| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarny rfeusz
Porucznik

Porucznik




Posty: 705
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

no może nie powinienem odpowiadać, ale co mi tam. Tajwańska hybryda Type 64. Podwozie z M42 Duster, wieża z M-18.

Pią 27 Gru, 2013 20:51

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trafiony Super.Teraz ty zadajesz.

Pią 27 Gru, 2013 23:01

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mamy już nowy rok więc pozwoliłem sobie na podsumowanie konkursu 2013

16 Czarny Rfeusz
15 Waffen3
12 Red25
10 Brano
7 Aircobra
5 D4M4Zy, Groteska, Razzak, Yachfe
2 Malyxxl, Yoony, Wolverin,
1 Boomer, Desire, Indiana Jones,

Gratulacje dla wszystkich a co do nowego konkursu to czekamy na zdanie Szanownych Moderatorów

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 03 Sty, 2014 19:57

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kiedy będzie kolejna edycja Question Question Question

Pon 06 Sty, 2014 11:21

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zależy od decyzji Szanownych Moderatorów. Dyskutowaliśmy nad rozszerzeniem formuły konkursu. Będzie decyzja to ruszymy dalej
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 06 Sty, 2014 20:59

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bawcie się dalej z rozszerzoną formułą , jakoś nikt nie protestował. To Wasz konkurs.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 07 Sty, 2014 1:46

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kciuk do góry

Chyba najlepiej będzie jak nowy konkurs otworzy Szanowny Moderator i od razu poda nowe zasady konkursu, tak aby nie było niejasności.

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Czw 09 Sty, 2014 20:29

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kiedy się rozpocznie nowa edycja. Question

Sob 01 Lut, 2014 9:34

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Bawcie się dalej z rozszerzoną formułą , jakoś nikt nie protestował. To Wasz konkurs.


Ja ociupinkę protestowałem ale to pewnie koledze umknęło Wink

Dla przypomnienia:

D4M4ZY napisał:
Airacobra napisał:
Też jestem za roszerzeniem konkursu. Po wprowadzeniu wyszukiwarek zdjęć, ciężko jest coś ciekawego wyszperać, czego one nie znają. Z kolei zamieszczanie zdjęć z własnych kolekcji unikatowych jest trudne przez kogoś, kto nie ma takiego zbioru. Po wielu latach konkursu sporo zdjęć się powtarza. Bo nie jest łatwo spamiętać co już było, a co nie.

malyxxl napisał:
Akurat w tym wypadku ta zmiana może jedynie podnieść wartość merytoryczną konkursu. Nie ma co się oszukiwać, dzięki rozwojowi wyszukiwarek ten konkurs i jemu bliźniacze stały się dość trywialną zabawą w większość polegającą na kto pierwszy ten lepszy(...))

Grzesio napisał:
No cóż, ja od dawna uważam - co i po w innych działach widać - że od momentu pojawienia się wyszukiwarek obrazem, tego rodzaju konkursy, oparte na identyfikacji wg zdjęć, w zasadzie straciły rację bytu.
Dlatego jestem zdecydowanie za rozszerzeniem formuły konkursu na pytania tekstowe. Pozostaje tylko określić zakres tematyczny konkursu - czy nadal tylko identyfikacja, czy też szersza tematyka pancerna, jak Groteska proponuje?

Absolutnie nie mogę się zgodzić z kolegami.

To, że komuś się nie chce poszukać pytania-zagadki, której sie nie wygógluje nie znaczy, że to jest niemożliwe (co od dobrych kilku miesięcy staram się udowodnić i wydaje mi się, że z powodzeniem).

Jasne wymaga to nieco sprytu, dostępu do ciekawszych pozycji i z pewnością o wiele więcej czasu ale jest to jak najbardziej wykonalne.

Moim zdaniem korzystanie z 'prywatnych' kolekcji nie ma nic do rzeczy dopóki zdjęcie da sie połączyć z konkretnym typem jakimiś szczegółami a nie tylko samym 'opisem pod zdjęciem' to nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia czy źródłem jest prywatna kolekcja czy jakiś publiczny zbiór.

Pytania opisowe zaś będą wymagały moim zdaniem stałego 'arbitra' a szczerze powiedziawszy mocno wątpię czy komuś będzie się chciało stale i aktywnie nad tym kwizem czuwać.

Reasumując, mimo tego, że wyszukiwarkowemu spamerstwu mówię stanowcze NIE, to raczej nie ruszałbym tego punktu regulaminu.

Zastanowiłbym się zaś nad zniesieniem konieczności pauzowania. Parę razy uderzyliśmy już głową w mur gdy nikt poza Czarnym Orfeuszem i dessire odpowiednio w kwizach pancernym i lotniczym nie zadał sobie trudu by poszukać odpowiedzi. Raczej zniósłbym ten martwy (bo nieco z musu już ominięty) nakaz 'ławkowania' dla tych, którym się chce i używają czegoś więcej niż gógle.

Inna moim zdaniem nieco martwa reguła dotyczy wymaganych regulaminowo działań w przypadku ciszy w eterze... moim zdaniem 24 czy 48 godziny są nieco za sztywne. Czasem naprawdę uda nam się znaleźć jakąś fajną zagadką i 'zabić' ją podpowiedziami już po 24 godzinach jest moim zdaniem karygodne. Kiedyś byłem świadkiem jak bardzo musiał męczyć się dessire zamieszczając drugą z kolei podpowiedź do dość ciekawego oryginalnie pytania-zdjęcia. Pomijając już wszystko inne spora część z nas nie walczy o nabicie licznika postów tylko szamoce się w codziennej walce o przetrwanie i narzucanie (przecież i tak przez nikogo nieegzekwowanych) sztywnych założeń czasowych co do umieszczania kolejnych podpowiedzi/zagadek jest raczej pomyłką. Osobiście wolałbym poczekać na dobrą zagadkę i 5-7 dni niż zobaczyć zdjęcie góglo-przyjaznego zdjęcia np pełnego profilu 'Jagdtiger' zamieszczone w 'ustawowym' terminie.

Pozdrawiam.


Post z

Nie 29 Wrz, 2013 20:52

Sob 01 Lut, 2014 10:50

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pomocy

Dlatego uważam iż nowy konkurs powinien otworzyć któryś z Szanownych Moderatorów określając precyzyjnie zasady - dyskusja o zmianach w konkursie może nie była ostra ale padły tak różne opinie i nich oni rozsadzą tak aby nikt nie mógł się później obrażać. Jeden miesiąc już straciliśmy

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Nie 02 Lut, 2014 0:21

Powrót do góry
D4M4ZY
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Skąd: York
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O obrażaniu się nie ma mowy, przynajmniej z mojej strony, jednak o ile dobrze widzę na mój post nikt nie odpowiedział a chyba jako jedyny pozwoliłem sobie zaprezentować nieco inną opinię niż reszta 'dyskutantów'. Stąd też wniosek (choć może mylny), że dyskusji w ogóle nie było.

Dla mnie to nie jest żaden problem by wskazać w ostatniej edycji kwizu, które zagadki można było rozwiązać w 15 sekund i kto z listy zwycięzców ile takich właśnie 'góglo-punktów' zaliczył (zresztą nie tylko w kwizie pancernym) stąd też rozumiem słuszną frustrację wynikającą z faktu, że zasób zagadek się wyczerpał niektórym kolegom. Ale jeśli tak jest w istocie to jak to mówią 'strach się bać' pytań 'opisowych'.

Pozdrawiam.

Nie 02 Lut, 2014 13:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 Strona 16 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.