| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potrzebne mi Wasze opinie na temat...

Witajcie.

Mam mala prosbe:

potrzebuje Waszych opinii odnosnie zagospodarowania obiektow architektury militarnej do celow turystycznych.

Konkretnie chodzi mi o Wasze odczucia, czy tak sobie wyobrazaliscie wlasciwy stan tej turystyki na obiektach ? Co zarzadcy powinni zrobic by bylo lepiej? Czy Wasze odczucia sa pozytywne czy moze wrecz negatywne ??

Czy zechcielibyscie sie nimi podzielic ? Niekoniecznie jako bunkrowcy, ale moze bardziej jako "turysci" odwiedzajacy te miejsca ??

A konkretnie chodzi mi o te miejsca/obiekty:
- Wlodarz, ew. Osowka, Rzeczka
- MRU
- Twierdza Swinoujscie
- zamek w Malborku (moze male porownanie do Kwidzyna - cenowe juz mam)
- Srebrna Gora
- Twierdza Klodzko
- ew. Osowiec
- Konewka

Czyli raz jeszcze, potrzebowalbym Waszych opinii o tych miejscach, czy turystyka jest tam na wlasciwym poziomie, co mozna a co by nalezalo ulepszyc, zmienic ?

Sam posiadam juz pewna wiedze, generalnie bylem prawie wszedzie z wymienionych miejsc. Ale to bardzo subiektywne odczucia. Dlatego tak bardzo zalezy mi na opiniach przynajmniej kilku osob.

Z gory dziekuje.

ps. jesli chcecie mozecie zamiescic to tutaj lub podeslac mailem:

zgrsensacjixxw (no_spam) go2.pl - wiadomo, @ w miejsce nawiasu.

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 27 Maj, 2006 18:49

Powrót do góry
ThaN
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 90
Skąd: WLKP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

turystyka w wiekszosci z tych miejsc zmierza do tego aby dorobic sie, za pieniadze z bileto rzadko kiedy cos robi sie jeszcze w obiektach. ale w Pniewie na pzw 717 trwaja praca i widac ze pieniadze nie sa marnowane na prywatne potrzeby.
_________________
W marszu nie ma czasu na pytania,
w tlumie nie ma miejsca na roznice.

Pią 02 Cze, 2006 13:44

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam odniesienie do MRU , konkretnie do trasy w Pniewie. Widzę duży postęp w pracach zarówno porządkowych jak i w odtworzeniu swoistego "klimatu" . Np. ostatnio oczyszczono dół szybu komunikacyjnego wywożąc na powierzchnię masę gruzu , złomu , śmieci. We wnętrzu w izbie bojowej odtworzono zamknięcia strzelnicy i szczeliny obserwacyjnej w płycie 7P7 , oraz stół i MG08-15. Po nawiązaniu współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu , pojawiają sie wykonywane tam krzesła, stołki , stojaki do broni , kolby itp. Widzę ,że ludzie , którzy sie tym zajmują mają zapał i chęci. Oby i mieli pieniądze, wtedy może dościgniemy wyglądem fortyfikacje w Czechach. JanW


Opis załącznika:
Odtworzone zamknięcie strzelnicy i szczeliny obserwacyjnej.

_________________
Trzeba mieć jakieś hobby oprócz picia wódki.

Pią 02 Cze, 2006 21:08

Powrót do góry
ThaN
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 90
Skąd: WLKP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie idzialem jeszcze trasy w Pniewie po 'remoncie' ale byc moze niedlugo sie wybiore.
bardzo dobrze ze jest to rekonstruowane bo inaczje popadnie w ruine i samo sie rozpadnie

_________________
W marszu nie ma czasu na pytania,
w tlumie nie ma miejsca na roznice.

Sob 10 Cze, 2006 17:29

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przykład z Pniewa jest chyba nieliczny. Na ogół w miejscach takich, po szybkim, jakim takim przygotowaniu obiektu, stawiane są kramy z byle czym.
Oby tego nie widziałem w obiektach zabytkowych. Niech to będzie w pobliżu, ale nie w nich.

Pon 12 Cze, 2006 17:54

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osowiec! Aż prosi się o trasę turystyczną. Na terenie wojskowym jest muzeum twierdzy i bitwy,ale jest trudno dostępne. Fajnie byłoby zobaczyć chociaż jakiś opisany szlak,a nie trzeba riun szukać na własną rękę. A do fortu zarzecznego też trzeba kawałek iść bez żadnej informacji.

Sro 14 Cze, 2006 8:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.