| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdańsk Złota Karczma

Za Ośrodkiem Szkolenia Policji masa okopów, ale nadal wychodzą ładne fanty. Guziczki, łuseczki różne Mauser-Stg44-MG-pPS, monetki, "łódki" do mauserków, elementy radiostacji i kuchni polowej Ktoś ok. cztery lata temu z jednego dołu wyciągnał coś dużego. Znaleźliśmy kabel łączący to coś(chyba niemiecka radiostacja polowa?) z anteną, której resztki leżą do dzisiaj za jednym dębem. Dół obok kuchnia polowa w kawałkach. Nieźle

Czy ktoś tam też już znalazł coś konretnego?

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 06 Kwi, 2007 22:58

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z wczorajszego wypadu - łuska (a raczej samo zbite denko), na moje oko od rakietnicy (niemiecka? 44 na dole 59 na górze, kolor czerwony), kilka łusek, elementy kabla telefonicznego, masa odłamków jak zwykle.
Aha, do tego w okopie kaseta magnetofonowa... Stachurskiego. Może Niemcy już wtedy słuchali?

Mam pytanie. Ślady walk są za jednostką policji w tych okopach, ale dalej w stronę Gdyni? Jest linia okopów lesie, ciągnie się dość daleko (to chyba ta aż do ul. Spacerowej - to ponad 5 km !?), moje ukochane "opuszczone gospodarstwo" po drodze (po drugiej stronie Obwodnicy) ale po "gdańskiej stronie" obwodnicy jakoś tak dziwnie. Są odłamki jakiś bomb, dużo granatów moździeżowych (w tym niewypały - ah kochani saperzy z Tczewa zawsze przyjadą) ale inne ślady walk w lesie pomiędzy Owczarnią a Złotą Karczmą? Mobilna Bateria 88? Walają się tylko łuski od jakiejś mniejszej armatki.

Czy na odcinku Owczarnia-Złota Karczma doszło do jakiś walk w 1945 roku? Rozumiem rejon ul. Słowackiego ale dalej w kierunku Gdyni? Czy tamta linia okopów była w ogóle obsadzona? Są na to jakieś relacje?

Zlazłem tą łuskę od rakietnicy koło okopu. Jeżeli jest niemiecka, to pierwsza myśl była taka - jak podchodzi Rosjanie od strony Klukowa, to Niemiec musiał wtedy wystrzelić racę. Ale co było potem?

Teren idealny do obrony. Linie okopów chroniące drogę do Doliny Radości także jakoś tak przemyślane, w tym stanowiska dla jakiś armatek (ppanc?)

Proszę o pomoc

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 27 Kwi, 2008 16:38

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Złota Karczma

Witam. Dawno nie logowałem sie na stronie.(praca od rana do poźnej nocy...wiec brak czasu i sil) Mogę Ci powiedzieć że ten las jest dość, a nawet bardzo bogaty w militaria i nie tylko. Często go zwiedzam i nie ma powrotu bez ciekawego tematu. Od strony Matemblewa stały SOWIETY (teren mało ciekawy,ale sporadycznie wychodzą fanty z przed II WŚ) Druga strona SŁOWAKA mimo że zryta jak trawnik przez dziki to jest dużo tematu do rozmów. Od Słowaka odchodzi ul. Matemblewska, przy której "Ruski"ustawili działa którymi walili w lasek na Morenie gdzie były bunkry "Niemieckiego" dowództwa i coś jeszcze bo są tego pozostałości i to bardzo ciekawe. (Uzyskałem to z opowieści i część z autopsji) Pozdrawiam,może kiedyś się zejdziemy.
Wyluzowany

Sob 11 Gru, 2010 20:13

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Morenie? Raczej bateria flak ?!
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 12 Gru, 2010 0:43

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na te pozostałości po stanowiskach wygląda to na coś większego,a bunkry dowództwa były na skraju (na gorze od strony Rakoczego za Stacją Paliw) To wiem od byłych mieszkańców Brętowa i Piecek . Ponadto,tylko nie wiem czy to jest prawdą,ale jakiś gość z piszczałką znalazł tam "katanę" z grawerunkiem dla jakiegoś oficera. Sprawa do potwierdzenia. Piwo Piwo

Nie 12 Gru, 2010 18:37

Powrót do góry
KSIĘCIUNIO-74
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 60
Skąd: Gdynia-Hamburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Złota Karczma

witaj
kopalismy tam okopy jako pierwsi w 1989-1991 roku , oj było tam fantów , choc pewnie do dzisiaj cos wyjdzie Uśmiech
pozdr. Bardzo szczęśliwy

Czw 19 Lip, 2012 1:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.