiązku bo sam jestem eksploratorem terenowym i nie w smak mi są tego typu „historie prawdziwe”…Rolling Eyes Kciuk w dół

Ps. na www.pj-blog.pl nowy wpis z dyskretnym (bardzo subtelnym, kto ma dobre oko..na zdjęciu.. Wink) zaznaczeniem wątku eksploracji, ale w kolejnych będę ładował już stricte ile wlezie ! (tu również). No mercy Exclamation

Czw 17 Kwi, 2014 18:13

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Paweł J

Nie przesadzajmy z tym " poziomem " . Równie jak Waść nie znoszę IDIOTYZMÓW - widocznych, dla nawet mało zorientowanego w temacie , ale MYŚLĄCEGO człowieka.
Jak sam widzisz , ten ostatni przymiot nie ma w Polsce racji bytu . Nie głupota ale wręcz otępienie jest widoczne na każdym kroku .

Dziękuję za podanie adresu Waścinego blogu . Bardzo mi się przyda - bo temat dla mnie nieznany . Znowu czegoś się dowiem . ( Zgadzam się . Głupotę i chamstwo trzeba tępić bezlitośnie . Podobne " szkody " w odniesieniu do historii materialnej robi słynna PT red. Lamparska na Dolnym Śląsku ) .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 17 Kwi, 2014 18:44

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Luuudzieee trzymajcie mnie bo nie wytrzymam ze śmiechu Ooo Gleba haha, o to jest dopiero zawodnik: http://www.sdgb.eu/?paged=2 - film.pt. kryptonim "Rudiger"

Tomasz Jurek: cyt. „Tereny „Riese” obejmowały tereny od Jeleniej Góry po Złoty stok i tereny Czech (..) są obiekty „Riese” po stronie Czeskiej” W szoku Laughing
Tomasz Jurek: „ „Riese” miało być… AKRĄ (taką jak po końcu świata..)” Winner

To jest najlepsze:
Tomasz Jurek: „.. mam pewne informacje na 100%, że wszystkie obiekty typu Włodarz, Osówka, Rzeczka były połączeniami podziemnymi..” Tą informację Tomasz Jurek posiada - jak na filmie dalej mówi - od człowieka z górnictwa, który był w tych połączeniach podziemnych Włodarza z Osówka..itd. tzn. był tam z Rosjanami. Ale „..nie zostanie to udostępnione publicznie w związku z tym, że prawdopodobnie leżą tam tysiące zwłok a nikt nie będzie chciał, żeby to zostało pokazane udokumentowane..”
Więc jakie prawdopodobne , skoro był tam (górnik) to chyba wie czy leżą tam te tysiące zwłok czy nie leżą. Bardzo szczęśliwyLaughing skoro mówił o tym fakcie p.Tomkowi że był w tych podziemnych połączeniach z Rosjanami to nie powiedział mu czy leżą tam tysiące zwłok czy nie leżą ? Bardzo szczęśliwy

Tomasz Jurek: „pod zamkiem jest jeden kompleks, a mamy jeszcze trzy kompleksy i one są ze sobą połączone i mają jeden wspólny centralny dworzec..” Gleba
Wspomina jeszcze że z tych czterech kompleksów podziemnych połączonych jest jeszcze prawdopodobnie tunel podziemny na Wrocław, oraz podziemny tunel kolejowy do Ludwikowic Kł. LaughingLaughing

WARIAT – takim kryptonimem mógłbym określić te jego połączenia..

W Wałbrzychu jest jeszcze taki jeden, M.Figiel, można by nawet pokusić się o jakiś ranking (p. Tomasz Jurek trafi do mojego rankingu eksploracyjnego 2014 na blogu na pewno).Np. Witkowski, Kałuża, Kwiecień, Figiel, Jurek..itp. itd. Każdy ma bowiem z nich swoje racje które publicznie wygłaszał i publikował i wg. tych racji ten ranking można by ułożyć – była by niezła beka. Bardzo szczęśliwy

ps. Krakus57 : J.Lamparska to dala do pieca jak dobrze pamiętam napisała, że SGP i Boczek odkryli nieznaną nikomu sztolnię na Soboniu. Bardzo szczęśliwy jej książek nie czytałem.

Nie 20 Kwi, 2014 18:51

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Luuudzieee trzymajcie mnie bo nie wytrzymam ze śmiechu Ooo Gleba haha, o to jest dopiero zawodnik: http://www.sdgb.eu/?paged=2 - film.pt. kryptonim "Rudiger"

Tomasz Jurek: cyt. „Tereny „Riese” obejmowały tereny od Jeleniej Góry po Złoty stok i tereny Czech (..) są obiekty „Riese” po stronie Czeskiej” W szoku Laughing
Tomasz Jurek: „ „Riese” miało być… AKRĄ (taką jak po końcu świata..)” Winner

To jest najlepsze:
Tomasz Jurek: „.. mam pewne informacje na 100%, że wszystkie obiekty typu Włodarz, Osówka, Rzeczka były połączeniami podziemnymi..” Tą informację Tomasz Jurek posiada - jak na filmie dalej mówi - od człowieka z górnictwa, który był w tych połączeniach podziemnych Włodarza z Osówka..itd. tzn. był tam z Rosjanami. Ale „..nie zostanie to udostępnione publicznie w związku z tym, że prawdopodobnie leżą tam tysiące zwłok a nikt nie będzie chciał, żeby to zostało pokazane udokumentowane..”
Więc jakie prawdopodobne , skoro był tam (górnik) to chyba wie czy leżą tam te tysiące zwłok czy nie leżą. Bardzo szczęśliwyLaughing skoro mówił o tym fakcie p.Tomkowi że był w tych podziemnych połączeniach z Rosjanami to nie powiedział mu czy leżą tam tysiące zwłok czy nie leżą ? Bardzo szczęśliwy

Tomasz Jurek: „pod zamkiem jest jeden kompleks, a mamy jeszcze trzy kompleksy i one są ze sobą połączone i mają jeden wspólny centralny dworzec..” Gleba
Wspomina jeszcze że z tych czterech kompleksów podziemnych połączonych jest jeszcze prawdopodobnie tunel podziemny na Wrocław, oraz podziemny tunel kolejowy do Ludwikowic Kł. LaughingLaughing

WARIAT – takim kryptonimem mógłbym określić te jego połączenia..

W Wałbrzychu jest jeszcze taki jeden, M.Figiel, można by nawet pokusić się o jakiś ranking (p. Tomasz Jurek trafi do mojego rankingu eksploracyjnego 2014 na blogu na pewno).Np. Witkowski, Kałuża, Kwiecień, Figiel, Jurek..itp. itd. Każdy ma bowiem z nich swoje racje które publicznie wygłaszał i publikował i wg. tych racji ten ranking można by ułożyć – była by niezła beka. Bardzo szczęśliwy

ps. Krakus57 : J.Lamparska to dala do pieca jak dobrze pamiętam napisała, że SGP i Boczek odkryli nieznaną nikomu sztolnię na Soboniu. Bardzo szczęśliwy jej książek nie czytałem.

Pon 21 Kwi, 2014 14:11

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł jaki związek stolica Ghany Akra ma związek z tematem?

Pon 21 Kwi, 2014 14:19

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Riko: nie ma żadnego. P.Tomasz Jurek wspomniał na tym filmie, iż takie informacje uzyskał od kogoś tam, że „Riese” to ARKA miała być (nie Akra jak napisałem, śmiałem się do łez i stąd chyba przestawiłem litery ).

Ogólnie to co mówił p.Tomasz Jurek jest związane w jakiś sposób z tym tematem, bo sporo mówi o Ludwikowicach Kł gdzie jest muzeum „Molke” . A tam z tego co wiem również opowiada się absurdy, choć chyba nie aż takie… Rolling Eyes

Pon 21 Kwi, 2014 16:40

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

C.D.

Tomasz Jurek: "..laboratorium, które znajduje się tutaj za nami…" (a po chwili) „PRAWDOPODOBNIE znajduje się - bo nie jesteśmy tego na 100% pewni. „ Laughing

Podkład dźwiękowy jest bardzo trafiony do treści tego filmu (dobrze to słychać na samym początku – dajcie głośniej !) Bardzo szczęśliwy

Ludwikowice Kłodzkie:
Tomasz Jurek: „Mieliśmy tam te dużą kopalnię,która wg. mnie została celowo zamknięta.”
EUREKA ! No kto by się tego domyślił, że CELOWO zamknięta, po takiej tragedii… W szoku

Tomasz Jurek: „Czy celowo wywołano ten wybuch ? Moim zdaniem nie” Ja pier… co za retoryka, skąd wziął w ogóle takie pytanie, sam je wymyślił ? zaraz nie wytrzymam ze śmiechu hehehe a za chwile mówi „..myślę, że to było tylko PRETEKSTEM do zamknięcia kopalni". „ PRETEKSTEM ??? czyli co, właściciel nowoczesnej doskonale funkcjonującej kopalni szukał pretekstu do całkowitego bankructwa no i trafiło mu się jak znalazł tragedia w której zginęło 151 górników. W szoku Gleba

Tomasz Jurek mówi na filmie o jakimś wybuchu metanu, a przecież tam nastąpił silny wyrzut dwutlenku węgla (wcześniej w poprzednich latach odnotowano kilkadziesiąt mniejszych), i ten ostatni doprowadził do tego dramatu.

Jaja jak berety ten film, warto obejrzeć, co słowo to większe jaja..
Laughing

Sro 23 Kwi, 2014 8:24

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeci raz oglądam ten film i trzeci raz zalewam się łzami ze śmiechu... Laughing

Takie zdania są mistrzowskie: Tomasz Jurek, cyt.: „..Mamy tutaj..(a za chwilę) POWINNIŚMY MIEĆ, bo w tej chwili tego nie widać ( wiec mamy czy nie mamy ?) jakieś układy wentylacyjne do tych podziemi.. jest zeznanie pewnego świadka, który mówi o wentylacji.. (aha, czyli na tej podstawie możemy być już pewni, że MAMY tutaj jakaś wentylacje i podziemia, których w tej chwili nie widać. Laughing Gleba obejrzyjcie koniecznie cały ten film - polecam Luzik Gleba

Wracając do samych Ludwikowic Kł i filmu pokazanego na TV Historia (Krakus57), poniżej w zał. zdjęcie - to jest ten bunkier właśnie w którym wiercono w podłodze bo uważano, że tam znajduje się ogromny szyb do przepastnych podziemi kopalni węgla kamiennego Wacław. W szoku Gleba

ps. ja się nie dziwię, że Leuthen ma eksploratorów terenowych za kompletnych idiotów Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:
bunkier w Ludwikowicach Kł. (fot. Paweł Jeżewski)

Czw 24 Kwi, 2014 10:56

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

p.Tomasz Jurek znowu w akcji Bardzo szczęśliwy http://tagen.tv/vod/2014/08/eksploracyjne-puzzle/ i znowu daje czadu równo Laughing boki zrywałem ze śmiechu, nawija m.in. o kostkach uranowych z Ludwikowic Kł. Zszokowany Gleba , wg. mnie gość mógłby pisać książki fantastyczne. Poza tym z nowościami jest mocno do tyłu - trochę skrobnąłem o tym na blogu tytułem komentarza. Mówiąc w skrócie p.Tomasz wpadł na trop tego co już zostało zbadane i opisane w literaturze Laughing Niezłe jaja, powinien mieć pseudonim "różowa pantera" Bardzo szczęśliwy

Pią 03 Paź, 2014 9:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.