| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie znalazłem jedynie wzoru oświadczenia, które jak się wydaje jest takie same we wszystkich województwach.

Raczej to samo .

Cytat:
@PanzerII, Mam prośbę o ew. wykasowanie jednego z moich wcześniejszych postów dot wniosku, który nieumyślnie nabiłem dwa razy pod rząd. Z góry dziękuję.

Ja niestety nie mam tutaj uprawnień.

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pon 14 Lut, 2011 7:24

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Dzisiejsza informacja z onet.pl

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/lodzkie-penetrowal-nielegalnym-wykrywaczem,1,4172698,region-wiadomosc.html

" Policja zatrzymała 50-letniego mężczyznę, który prowadził nielegalne wykopaliska. Część znalezionych przedmiotów sprzedawał przez internet. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Magdalena Zielińska zatrzymany to mieszkaniec Sieradza. W jego mieszkaniu znaleziono wykrywacz metalu wraz ze słuchawkami, 86 fragmentów ceramiki m.in. z okresu wczesnego i późnego średniowiecza oraz dwie monety.

Policja ustaliła, że 50-latek od 2006 roku, uzbrojony w wykrywacz metalu bez wymaganych zezwoleń penetrował stanowiska historyczne i archeologiczne na terenie województwa łódzkiego. Część ze znalezionych przedmiotów trafiała do jego prywatnych zbiorów, a pozostałe sprzedawał ogłaszając się na portalu aukcyjnym.

50-latek usłyszał m.in. zarzuty niszczenia stanowisk archeologicznych i przywłaszczenia zabytków, które mają szczególne znaczenie dla kultury."

Jeśli faktycznie niszczył stanowiska archeo, to słusznie, że został zatrzymany.

Pozdrawiam
Monsun


Ta sprawa w realu wyglada zupelnie inaczej-mialem przyjemnosc poznac tego pana podczas wykopalisk w N.C.-skad pochodzila m.innymi opisana powyzej ceramika-a raczej fragmenty skorup wziete z pryzmy,zepchanej spychaczem podczas prac ziemnych,byla wzieta legalnie za wiedza i zgoda prowadzacego wykopaliska doktora M.B. co zreszta ponoc potwierdzil policji.
Inne skorupki pochodzily z wykopalisk w ktorych tez bralem udzial -gdzie tez juz nie zwraca sie na nie uwagi-tak wielokrotnie ziemia przeorana ze nie da sie odtworzyc naczynia-tu tez mial zgode prowadzacego.
Notabene jest specjalista w rekonstrukcji ceramiki pracujacym dla muzeow polskich i swiata-ogladalem fotografie m.innymi jego rekonstrukcje ceramiki azteckiej z muzeum w Peru
Dlatego nie dziwie sie ze zbiera sobie jakies tam fragmenciki...

Dwa co do jego zdolnosci detektorystycznych-mialem okazje przekonac sie jesienia-nie bardzo umial obsluzyc ACE ....wiec dziwie sie skad wpadka z detektorem???

Pismak-wysmazyl sobie sensacje,dokladnie ukrywajac prawde-data 2006 to nasze wykopaliska w ramach grantu badawczego MNiSW przyznanego Uniwersytetowi Warszawskiemu p.t. „Monety celtyckie na północ od Karpat” i za samo okreslenie ich nielegalnymi-mozna by go pozwac.....

A juz sam tytulowy "nielegalny detektor" to parodia....

Sob 26 Lut, 2011 1:25

Powrót do góry
GTRobin
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale on był uzbrojony....

Pon 16 Gru, 2013 10:42

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Odgrzales kotleta" sprzed kilku juz lat:)
_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 05 Lut, 2014 23:44

Powrót do góry
babboe
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też tego nie rozumiem, że jak wykopując coś na swojej posesji, np. jakieś monety muszę to oddać? Dlaczego jest tak durne prawo w Polsce?

Pon 03 Mar, 2014 16:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.