| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Za to Zubek wie i zna realia międzywojenne aż strach... Uśmiech
Strach ne serio bo jeżeli wedle tak formuowanych poglądów (jeżeli to w ogóle można nazwać poglądami - a nie koniukturalną modą) będzie się uczyć historii to prostą drogą zmierza się do edukowania podatnych na kierowanie leniwców... Ale może o to chodzi? Wszak wśród ślepców jednooki... A PRL tak lubił...
Nie zastanowiło Was nigdy, że jakoś na forum nie wypowiedział się nigdy żaden z Zubkowych młodych podopiecznych? Uśmiech MOże urok mistrza działa tylko w jego odczuciu Uśmiech
A tak na serio - no i co własciwie udowodniłeś swoim wywodem co to nie lzia i nada? W istocie chyba zaczynam rozumiec czemu pogladów szeregowego ułana tak Kolega broni... Uśmiech)) Super

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 16 Maj, 2012 10:05

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A cóż to znowu za bełkot Zszokowany?
I jak to się ma do tematu Zniesmaczony ?
To się nazywa spamerstwo - czyli nabijanie licznika...
Cytat:
Nie zastanowiło Was nigdy, że jakoś na forum nie wypowiedział się nigdy żaden z Zubkowych młodych podopiecznych?


Mnie zastanowiło - ale mówią, że to nuda takie dyskusje, dla staroci, gry on line czy japońskie szarady jakieś są lepsze Laughing

A co do tematu - to wyrokowanie, że było źle, bo takie ktoś ma przekonania ( tym gorzej dla faktów), a mogło być mlekiem i miodem, gdyby - to wyraz kompleksów jakichś, traumy czy osobistych lub rodzinnych urazów - bo jak mogło być lepiej i dlaczego nie było - to już poliltical fiction Wink

Moi dziadkowie np. dobrze wspominali okres lat 30, choć dziadek pracował jako elektryk w tramwajach, a babcia była kucharką w hotelu, do polityki się nie mieszali, a tak naprawdę to interesowało ich bardziej własne życie, dzieci, świeżo otrzymane komunalne mieszkanie i związki rodzinne, niż wielka polityka...

Na sytuację materialną też - wg wspomnień- nie narzekali za bardzo, bo zarobki, mimo niskich stanowisk były dla specjalistów w swoim fachu wcale niezłe...

A rzeczywistość po 1926 roku i sytuacja polityczna i gospodarcza była znacznie stabilniejsza, niż wcześniej.
I choć - być może - inne rządy rządziły by inaczej, to powstaje pytanie czy aby na pewno lepiej?
Inaczej, to nie znaczy - lepiej, więc raczej patrzmy na realne możliwości II RP, a nie na mrzonki i fantastyczne, choć nie skonkretyzowane idee - co by było gdyby Wink

Bo gdyby babcia miała wąsy Mr. Green
Pozdrawiam

Czw 24 Maj, 2012 0:29

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak na razie Kolega nie potrafi się wznieść ponad starą taktyczną sztuczkę - jak fakty nie bardzo to wykażmy , że okoliczności były takie, że nic ale to nic nie możnabyłoby zrobić...
Tyle, ze Kolega świetnie wie, że to nieprawda... w najlepszym zaś razie jarmarczna sztuczka dla gawiedzi... Uśmiech Ale skoro się tak lubi... Cóz ja na to...jak to mówią z nawykami ciężka walka Uśmiech
Kolega też świetnie wie - a ja przynajniej w to głęboko wierzę - że idealizowanie II RP musi zawierać w sobie sporą dawkę braku informacji o wielu kłopotliwych i niewygodnych faktach jej codzienności...Uśmiech MOżna i tak tyle, że po co?
Zarzucając innym niedouczenie sugeruję więcej pokory i... może nieco wglądu w ówczesną literaturę wspomnieniową? Uśmiech Jak mi Kolelega znajdzie w niej coś co potwierdza jego tezy jak to dobrze i wspaniale było chętnie sobie na poważnie podyskutuję... Jak na razie argumentacja - było dobrze bo było dobrze... Kolega wybaczy...Uśmiech W szoku
I naprawdę wiecęj prawdziwej a nie tylko deklarowanej pokory wobec faktów nieśmiało bym sugerował... Uśmiech

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 24 Maj, 2012 10:13

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
jak fakty nie bardzo to wykażmy


Jakie fakty? Jedynym faktem jest fakt, że ani prawica, ani lewica, ani ludowcy, ani żadna koalicja powyższych z innymi przez 4 powojenne lata nie potrafili stworzyć stabilnego rządu. Za to doprowadzili do permanentnego kryzysu, doprowadzili do zabójstwa prezydenta, do blokady sejmu, braku reform i rozkładu politycznego.
Wiesz, niektórzy z nas oprócz czytania wspomnień, mieli okazję ich słuchania na żywo, rozmawiania ze świadkami i zadawania pytań oraz słuchania ocen.
Pisałeś coś o sukcesach. A jakież to sukcesy byś wymienił? Podaj choć 5 niezaprzeczalnych sukcesów ówczesnych (1921-26) rządów.

_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Czw 24 Maj, 2012 16:34

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że żadne rządy, mniej lub bardziej demokratyczne czy niedemokratyczne mają i swoje liczne wady i niedociągnięcia. Oczywiście, że "filozofując" i mędrkując z perspektywy lat kilkudziesięciu można wydziwiać i krytykować- tylko - jakie są konkrety, jakie fakty, jakie uzasadnienie - kto miałby i w jaki sposób zaprowadzić w Polsce lat ówczesnych demokratyczny porządek, lepszy i dostatniejszy ustrój, wiekszą sprawiedliwość?
Cytat:
Jak na razie Kolega nie potrafi się wznieść ponad starą taktyczną sztuczkę - jak fakty nie bardzo to wykażmy , że okoliczności były takie, że nic ale to nic nie możnabyłoby zrobić...

Ano - to mianowicie możnaby zrobić? Kto i za co?
Chwiejne rządy i rozpolitykowane Sejmy? Słabe koalicje wielkich kompromisów?
Któż zatem - i za co- przeprowadziłby lepszą i efektywniejszą reformę prawa, gospodarki, armii i floty, administracji publicznej itp?
Proszę wskazać zatem, a nie operować ogólnikowymi dyrdymałami.

Cytat:
Zarzucając innym niedouczenie sugeruję więcej pokory i... może nieco wglądu w ówczesną literaturę wspomnieniową?


A na to tyleż bezczelne, co obraźliwe dla wszystkich użytkowników tego forum stwierdzenie odpowiem tylko, że więcej zdążyłem z przeczytanych książek, opracowań i artykułów zapomnieć, niż Marek przeczytać - jak można sądzić z ogólnikowych i dyletanckich w sumie jego wypowiedzi.

Cytat:
I naprawdę wiecęj prawdziwej a nie tylko deklarowanej pokory wobec faktów nieśmiało bym sugerował...

Yhym... A zacząć trzeba od siebie - poczytać co nieco, przemyśleć, przeanalizować, a dopiero potem pisać - lecz o faktach, a nie o babci, co by może wąsy miała, a wtedy - ohohohoho, panie, my ze szwagrem we dwa to nie takie rzeczy wyrabiali Mr. Green
No i czekam na faktograficzną i uzasadnioną wypowiedź na zadany przez Alfa problem:
Cytat:
Pisałeś coś o sukcesach. A jakież to sukcesy byś wymienił? Podaj choć 5 niezaprzeczalnych sukcesów ówczesnych (1921-26) rządów.

- bo ciekaw jestem Rolling Eyes

Pozdrawiam

Czw 24 Maj, 2012 19:00

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Zubku - ale ty trzymasz poziom niech cię licho Kciuk w dół Szczerze nad Tobą ubolewam... Kciuk w dół
A zostańcie Wy sobie z waszymi poglądami - niech Wam na zdrowie wyjdzie... Ani mnie grzeje ni ziębi przekonywać takiego dyskutanta co to normalnie się zachować nie umie...
Głupawe aluzyjki na żenującym poziomie jakoś mnie nie zagrzewają do ulegania żądaniam i wdawania się w dyskusję w niekulturalnej formie jaką proponuje imć Zubek... Dlatego też wybacz Alf - on zapewne bez problemu - skoro tyle czyta jak twierdzi - wskaże ci te co najmniej 5 sukcesów rządów przedsanacyjnych... Jeżeli nie wskaże to znaczy, ze nic nie czytał i tyle tam wie...Uśmiech Niezależnie od tego - ja po prostu nie mam najmniejszego zamiaru uczestniczyć w dyskusji na żaden temat z tym niewątliwie niezwykle oryginalnym userem. Deklarowałem to wielokrotnie - niestety co i rusz spotykają mnie bardzo niekulturalne wycieczki z jego strony... Jak widać można deklarować , ze się nie wiem ile przeczytało i co z tego wynika...wielkie nic...
Z mojej strony zostawiam pole Koledze - może się chwalić tym co przeczytał ile zechce i jak zechce...Uśmiech Dobrej zabawy życzę... Na na na
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pią 25 Maj, 2012 0:50

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aha Wink - zaczęły się schody- trzeba by do konkretów, faktów i zdarzeń przejść, aby swoją gołosłowną tezę udowodnić czy choćby uprawdopodobnić lub wskazać argumenty za nią mogące przemawiać - więc dyletant podaje tyły- ucieka, gdzie pieprz rośnie - na zasadzie - a- to kolega Mr. Green
No - bo to trudne jest, takie dziwaczne i alogiczne tezy wykazać ( ale nie umawialiśmy sie, że będzie łatwo - to dyskusja dla ludzi inteligentnych przecież Uśmiech ) - więc- a u was Murzynów biją Embarassed , bo argumentów rzeczowych jakoś brak Zniesmaczony
Uprawdopodobnię to - o proszę- Marek pisze - co tłumaczy się tak:
Cytat:
Wiesz co Zubku - ale ty trzymasz poziom niech cię licho Szczerze nad Tobą ubolewam...

- ale że nie mogę wykazać się wiedzą, niestety - to odpycham temat meriti do przytyków ad personam- na nic innego mnie nie stać...
Cytat:
A zostańcie Wy sobie z waszymi poglądami - niech Wam na zdrowie wyjdzie...

- bo ja nie mam argumentów rzeczowych tylko swoje przekonania - i w to wierzę...
Cytat:
Ani mnie grzeje ni ziębi przekonywać takiego dyskutanta co to normalnie się zachować nie umie...

-bo i cóż mam odpowiedzieć, jak facet o konkrety pyta, a ja ani ich nie znam, ani nie czytałem, bo po prostu tak mi się wydaje i już...
Cytat:
Dlatego też wybacz Alf - on zapewne bez problemu - skoro tyle czyta jak twierdzi - wskaże ci te co najmniej 5 sukcesów rządów przedsanacyjnych...

- bo ja -wybacz Alf- zostałem zapędzony w kozi róg i nie mam wiedzy na tyle, aby te sukcesy choć wymienić, a co dopiero omówić czy uzasadnić...
Cytat:
Jeżeli nie wskaże to znaczy, ze nic nie czytał i tyle tam wie...

-a muszę zepchnąć na kogoś, bo nie mam zielonego pojęcia, o czym Alf mówi, więc niech Zubek cos tam napisze, a wtedy ja to skrytykuję głupio-mądrze- bo co się będę wysilał, czytał co tam jeszcze może?...
Cytat:
ja po prostu nie mam najmniejszego zamiaru uczestniczyć w dyskusji na żaden temat z tym niewątliwie niezwykle oryginalnym userem.

- bo niestety jakoś wiedzy mi nie wystarcza, a on się czepia o konkrety i fakty, choć przecież napisałem co ja sądzę, więc o co chodzi...
Cytat:
Z mojej strony zostawiam pole Koledze - może się chwalić tym co przeczytał ile zechce i jak zechce...
\- no, niech poda co tam trzeba, to może i ja zajrzę, albo jaki skrót na internecie znajdę, to zrozumiem, o co mnie właściwie pytają...

Ot - rozmowa - a argumentów rzeczowych - mniej niż zero Evil or Very Mad

Pozdrawiam

Pią 25 Maj, 2012 1:38

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ŻUBEK wie wszystkp lepiej - niech i tak ta na tym forum będzie... tyle , że mi to nie...kurna dlaczego PZPR muis i dziś być gurom...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 02 Cze, 2012 0:47

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ŻUBEK wie wszystkp lepiej - niech i tak ta na tym forum będzie... tyle , że mi to nie...kurna dlaczego PZPR muis i dziś być gurom...

znaczy- co to znaczy Zszokowany
A mówiłem - nie pij tyle. Piłeś- nie pisz Mr. Green
Nie dość, że spamer, to jeszcze pijak ohydny,brrr Evil or Very Mad - no z takimi to nie gadam, dopiero jak opuszczą izbę wytrzeźwień Kciuk w dół
Zdrowia życzę - wątroba- jak matka- jest tylko jedna Mr. Green
PS. A z nieboszczką partią jakoś nigdy nie było mi po drodze Rolling Eyes
R

Pon 04 Cze, 2012 23:45

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wnoszę do władz forum o wymierzenie ostrzeżenia userowi zwanemu Zubek za kolejną chamską insynuację. Uprzedzam, że kolejny brak reakcji na te "kulturalne wycieczki" tego usera powoduje brak zaintereswowania coraz większej liczby uczestników tego forum - długo by wymieniać ile osób odeszło włąsnie przez niego...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 05 Cze, 2012 10:31

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
długo by wymieniać ile osób odeszło włąsnie przez niego...

A tak z ciekawości czystej spytam - ile Zszokowany ? i kto Zdziwko ?
Bo nic nie wiem na ten temat Embarassed
Pozdrawiam

Sob 16 Cze, 2012 0:41

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
Wnoszę do władz forum o wymierzenie ostrzeżenia userowi zwanemu Zubek za kolejną chamską insynuację. Uprzedzam, że kolejny brak reakcji na te "kulturalne wycieczki" tego usera powoduje brak zaintereswowania coraz większej liczby uczestników tego forum - długo by wymieniać ile osób odeszło włąsnie przez niego...

No to do konkretów i bez złośliwości raz jeszcze- proszę wykazać ( czytaj) udowodnić - kto i kiedy i dlaczego - oraz- ile osób konkretnie ze wskazaniem przyczyn.
A jeżeli w ciągu 24 godzin nie otrzymam rzeczowej W szoku . merytorycznej Mr. Green i konkretnej Na na na odpowiedzi - to twierdzę, żeś ... no - to podam jutro wieczór Laughing
Pozdrawiam

Nie 17 Cze, 2012 0:28

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i jak zwykle - na konkretne pytanie - zero odpowiedzi.
Co odzwierciedla poziom merytoryki kolesia stawiającego nader ... hm... gołosłowne i nieudowodnione tezy, z palca wyssane Rolling Eyes

No ale - jak sądzę - wyjaśni teraz kolega szczegółowo i merytorycznie, bo to proste przecież, np. rolę Sikorskiego, Sosnkowskiego, Andersa oraz Rozwadowskiego czy Malczewskiego, a także charakter rządów prof. Bartla - i zwrot w polskiej polityce wewnętrznej ze wszystkimi konsekwencjami na niwie politycznej i gopodarczej- wszak to bajecznie proste, jak się nieco zna temat - można rzec - takie przedszkole, zanim przejdzie się do poważniejszej dyskusji o skutkach bliższych i dalszych przewrotu majowego, w tym w polityce zagranicznej Laughing

Noooo - taki znawca od nawozów i od świata Mr. Green - toż to dla niego bułka z masłem być powinna - czekam zatem Wink

Pozdrawiam

Nie 17 Cze, 2012 23:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.