| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sondernachricht aus Eulengebirge

Meine Damen und Herren!

Jak podają nieocenione "Fakty" TVP Wrocław, w "Ojlowych Gebirgach" tzw. "lokalni badacze" odnaleźli sztolnię. Szczegóły podaję za stroną www "Faktów":

Niemal w samym centrum Głuszycy lokalni badacze znaleźli wejście do sztolni, która może okazać się przedwojenną kopalnią srebra lub kompleksem podziemnych tuneli. Nasza reporterka była jedną z pierwszych, którzy zobaczyli tajemnicze korytarze.

Wejście do sztolni odkrył jeden z mieszkańców Głuszycy. Podczas spaceru zwrócił uwagę na niewielką dziurę w ziemi. Poinformował o tym miejscowych badaczy. Pojechałem, zweryfikowałem, przekopałem dziurę na dwa metry, a po kilku godzinach kopania ukazała się sztolnia - mówi Marcin Kozłowski z Fundacji Poszukiwań Historycznych. Reporterce Faktów razem z badaczami udało się wejść do sztolni. Po pokonaniu 6 metrów zatrzymał ich zawalony strop.

Korytarze rozchodzą się w dwóch kierunkach. Jeden prowadzi do centrum miasta. Drugi do wsi Łomnica. Odkryta sztolnia prawdopodobnie nie jest fragmentem kompleksu Riese. Badacze nie wykluczają jednak, że z tajemniczymi hitlerowskimi podziemiami może ją coś łączyć.

Na razie nie natrafiono na żadne przedmioty świadczące o tym, w jakim celu wydrążono korytarze. Badacze zamierzają uzyskać pozwolenie na prace poszukiwawcze. Na razie wejście do sztolni zasypali. Boją się, że znajdą się chętni, którzy mimo ryzyka będą próbowali szukać podziemnych skarbów.

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/rozmaitosci/tajemnicza-sztolnia/8776478

Pią 12 Paź, 2012 23:44

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym być złośliwy w swoim komentarzu, ale ostatnio jak ktoś wypatrzy jakąś dziurę w ziemi to od razu jest próba łączenia tego z "tajemniczymi hitlerowskimi podziemiami", nawet jeśli nie ma jakichkolwiek podstaw, aby takowy wniosek wysnuwać, widać moda taka.

Nie 14 Paź, 2012 12:24

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Nie chciałbym być złośliwy w swoim komentarzu, ale ostatnio jak ktoś wypatrzy jakąś dziurę w ziemi to od razu jest próba łączenia tego z "tajemniczymi hitlerowskimi podziemiami", nawet jeśli nie ma jakichkolwiek podstaw, aby takowy wniosek wysnuwać, widać moda taka.

Bati, oglądałem filmik o tej dziurze, i na nim są ludzie z WGS, to na pewno tam jest sztolnia Wink

Nie 25 Lis, 2012 20:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.