| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Saddamie44 - w górach obowiązuje zasada: zanim postawisz krok, pomyśl. Tatry nie tolerują bezmózgowców.

Pią 08 Lip, 2011 13:19

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ba wiem bo śmigam po górach i za każdym o tym pamiętam, że głupi błąd może kosztować życie ale fakt że mocny wiatr może strącić człowieka w przepaść a ciało w skałach trudno odszukać do tego dochodzą zwierzęta i ciało znika. Dzik potrafi zjeść padlinę wliczając do tego kości (w ludzkiej też gustuje).
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 12 Lip, 2011 8:35

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK., w reglach zapewne, ale gdzieś wyżej, to już nie bardzo. BTW, do dzików dodałbym misie - one też lubią ludzi... Wink

Wto 12 Lip, 2011 20:06

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do misiów to pierwej trzeba ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że są to nasze rodzime zwierzaki z krwi i kości a nie przebrani Obcy Wink
Moze po prostu obcięto im "talerzowy budżet"? Wink i muszą się bawić w przebieranki...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 13 Lip, 2011 14:42

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie musieli. Z misiami miałem do czynienia w latach 1990-94. Przychodziły nam regularnie w nocy na strażnicę i na przejście graniczne, robiły przegląd sanitarny wszystkich koszów na śmieci, a potem szły dalej w las. A po nich - zanim sprzątnięto po ich wizycie - z samego rana przylatywały kruki z Łysej Skały i dojadały to, co one zostawiły. Poza tym przylatywały do nas puchacze - też na darmową stołówkę. Niestety - dla misiów skończyło się to paskudnie po tym, jak włamały się do sklepiku i wyjadły wszystko to, co zawierało cukier. Wędlin niemal nie ruszyły. Misie złapano i pojechały do ZOO we Wrocławiu. A winni są jak zawsze w takich przypadkach - tylko i wyłącznie ludzie, którzy bezmyślnie je karmili. Crying or Very sad

Czw 14 Lip, 2011 7:27

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Uśmiech
Wszak przegląd śmieci to raczej norma w działaniach dowolnych służb...
Że też nie powołaliście żadnej komisji mającej zbadać ten tak jednoznaczny element sprawy...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 14 Lip, 2011 8:41

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy No nie - do takiej paranoi to u nas jeszcze nie doszło... A misie na usługach Kosmitów, nie powiem - przedni pomysł! Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Czw 14 Lip, 2011 13:46

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I kolejne zaginięcia w Tatrach: http://grzybypl.blogspot.com/2011/09/znowu-zaginieni-w-tatrach.html

Czw 08 Wrz, 2011 11:08

Powrót do góry
Miecze_com_pl
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przy niepewnej pogodzie,warto po prostu zostać i nie wchodzić w wyższe partie gór. Tam liczy się głównie wyobraźnia,nawet umiejętnosci nie są w stanie pomóc.

Pią 21 Paź, 2011 14:58

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja w Tatrach ( słowackich) widywałem na szlaku ( sierpień) kobiety w klapkach i facetów w tenisówkach, do tego krótkie spodenki i bluzeczka, żadnego plecaczka, owszem - mała torebka na picie i - nic więcej, żadnej kurtki, sweterka, czapki, nic - i heja na Teryho Chatę np., albo do Kapitana Moravki i na Rysy ( wyperswadowaliśmy), albo- już nie pomnę, gdzie- ledwo zeszliśmy z łańcuchów, a tu kilkadziesiąt metrów poniżej - wycieczka pod prąd - klapki i tenisóweczki - i pod górę, i nic poza tym - za pół godziny zaś - nagła burza, ulewa, jak to w Tatrach bywa... Zeszli, na szczęście, chyba do wyciągu nad Szczyrbskim Plesem, o ile dobrze pamiętam...
I tak to bywa, niefrasobliwość, brak wyobraźni na ogół - i kompletne lekceważenie gór jako "piątego żywiołu" Crying or Very sad
Pozdrawiam

Pon 24 Paź, 2011 0:28

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny tekst, z przyjemnością go przeczytałem.
Aliści...
Cytat:
Przejrzałem kilkanaście razy ten zapis w obie strony i zdumiało mnie jedno, a mianowicie – Sokół najpierw zatrzymał się w powietrzu, a potem po 1-2 sekundach runął w dół – ku reglom Doliny Olczyskiej...

To jest jakieś inne nagranie tego wypadku? Bo na tym znanym śmigłowiec pojawia się w kadrze już spadający w kawałkach (sądząc ze smugi dymu rozpadł się co najmniej kilkadziesiąt metrów wyżej), jakieś 5 sekund po dotarciu do kamery dźwięku awarii.
Pomijając drobiazg, że rozbitym śmigłowcem był SP-SXT, a nie SP-PSE.

Pią 18 Lis, 2011 20:41

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesio, skąd ten cytat o rozbiciu się Sokoła? Cos mi sie przypomina /śniło?, że podejmował kogoś z półki skalnej, odciął mu czerep łopatą przy czym ja złamał i poleciał w dół tracąc szansę na autorotację?

Sob 19 Lis, 2011 14:15

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat z linku z pierwszej strony wątku: http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?p=318470#318470

Też mi się wydawało ongi, że to było z półki skalnej - ale lot był na Gąsienicową, jeden z ratowników został po opuszczeniu śmigłowca czymś uderzony w głowę.
Zresztą, jak się okazuje, sprawa jest do dziś niejasna i nie wiadomo naprawdę czy uderzenie ratownika było przyczyną czy skutkiem uszkodzenia, które w locie powrotnym z tymże ratownikiem doprowadziło do katastrofy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Dolinie_Olczyskiej

Sob 19 Lis, 2011 16:10

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprawa ta jest niewyjaśniona do dziś dnia. Z tym uderzeniem, to przyjęto, że był to albo kamień wybity strumieniem powietrza spod śmigła, albo płat który uderzył w głowę tego człowieka. Jak dotąd nie potwierdzono na 100% żadnej z tych wersji.

Wto 10 Sty, 2012 15:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.