| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam99
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piloci myśliwców – rycerze czy zbóje?

Czy to prawda co tu piszą w tym artykule? czy piloci mysliwców naprawde stosowali taką taktykę?!
http://www.ermito.eu/piloci-mysliwcow-rycerze-czy-zboje/

Pią 19 Paź, 2012 21:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, stosowano taką taktykę. Czy to bliższe czajeniu się z łomem w ciemnym zaułku czy romantycznym pojedynkom rycerskim - każdy musi sobie sam rozsądzić, osobiście myślę, że to ani jedno, ani drugie. Raczej po prostu walka o życie: albo ja jego, albo on mnie..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 20 Paź, 2012 15:13

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytowany artykuł powstał na podstawie książki Sołonina Laughing W walce powietrznej liczył się wynik. Dla pilota znaczyło to tyle czy wyjdzie z tego starcia żywy. Dlatego błyskawiczny atak z zaskoczenia był jak najbardziej na miejscu. Walka kołowa to była ostateczność.

Sob 20 Paź, 2012 15:35

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale nie trzeba czytać "aż" Sołonina - Skalski, Rolski, Arct, Król, Gabszewicz, Łaszkiewicz, Schiele, Neugebauer, Wyszkowski, Urbanowicz, Pruszyński czy nawet Kisielewski czy Meissner - wszyscy piszą o "klasycznej" taktyce myśliwców, swoich i obcych - atak nagły, ze słońca, zza chmur, czy z dużej wysokości - albo wszystko razem...
R

Nie 21 Paź, 2012 15:37

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek;


Cytat:
Ale nie trzeba czytać "aż" Sołonina



Nie trzeba, ale nie zaszkodzi. Przy czym Sołonin nie wydaje się aż, jedynie tylko.

Nie 21 Paź, 2012 20:07

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywista, lecz Mark Sołonin, to rzecz stosunkowo najnowsza - natomiast wspominki czy relacje ww przeze mnie lotników - to klasyka, na której -przynajmniej - moje pokolenie się wychowało.
Czyli - "żadnych kumpli", kurtuazji czy rycerskości - atak z zaskoczenia, ze słońca, z góry, zza chmur - i odskok - a jak trzeba- to i strzelanka do wiszących na spadochronach lotników npla - żadnej ze stron walczących nie było to obce...
Wszak celem walki, wojny, starcia jest unicestwienie przeciwnika, fizycznie i totalnie, a w miarę możliwości- bezpowrotnie...
Jak to podsumował Urbanowicz bodajże po doświadczeniach na froncie chińskim- wojna jest, Panowie, wojna, nie czas na pierdoły.
R

Czw 01 Lis, 2012 0:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.