| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kilka słów do nowych użytkowników forum.....

Z uwagi na to ,że ostatnio przybyło sporo nowych użytkowników forum i czują oni wielką potrzebę pisania postów,postanowiłem napisać kilka uwag/rad na początek ich forumowej kariery.

1.Spamerstwo-rzecz której ludzie nie lubią,wręcz nie nawidzą i jest to nie zgodne z większością regulaminów.Odnosi się to konkretnie do osób którzy się reklamują nagminnie,piszą posty nic nie wnoszące do sprawy a zarazem podnoszą sobie tym rangę,zakładają posty w stylu : "wykopałem masuera 98k,proszę o dodatkowe zdjęcia"wystarczy wpisać w obojętnie jakiej wyszukiwarce słowo mauser i wyskoczy kupa stron z fotkami(to również jest spamerstwo,pisanie gratulacji,nagminne posty w stylu "gratuluje ładny fant"to też spamerstwo(wyobraźcie sobie gościa co ma rangę np generała a 1/3 postów to gratulacje,jaką gość ma wartoś na forum ??),nadmierne chwalenie się czymś(jak wyżej,jeśli wiadomo co masz za przedmiot to po co się nim chwalić jak o to nie proszą ?),nie cwaniakujcie na forum,to też nie jest wskazane

2.Kultura-jest wymagana na forum,zwracajcie się do siebie z należytym szacunkiem,nie kłócenie się publicznie między sobą(są od tego majle i privy),wulgaryzmy-niby zakazane ale są,czasem emocje puszczają i zdarza się użyć słowa nieodpowiedniego ale zdania w stylu "ja pie.... co koleś zrobił to sie nie mieści k.....a w pale,za.....e" są sprzeczne z etyką a zarazem zakazane.zwracanie się do osób zwrotami grzecznościowymi z duzej litery-nie wymagane ale kulturalne np. "Twoje fotki,jak bardzo Cię.."

3.Ortografia,stylistyka ogólnie o postach i tematach-ortografia-staracie się pisać w miare poprawnie na forum(jeśli macie problemy z ortografią to wystarczy wkleić do jakiego kolwiek edytora tekstu co ma funkcje sprawdzania pisowni,np Word,tam przeedytować i wkelić post),takie posty o wiele łatwiej i przyjemniej się czyta,stylistyka-sprawa ważna,czasem widze tak na pisane posty że nie wiadomo o co w nich chodzi(ortografia,interpunkcja itp.) piszcie pełnymi zdaniami i w miare poprawnie to też się będzie łatwo i przyjemnie czytać,DUŻE LITERY-pisanie dużymi literami oznacza krzyk,także jak ktoś pisze taki post znaczy się że jest agresywny i krzyczy poprostu.kolory i rozmiar-generalnie nie ma znaczenia kolor,natomiast wielkość liter ma (z reguły pisze się coś większymi literami jeśli ma się coś do zakomunikowania,coś ważnego pilnego,jeśli nie ma potrzeby tak pisać to nie piszcie),edycja postów-jak się pomylicie i chcecie coś zmienic to używajcie przycisku "edytuj"(można zmieniać post dowolną ilość razy),to samo z kasowaniem w razie pomyłki czy nie przemyślanej decyzji.Podpisy-też sprawa ważna,dawajcie co chcecie byle to nie było kontrowersyjne i nie zgodne z prawem np "Sieg Heil","Adolf Hitler miał rację",avatarki czyli inaczej emblematy pod nickiem-może być wszystko byle nie kontrowersyjnem,Zdjęcia w postach,również może być wszystko tylko małą uwaga: podawajcie źródło zdjęcia lub autora itp.(zdarzyło się że ktoś ściągnął fotke z jakiejś strony,która miała napisane"zakaz kopiowania ze strony bez zgody autora",zamieścił to na forum,nie podpisał i znalazł to autor,sprawa wylądowała w sądzie..także robicie to na własna odpowiedzialność.......

I to by było na tyle,jak mi się coś przypomni to dopiszę.Myślę że te uwagi pomogą w "zaklimatyzowaniu"się nowych forumowiczów.Pamiętajcie forum jest miejscem do wspólnych dyskusji,pomagania sobie nawzajem.Łączy ludzi o wspólnych pasjach,poglądach.Każdy ma prawo do własnej wypowiedzi.My tworzymy atmosferę oraz całe forum i to tylko od nas zależy jak to będzie funkcjonować.Żyjcie zgodnie z powyższymi zasadami to wszystko będzie w porządku i uwieżcie mi że kasowanie postów czy blokowanie użytkowników nie jest rzeczą przyjemną bo świadczy to tylko o tym jakimi ludźmi jesteśmy co ze sobą reprezentujemy i jaką opinie mamy w społeczeństwie...........

P.S jeśli macie jakieś uwagi tyczące się tego co napisałem to piszcie
Uśmiech

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!


Ostatnio zmieniony przez prezesszczepan dnia Nie 15 Maj, 2005 16:11, w całości zmieniany 1 raz

Sob 26 Mar, 2005 3:19

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wszystko OK, gdyby nie:
- po przecinkach i kropkach stawia się spację. To należy do komputerowej ortografii...

Cytat:
Ortografia,stylistyka ogólnie o postach i tematach-ortografia-staracie się pisać w miare poprawnie na forum(jeśli macie problemy z ortografią to wystarczy wkleić do jakiego kolwiek edytora tekstu co ma funkcje sprawdzania pisowni,np Word,tam przeedytować i wkelić post


- a w pouczającym poście ortografów z kilkanaście...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 26 Mar, 2005 18:34

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Racja zgadzam się, po pierwsze pisałem to bardzo późno, po drugie dość szybko i nie poprawiałem zbytnio, po trzecie to sie odnosi do pisania wmiare poprawnie, czyli nie wstylu "znalazlem taki pszedmiot morze wie ktos co to jest ???z gory dzieki za info" bo to już jest ewidentny przykład wątku do kasowania. Co do sposobu pisania takiego jak mój poprzedni post, czy też drobne błędy otograficzne to nie mam zastrzeżeń, wszystko ma swoje granice...........
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Nie 27 Mar, 2005 0:44

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

prezesszczepan napisał:
to sie odnosi do pisania wmiare poprawnie,


Sorki, ale "w miarę" pisze się oddzielnie!

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać Laughing Laughing

Nie 27 Mar, 2005 0:48

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

dżizys ale się dupereli czepiacie..............mam dzisiaj bardzo zły dzień, wręcz tragiczny także zrozumcie mnie, bo pszecierz karzdemu sie to morze zdażyć taki dzien.......
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Nie 27 Mar, 2005 0:52

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W sumie powinieneś się cieszyć - jeśli się czepiamy to znaczy że nam zależy, inaczej pewnie byśmy to olali Uśmiech

Nie 27 Mar, 2005 1:13

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Popieram tow. Owce Wink w obu postach. Jeśli już piszemy poprawnie to całkowicie. Ja prędzej zignoruje brak polskich fontów w tekście niż byki ortograficzne.
Zresztą jeśli mod usprawiedliwia się tym że pisał szybko i dlatego poełnił błędy to co będą wymyślać zwykli wyjadacze forum?
Przykład idzie z góry....
A co do
Cytat:
sposobu pisania takiego jak mój poprzedni post, czy też drobne błędy otograficzne to nie mam zastrzeżeń, wszystko ma swoje granice...........
to tylko skomentuje że efektem takiego podejścia jest zarówno dziennik Fakt jak i program Idol- zamiast myślenia papka....
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 27 Mar, 2005 20:21

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zresztą jeśli mod usprawiedliwia się tym że pisał szybko i dlatego poełnił błędy to co będą wymyślać zwykli wyjadacze forum?
Panowie forum to nie jest dyktando. Nie żądajmy od użytkowników pisania czystą, poprawną polszczyzną, bo wiemy dobrze, że to nie możliwe, aby każdy post był w 100% poprawny. I co mamy robić w przypadku postu gdzie są bardzo drobne błędy ?? kasować, poprawiać ?? to nie ma sensu. Ja jako moderator dopuszczam takie błędy o, których wspomniałem w wcześniejszych postach. Inni moderatorzy zrobią tak jak będą uważać.

PS. Popraw tego byka Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 28 Mar, 2005 1:15

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Prezesunciu Szczepańciu drogi! A Ty jak już ochłonąłeś i masz lepszy dzień to usuń też swoje Uśmiech Uśmiech

prezesszczepan napisał:
także zrozumcie mnie, bo pszecierz karzdemu sie to morze zdażyć taki dzien.......

Pon 28 Mar, 2005 1:24

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prezesunciu Szczepańciu drogi! A Ty jak już ochłonąłeś i masz lepszy dzień to usuń też swoje

prezesszczepan napisał:
także zrozumcie mnie, bo pszecierz karzdemu sie to morze zdażyć taki dzien.......

To zdanie było dla jaj, tak dla rozluźnienia dyskusji. I pamientajcie dorgie dźieci óczmy sie poprafnej polszczyzny............ Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

P.S Chłopaki jesteście the best !!!!

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 28 Mar, 2005 1:33

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czym innym jest pomyłka w kolejności liter, lub pominięcie jakiejś- bo to rzeczywiście można zwalić na szybkość pisania. Ale błędy ortograficzne wynikają z niewiedzy, i ich akceptacja wiedzie tylko do usprawiedliwienia tejże. A stąd już blisko do społeczeństwa idiotów- którymi zresztą na podobieństwo USA się stajemy. Podobnie interpunkcyjne i stylistyczne. Ja się przecinków nie czepiam, bo i mnie różnie z nimi idzie, ale jednak odstępy po przecinkach zwiększają przejrzystość tekstu, i:
Cytat:
błędy o, których
Zszokowany

I jescze jedno: czym innym jest wyszukiwanie na siłę lekkich błędów (literówki) w czyichś postach a czym innym byki od których wypadają oczy.

Aha!
Cytat:
bo wiemy dobrze, że to nie możliwe
Czemu nie możliwe? Jestem członkiem czterech for (forów? Wink ) i tylko tutaj są dopuszczalne błędy otrograficzne. Na pozostałych ludzie potrafią pisać poprawnie. Co prawda na jednym z nich jest mod który we wszystkich postach zaznacza na czerwono błędy, co mnie drażni, ale przynajmniej przyjemnie się czyta posty...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 28 Mar, 2005 11:50

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestem członkiem czterech for (forów? ) i tylko tutaj są dopuszczalne błędy otrograficzne

Ja też jestem członkiem kilku for i jakoś na wszystkich forach widzę ,że ludzie robią błędy ortograficzne. Są ,jest i zawsze będą ludzie co popełniają błędy w postach, i nic na to nie poradzisz. Jeśli możesz to daj mi link do któregoś z tych for bo nie mogę uwierzyć ,że tam nikt nie robi błędów.

Cytat:
Ale błędy ortograficzne wynikają z niewiedzy, i ich akceptacja wiedzie tylko do usprawiedliwienia tejże. A stąd już blisko do społeczeństwa idiotów- którymi zresztą na podobieństwo USA się stajemy
Mocne słowa ale czy osoby które robią błędy i zarazem są częścią forum to kwalifikują się do grona idiotów(przynajmniej zmierzają ku temu) ?? Myślę ,że ortografia nie ma nic wspólnego z wiedzą posiadaną przez użytkownika. Co do interpunkcji to też się nie czepiam, bo sam wale byki tego typu.
Podsumowując moje wypowiedzi :
Jako moderator w swoim dziale dopuszczam wszelkie błędy, oprócz tych naprawdę widocznych co rażą(w szczególności ortografy ), wszelkie rażące błędy co zauważam to staram się poprawiać. . I pamiętajmy ,że jesteśmy tylko niedoskonałymi ludźmi, a nie maszynami. Ijonie Tihy, jeśli masz zamiar nie tolerować postów z błędami i w domyśle je kasować lub zaznaczać je w jakiś sposób, to tylko i wyłącznie Twoja wola i mi nic do tego – Twój dział Ty jesteś panem. Tylko zastanawiam się jak zareagowali by użytkownicy na takie coś..... I to by było na tyle, bo widzę że zaczyna się robić koło w dyskusji

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 28 Mar, 2005 17:36

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam,

niestety nie kazdy ma klawiature "QWERTY", niektórzy korzystaja z "QWERTZ" dlatego nie moga pisac polskimi literami.

Pon 28 Mar, 2005 19:45

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://fow.aplus.pl/forum
http://www.dwsxip.dmkproject.net/forum//

i tutaj jest kwestia tego czy błędy są dopuszczalne a tego czy błędy są popełniane. Bo jeśli nie są dopuszczalne to z czasem jest ich coraz mniej popełnianych bo ludzie zaczynają się pilnować (albo chce im się użyć np. Worda).

Cytat:
Mocne słowa ale czy osoby które robią błędy i zarazem są częścią forum to kwalifikują się do grona idiotów(przynajmniej zmierzają ku temu) ?? Myślę ,że ortografia nie ma nic wspólnego z wiedzą posiadaną przez użytkownika

Teoretycznie masz rację. Ale jest udowodnione że im więcej się czyta tym mniej byków się robi. A im więcej czytasz tym masz większą wiedzę. Czyli teoretycznie związek istnieje....
Zresztą na forach są setki ludzi, któzy nie mają nic do powiedzenia- sensownego. Są fora zrzeszające domorosłych badaczy czy pasjonatów któzy wygaduą bzdury od których znawcom tematu włos się jeży na głowie. Tak więc przynależnośc do forum nie jest wyznacznikiem wiedzy.
Forum jest wirtualnym miejscem dyskusji- język jaki jest używany na forum jest odzwierciedleniem tego z mowy potocznej i z codziennej pisowni. Im mądrzejsza osoba, im ma większą wiedzę- tym mniej błędów robi, używa bogatszego słownictwa i nie ma problemu z wyrażeniem swoich myśli za pomocą składnych zdań.
Proponuję skończyć spór i zająć się historią i jej obliczami Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 28 Mar, 2005 19:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.