| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darula
Szeregowiec

Szeregowiec
Posty: 12
Skąd: Festung Krakau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szlakiem Fortyfikacji. III Piknik Forteczny - Rudawa 2012.

Szlakiem Fortyfikacji - III Piknik Forteczny - Rudawa 2012. W sobotę, 6 października 2012 roku Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zaprasza na kolejne spotkanie z niemieckimi fortyfikacjami z okresu II wojny światowej, położonymi na terenie Gminy Zabierzów. Impreza adresowana jest do młodzieży i dorosłych z terenu gminy oraz wszystkich osób niezależnie od miejsca zamieszkania, które chcą atrakcyjnie spędzić sobotni dzień i spotkać się ze śladami lokalnej historii z okresu II wojny światowej.
III Piknik Forteczny odbędzie się przy niemieckim schronie Regelbau 668 ul Dunajewskiego w Rudawie (15 km od Krakowa), w godzinach od 10.30 do 16. Wcześniej, o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym w Rudawie, na mogile żołnierzy polskich poległych 5 września 1939 roku i pod pomnikiem Ofiar Pacyfikacji Radwanowic zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze.
W programie Pikniku Fortecznego min.: zwiedzanie schronu Regelbau 668 ze stanowiskiem ogniowym typu Ringstand 58c, w którym udało się częściowo odtworzyć wyposażenie obiektu, wystawa plenerowa „ALARM POWIETRZNY - Cywilna obrona przeciwlotnicza w Krakowie w latach 1918-1956”, wystawa militariów, fotografii i dokumentów z okresu II wojny światowej oraz dioram niemieckich umocnień polowych, prezentacja mundurów, uzbrojenia i wyposażenia - grupy rekonstrukcji historycznej. Podczas pikniku odbędzie się także promocja książki o architekturze militarnej i działaniach wojennych na terenie Gminy Zabierzów pt. "Fortyfikacje OKH Stellung b-1 w okolicach Rudawy". Będzie można także odwiedzić stoiska z materiałami informacyjnymi oraz pamiątkowymi z Imprezy, materiałami promocyjnymi Gminy Zabierzów, jak też sprzętem wojskowym i turystycznym. Obok schronu stanie kuchnia polowa, a na zakończenie pikniku zaplanowano ognisko.
Atrakcją tegorocznego Pikniku Fortecznego będzie prezentacja sylwetki ułana II RP w wykonaniu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego oraz pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego, jaki wykonają jeźdźcy ze Stajni Terenowo - Rajdowej w Nawojowej Górze. Członkowie Grup Rekonstrukcji Historycznej przedstawią inscenizacje walk pt.” Front Wschodni – jesień 44”.
Organizatorem imprezy jest Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Rawelin" z Krakowa, które od kilku lat opiekuje się schronem Regelbau 668 w Rudawie i drugim, tego samego typu, w Młynce. Zorganizowanie pikniku było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminy Zabierzów i udziale sponsorów.
Serdecznie zapraszamy! MSMH „RAWELIN”

Program III Pikniku Fortecznego:
Godz 10.00 Cmentarz w Rudawie - oddanie hołdu, złożenie wiązanki kwiatów oraz zapalenie zniczy: mogiła żołnierzy polskich poległych 5 września 1939 roku i pomnik Ofiar Pacyfikacji Radwanowic.
Godz. 10.30 - 16.00 III Piknik Forteczny - Rudawa 2012
- zwiedzanie schronu Regelbau 668 ze stanowiskiem ogniowym typu Ringstand 58c.
- wystawa plenerowa „ALARM POWIETRZNY - Cywilna obrona przeciwlotnicza w Krakowie w latach 1918-1956”.
- wystawa militariów, fotografii i dokumentów z okresu II wojny światowej
- wystawa dioram niemieckich umocnień polowych
- prezentacja mundurów, uzbrojenie i wyposażenie - grupy rekonstrukcji historycznej
- promocja książki "Fortyfikacje OKH Stellung b-1 w okolicach Rudawy"
- stoiska z materiałami informacyjnymi oraz pamiątkowymi z Imprezy, materiałami promocyjnymi Gminy Zabierzów, jak też sprzętem wojskowym i turystycznym
- ognisko
- kuchnia polowa
Godz.12.30-13.00 Prezentacja sylwetki ułana II RP w wykonaniu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego. Pokaz wykonają jeźdźcy ze Stajni Terenowo - Rajdowej w Nawojowej Górze.
Godz.13.30- 14.00 Inscenizacja walk "Front Wschodni - jesień 44".
Godz.16.00 Zakończenie III Pikniku Fortecznego – Rudawa 2012Opis załącznika:

Pon 24 Wrz, 2012 18:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.