| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lPT Roy Cois

Ano , poczytałem sobie te wishfullthinking . Pomijajac te kilka minut straty czasu - ocena tych esejów ( bardziej ) niz analizy historycznej jest negatywna. Jak mozna zauwazyc , gros to fakty zaistniałe , a " alternatywy " zadne . Takowe rozprawki tworzy sie dla ... chleba bez odpowiedzialnosci za treśc . Ot sztuka dla ... sztuki ( tutaj miesa ).

PS . Nie na tym polega alerrnatywnośc w historii zaszłej . Przesłanki musza byc udowodnione wraz z ich realnymi racjami bytu . Czyli poprostu wykazanie BŁĘDU w zaszłości ale opierając się w cezurze zdarzenia ( hic et nunc ) a nie po !. Tylko takie postepowanie ma sens.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 15:06

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kraskus57
Każdego interesuje coś innego i ma odmienne zdanie na różne tematy.
Dzięki temu świat jest bardziej kolorowy.
Nie neguje poglądów innych osób.
Uważam, że sporo wątków jakie są w IOH Forum nie mają za wiele wspólnego z historią jednak skoro są zainteresowani czymś takim to super.
Mogą podyskutować, poznać zdania innych, ewentualnie dowiedzieć się czegoś innego.
Dlatego też nie skazywałbym "alternatywnej historii" do śmietnika.
Skoro są osoby zainteresowane to czemu nie spróbować.
A skoro Ty uważasz to za stratę czasu, to przedstawiłeś swoje zdanie i nie musisz dalej wnikać w wątek.
Pozdrawiam

Pon 11 Mar, 2013 19:59

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swego czasu byłem przeciwko takiemu działowi - opinii nie zmieniam, chociaż już nie ma ona znaczenia z punktu widzenia zarządców forum.

Dlaczego?

Bo większość dyskutantów rozprawia o historii na podstawie swojej mizernej i powierzchownej wiedzy, traktując ją na równi z dyskusją o nowym albumie I_have_tits_so_listen_me. Ponadto, co ważniejsze, 99% z nich nie umie prowadzić dyskusji "what if" (co by było gdyby), choćby dlatego, że nie umie oderwać się od swojej XX-wiecznej wiedzy, mylą się im przyczyny i skutki i zapominają, że świat jest systemem naczyń połączonych.

Roy Cois:

Przeczytaj długie posty maxikaska w tym temacie
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28190&start=25
to zrozumiesz jaka jest różnica między historią alternatywną uprawianą przez amatorów a profesjonalistów.

Chcesz dyskusji o tym co mogłoby być ale nie było? Załóż temat, przekonaj innych, że jesteś owym 1% który rozumie historię na tyle, by takie gdybanie było sensowne.

Jest w dziale morskim kilka takich, ostatnio np. alternatywne drogi powrotu Bismarcka...

EDIT - sprawdziłem Twoją aktywność na forum. Już na tej podstawie jestem za tym aby Tobie wątki alternatywne zabronić Twisted Evil Nie wypowiedziałeś się merytorycznie w żadnym temacie hsitorycznym...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 11 Mar, 2013 21:04

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:
Kraskus57
Każdego interesuje coś innego i ma odmienne zdanie na różne tematy.
Dzięki temu świat jest bardziej kolorowy.


PT Roy Cois

Z reguły KOLORY odbieraja SENS . !!

PS . A ja jestem daltonista - czyli czern i biel .

pozdrawiam serdecznie MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 21:39

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo większość dyskutantów rozprawia o historii na podstawie swojej mizernej i powierzchownej wiedzy,. Ponadto, co ważniejsze, 99% z nich nie umie prowadzić dyskusji "what if" (co by było gdyby), choćby dlatego, że nie umie oderwać się od swojej XX-wiecznej wiedzy, mylą się im przyczyny i skutki i zapominają, że świat jest systemem naczyń połączonych.


PT Ijon Tihy

Z pełnym szacunkiem wobec Wasci ale , są pewne granice. Moge strywializować naprawdę większośc wypowiedzi (zapewniam ,że mam podstawy , lub je znajde jeśli zajdzie potrzeba ) z regułu oparte na tzw własnych przemysleniach bez podawania zródeł materiałowych ( o te trudniej ) , ale szkoda mi czasu . I nie bede kopał sie z koniem , bo to mi .." uwłacza ".
Sadze ,że zrozumiała jest moja wypowiedż .

PS. I nie interesuje mnie zdanie czy zadanie PT Moderatorów . Mam własne nazwisko .
Ad PT inni - Co do " Bismarck'a" wiąże sie on po częsci z moim tematem - lotnictwo . Tak że alternatywa ma tutaj niezbyt wiele do powiedzenia . Refero relato swoiste ... Monte Cassino.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 22:02

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozmowa potoczyła się w innym niż miało na początku kierunku.
Fajnie, że mimo tak odmiennych zdań potrafimy dyskutować nie używając argumentów siły lecz siłę argumentów.
Szacun dla wszystkich uczestników dyskusji i ich zdań.
Ogólnie uważam, że z braku innym osób zainteresowanych powstaniem wątku o "takiej" wersji historii, mam prośbę do admina/moderatora o zamknięcie tego wątku.
Gdyby w przyszłości znalazło się jednak szacowne grono zainteresowanych to już wiemy, gdzie zakładać wątek.

Ceterum censeo Karthaginem delendam esse

Pon 11 Mar, 2013 22:15

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:


Ceterum censeo Karthaginem delendam esse


PT Roy Cois

Katonów nawet rodzeństwa ( Marcus Porcius Cato Maior Censorius - o tego Wasci chodzi ) ) ci raczej tutaj .. brak .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 11 Mar, 2013 22:21

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
Sadze ,że zrozumiała jest moja wypowiedż .
Niestety ani trochę

krakus57 napisał:
PS. I nie interesuje mnie zdanie czy zadanie PT Moderatorów . Mam własne nazwisko .
Ta też nie.

krakus57 napisał:
Ad PT inni - Co do " Bismarck'a" wiąże sie on po częsci z moim tematem - lotnictwo . Tak że alternatywa ma tutaj niezbyt wiele do powiedzenia . Refero relato swoiste ... Monte Cassino.
Tak samo jak i ta.

PS nie rozumiem zamieszania. Żaden z chętnych nie otworzył żadnego wątku alternatywnego w jednym z istniejących działów, żaden nie pokaże, że trudna sztuka "what if" nie jest mu obca, i nie wyprowadza mnie czy setha (i innych) z błędu...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 12 Mar, 2013 1:26

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy
Jak każda dyskusja między Nami Polakami, ta również zboczyła ostro w inną stronę.
Dla przypomnienia.
Zaczęło się od propozycji utworzenia wątku - inicjatywa od Marek8888.
W toku dyskusji stwierdzono, początkowo, że ewentualne miejsce na takie dyskusje jest w dziale ogólnym a następnie dyskusja przeszła w debatę na temat celowości historii alternatywnej.
W końcu inicjator zrezygnował a dyskusja ....

Więc może ustalmy w krótkim słowach.
Kto jest za utworzeniem wątku a kto nie ?
Później ustalimy ewentualna lokalizację.

Wto 12 Mar, 2013 9:51

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:
Więc może ustalmy w krótkim słowach.


To może zaproponuj temat, załóż wątek w wyżej proponowanym dziale. Po co dyskutować o niczym? Rolling Eyes

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Wto 12 Mar, 2013 14:20

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:
IjonTihy
Jak każda dyskusja między Nami Polakami, ta również zboczyła ostro w inną stronę.
Dla przypomnienia.
Zaczęło się od propozycji utworzenia wątku - inicjatywa od Marek8888.
W toku dyskusji stwierdzono, początkowo, że ewentualne miejsce na takie dyskusje jest w dziale ogólnym a następnie dyskusja przeszła w debatę na temat celowości historii alternatywnej.
W końcu inicjator zrezygnował a dyskusja ....

Więc może ustalmy w krótkim słowach.
Kto jest za utworzeniem wątku a kto nie ?
Później ustalimy ewentualna lokalizację.

Nigdzie nie skręciła. Po prostu przeciwnicy tego pomysłu piszą dlaczego jest to zły pomysł. Zwolennicy na razie tego zrobić nie potrafią. Co jest kolejnym argumentem "przeciw" (nadal uważam, że nie umiesz dyskutować o historiach alternatywnych; Twój brak zaangażowania w dyskusjach o zwykłej historii i nieumiejętność argumentacji tutaj).

Ale

to jest prywatne forum, są tu moderatorzy, niektórzy z nich nawet się interesują tym co się na forum dzieje, właściciel też czasami. Niech decydują. Jeden kabaret więcej nie zaszkodzi.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 12 Mar, 2013 14:43

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy
(nadal uważam, że nie umiesz dyskutować o historiach alternatywnych; Twój brak zaangażowania w dyskusjach o zwykłej historii i nieumiejętność argumentacji tutaj)

Zapraszam do działu historii nowożytnej, Cromwell.
Akurat zgłębiam ten temat.

Wto 12 Mar, 2013 16:35

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i? Stworzyłeś temat i już? To ma uzasadnić Twoją kompetencję do trudnej dyskusji jaką jest historia alternatywna? Na 30 Twoich postów 20 to postulaty utworzenia wątku dla hist.alt., a 9 - pogaduszki piłkarsko-polityczne. Jeden jaskółek wiosny nie czyni Twisted Evil

PS niech ktoś popoprawia znaczniki w poście, jak sądzę krakusa, bo się forum rozjechało...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 12 Mar, 2013 17:21

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gwoli wyjaśnienia Historia to Historia, a mrzonki pod nazwą historia alternatywna można jedynie do działu "mity wśród mchu i paproci" wsadzić. IOH ma co prawda "inne" oblicza historii w nazwie, ale to nie świadczy, że alternatywne Exclamation
I tak niech zostanie Bardzo szczęśliwy

Wto 12 Mar, 2013 19:34

Powrót do góry
Roy Cois
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 31
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy
Stworzyłem wątek ponieważ chciałem porozmawiać o konkretach - które są akurat w tym momencie na mojej tapecie.
Kilka osób zajrzało, nie było zainteresowanych.
Nie wiem czy temat za trudny czy co ?
Skoro to dla osób interesujących się historią, nie podawałem dat, faktów bo nie o to chodzi wg. mnie.
Uważałem, że każdy kto zna temat wypowie się i .... poznam opinie innych osób, przekażę swoje zdanie.
Podobnie jak w tym wątku, rozmowa potoczy się.
Skoro tam cisza, podłączyłem się do juz utworzonych wątków.
Nie podłączam się do wszystkich wątków aby cos napisać tylko zabieram głos w sprawach o których coś chce powiedzieć lub z pewnych względów, ciekawi mnie opinia innych.

Nie musisz poznać innych motywów dlaczego wybieram te watki a nie inne praz dlaczego w tę stronę kieruję rozmowę.

Jeśli nie podoba Ci się mój sposób myślenia - trudno,
mój sposób postępowania - trudno,
jeśli uraziłem Cię - przepraszam, nie na tym mi zależy.
Jednak od Ciebie i innych również oczekuję szacunku w stosunku do mojej osoby i moich poglądów.

Nie chcesz nie odpowiadaj na moje posty.

Wto 12 Mar, 2013 21:24

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jako autor wątku pozwolę sobie na taką małą uwagę niejako zamykającą temat. Niespodziewane ożywienie w dawno zamkniętym watku tak licznego grona dyskutantów w odpowiedzi na lakoniczną propozycję nowego usera a jeszcze bardziej treśc tychże wypowiedzi niejako w pełni potwierdza moje przekonanie, ze w tej kwestii nie ma ani o czym ani przede wszystkim z KIM gadać.

Historia alternatywna jest lub ma być w pierwszej kolejności czymś w rodzaju zabawy czy rozrywki a dopiero w sprzyjających okolicznościach może być czymś więcej - czymś co uczy analizy faktów Uśmiech ich interpretacji a także przede wszystkim przyjmowania odrębnych interpretacji tychże samych faktów.
Co jak co ale akurat na tym forum jasno i wyraxnie można przekonać się, ze ten ostatni element jest mocno problematyczny - cenniejszy zgrabny zwrot niż wywołujący zakłopotanie moż.iwy inny punkt widzenia.

Wpajanie w naszym systemie szkolnym róznych w różnych czasach tzw. obowiązujących wersji i bardzo silna krytyka jezeli ktoś bodaj nieśmiało tylko próbuje przyjąć inny punkt widzenia jest - można by rzecz odwieczną tradycją. Zapytam się wprost gdzie miejsce na zabawę i dyskusję jeżeli dyskutant traktuje cię od początku naq zasadzie - powiedz mi co myślisz a ja ci powiem gdzie popełniłeś błędy...?

Przytoczony przez bodaj Ijona wątek analizy dokonanej przez Maksikąska jest tego świetnym przykładem. Owszem - nikt nie neguje, ze akurat książka Zychowicza jest jako pozycja kontrafaktyczna rzeczy ujmując elegancko nienajlepsza - ba problem w tym, ze do tej sążnistej krytyki można by spokojnie idąć krytykanckim tropem także napisac krytykę.

W naszym systemie się takie "krytyki" bardzo lubi, uważa za coś wnoszące i im dłuższe tym zazwyczaj "lepsze" Pytanie co one wnoszą pozostawię bez odpowiedzi. W mojej ocenie wersje alternatywne mogą uczyć więcej i szybciej niejako naocznie - coś jak symulatory lotnicze które - jak zapewne kolega krakus wie doskonale mają w RP wyjątkowo długa i ciężką drogę (a po co to i na co) no ale i bez nich mamy najlepszych - niby pilotów na świecie Uśmiech

Przyznam szczerze nie rozumiem co ma tu teoria o 100 % znajmości faktów i do tego czemu ma służyć ta niewątliwie cieawą myśl w historii alternatywnej ( pomijając fakt, ze jest ciut niepraktyczna i poza nią). Akurat przytoczone przez nowego usera eseje były wyjątkowo dziwaczne i nie uczyły kompletnie niczego ale czy ma to podważać sens metody jako uczącej myślenia - nie sądzę.

Na koniec chciałbym jako autor tematu prosić o jego zamkniecie - dziękując zarazem za tak aktywne, obszerne i doprawdy niepotrzebne Uśmiech uzasadnienie dlaczego coś jest nie potrzebne Uśmiech Niech po staropolsku kapusta i kartofle gniją w polu (choć nie muszą) ... ale niech wszystko zostanie tak jak jest.

Prosze moderatora o zamkniecie wątku aby nie obrażać pamięci zaleceń Pierwszego Marszałka.

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 12 Mar, 2013 21:59

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Roy Cois napisał:
Kilka osób zajrzało, nie było zainteresowanych.
Nie wiem czy temat za trudny czy co ?
Nie, po prostu nijaki. Nie zadałeś konkretnego pytania na które można odpowiedzieć, nie zaprezentowałeś swojego zdania na dany temat. Nic. To co w Twoim rozumieniu było zawiązaniem dyskusji, w języku forum oznacza: "Cromwell był, wiem o tym. Jak wiecie więcej to piszcie"...

marek8888 napisał:
Przytoczony przez bodaj Ijona wątek analizy dokonanej przez Maksikąska jest tego świetnym przykładem. Owszem - nikt nie neguje, ze akurat książka Zychowicza jest jako pozycja kontrafaktyczna rzeczy ujmując elegancko nienajlepsza - ba problem w tym, ze do tej sążnistej krytyki można by spokojnie idąć krytykanckim tropem także napisac krytykę.
W naszym systemie się takie "krytyki" bardzo lubi, uważa za coś wnoszące i im dłuższe tym zazwyczaj "lepsze" Pytanie co one wnoszą pozostawię bez odpowiedzi. W mojej ocenie wersje alternatywne mogą uczyć więcej i szybciej niejako naocznie
marek8888 napisał:
Przyznam szczerze nie rozumiem co ma tu teoria o 100 % znajmości faktów i do tego czemu ma służyć ta niewątliwie cieawą myśl w historii alternatywnej ( pomijając fakt, ze jest ciut niepraktyczna i poza nią).
Obie Twoje wypowiedzi się łączą: ponieważ nie rozumiesz po co gruntowna wiedza aby dyskutować o alternatywnej historii to nie rozumiesz co wnosi taka krytyka jak Maxikaska. A co najgorsze - pomimo tego uważasz, że na takiej historii alternatywnej można się uczyć. Otóż nie. Na takiej można sobie pogdybać. Przy piwie gdzie wszyscy są specjalistami od piłki kopanej nogami, skoków narciarskich, aerodynamiki lotniczej, Formuły 1 i kilku innych spraw. Jeśli chcesz historii alternatywnej, która jest, wbrew temu co myśli seth i inni, działem historii (historia probablistyczna pozwalająca wyszukiwać punkty węzłowe w historii), to musisz bazować na danych a nie gdybologii. Książka Zychowicza będąca zbiorem życzeń i abstrakcyjnych przypuszczeń, zyskała niestety status poważnej. I osobiście uważam, że na tym forum dyskusja w dziale historii alternatywnych przybrałaby właśnie taki poziom. Dlatego jestem na nie, ale podkreślam, że to już nie moja piaskownica...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 12 Mar, 2013 22:21

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
czymś co uczy analizy faktów Uśmiech ich interpretacji a także przede wszystkim przyjmowania odrębnych interpretacji tychże samych faktów


Uważam, że interpretowanie faktów jest samo w sobie dostatecznie groźne. Kolejne wariacje natomiast w tej materii, to już horror Szczena
Fakt: pluton egzekucyjny rozstrzelał pana Y.
Interpretacja: podanie pana Y o eutanazję zostało rozpatrzone pozytywnie.
W jednym się zgadzamy: nie ma z kim rozmawiać, a interpretować polecam ewntualnie tworzone pod tzw. wpływem utwory literackie lub malarstwo surrealistów.
p.s. Dzisiaj mamy 12-ty dzień marca roku 2013 wg kalendarza gregoriańskiego. Pokusiłbyś się o jakąś odrębną interpretację tego faktu?

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Wto 12 Mar, 2013 22:48

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:


1./ ....dopiero w sprzyjających okolicznościach może być czymś więcej - czymś co uczy analizy faktów Uśmiech ich interpretacji a także przede wszystkim przyjmowania odrębnych interpretacji tychże samych faktów. ....

2./ .... Przyznam szczerze nie rozumiem co ma tu teoria o 100 % znajmości faktów i do tego czemu ma służyć ta niewątliwie cieawą myśl w historii alternatywnej ( pomijając fakt, ze jest ciut niepraktyczna i poza nią)....


PT Marek 8888

Sądzę ,że te dwa wyimki wyraznie pokazuja " dychtomie '( sofistycyzm swoisty ) w podejściu do tematu . A przecież - ne bis in idem.

Mam nadzieję ,ze nie urażam Waści .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 12 Mar, 2013 22:57

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta dyskusja coraz bardziej się gmatwa i za chwilę nie bardzo będzie wiadomo o co w niej chodzi. Rolling Eyes

Wto 12 Mar, 2013 23:00

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xnitro napisał:


Uważam, że interpretowanie faktów jest samo w sobie dostatecznie groźne. Kolejne wariacje natomiast w tej materii, to już horror


PT xnitro .

Można trywializowac jak Waszmośc , ale dla innych ( w tym dla PT Seth , czy tez mojego rozumku - mniejszy od Puchatkowego ) pozostanie wytyczna taka zasada ( NIE TYLKO w przypadku historii ) :" est modus in rebus sunt certi denique fines " Horacego , już zapomniana w ... zalewie płytkiej angielszczyzny z szyldów reklamowych .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Wto 12 Mar, 2013 23:07, w całości zmieniany 1 raz

Wto 12 Mar, 2013 23:05

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Ta dyskusja coraz bardziej się gmatwa i za chwilę nie bardzo będzie wiadomo o co w niej chodzi. Rolling Eyes

Dawaj do mnie na priw na komplety jeśli przestaniesz ogarniać Wink

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Wto 12 Mar, 2013 23:06

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marcinie tak na poważnie, pojawia się tutaj wiele mądrych słów i cytatów w tej dyskusji, każdy stara się do czegoś przekonać innych, inni nie dadzą się przekonać, bo wiedzą lepiej, że racja jest po ich stronie.Takie odbijanie piłeczki.Tylko po co to?

Wto 12 Mar, 2013 23:12

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie chyba właśnie to jest istotą dyskusji, abstrahując od jej poziomu lub raczej poziomu logiki, do tej pory nieujawnionych założeń myśli przewodniej. Niech się dzieje wola nieba...
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Sro 13 Mar, 2013 20:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.