| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Glovash
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje informacji na temat:
Hitleryzm - ideologia, która miała wydobyć niemcy z kryzysu...

Przeczytałem Meine Kampf, Hitler i Stalin - A. Bullocka, Współczesne doktryny polityczne- R. Tokarczyka i HITLER - M. Steinert`a ...

Prawde mówiąc myslałem że dowiem się troche więcej z tych książek, albo poprostu niedoczytałęm tego co powinienem.
Z tego co udało mi sie znaleść to :
Hitler chciał:
zmniejszyć bezrobocie, odbudować poczucie narodowej jedności i dumy, uzbroić niemcy w możliwie najkrótszym czasie; (wzrost aktywności gospodarczej w latach 1933 - 1936 zmienił z 6 mln bezrobocia brak rąk do pracy)

Mój temat jest zbieżny z tematem TOPICu , więc ...
Jeśli mielibyście jakieś pomysły to prosiłbym o pomoc..
PZDR Rolling Eyes

Pon 03 Kwi, 2006 18:51

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Adolf Hitler - poparcie i pomysły gospodarcze

[quote="Indiana Jones"][mod="IjonTihy"]Temat wydzielony jako OT.[/mod]

Hex napisał:
Jaśnie panujaca miłosciwie k. ma popracie 25 % Polakow, a Hitler miał troszke wieksze, nawet koło 90%


Ostatnie wybory w 1933 NSDAP wygrała wynikiem 43,9%

glovash napisał:
Jeśli mielibyście jakieś pomysły to prosiłbym o pomoc..

Tu masz dokładny program NSDAP 8)
http://www.dws.xip.pl/Dane/programnsdap.html

Pon 03 Kwi, 2006 21:50

Powrót do góry
Glovash
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Adolf Hitler - poparcie i pomysły gospodarcze

Carthon napisał:


glovash napisał:
Jeśli mielibyście jakieś pomysły to prosiłbym o pomoc..

Tu masz dokładny program NSDAP 8)
http://www.dws.xip.pl/Dane/programnsdap.html


Ok... mam wydrukowane, przeczytałem i ... mniej więcej wiem czego chciał . A co udało mu się z tąd osiągnąć, a czego nie ??

Wto 04 Kwi, 2006 8:25

Powrót do góry
Glovash
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem już wystarczająco wiele o tym co chciał osiągnąć ...
ale... nie wiem co mu sie udało a co nie ...
prosiołbym o odpowiedzi ...
pozdrawiam

chodziłoby mi o takie PODSUMOWANIE RZ?DÓW HITLERA
co osiągnął ---- czego nie zdołało mu się osiągnąć

Wto 04 Kwi, 2006 11:06

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z ciekawością zapoznałem sie z przebiegiem dyskusji.
Czy Hitler był geniuszem. Moim zdaniem geniuszem zła był na pewno, ekonomicznym nie.
Miał wielki talent w zapamiętywaniu tego co przeczytał i wyłożenia tego innym. Jego rozwiązania techniczne do samochodu Volskwagen wg oceny fachowców były bardzo dobre. Zastosowano niektóre i po wojnie jeszcze stosowano.
Miał zadatki geniusza medialnego. Umiał wykreować swój wizerunek, każdy gest, każde słowo było wyważone ( teraz politycy też przywiązują do tego wagę. Vide Lepper). Ludzie się na to łapali (tak jak teraz). Miał dobrych doradców, których później sam zniszczył zastępując innymi, którzy zaczęli patrzeć na własne interesy.
Jego doskonała pamięć wykorzystywana w odpowiedni sposób powodowała, że ludzie słuchając go, byli pewni, że to jego pomysły, a faktycznie korzystał z doświadczeń innych.
Glovash
Hitlerowi udało sie doprowadzić do wojny, zniszczyć swój naród i inne. Nie udało mu się stworzyć Tysiącletniej Rzeszy.
Swą pozycję zawdzięczał pamięci i stosowaniu zasady aby nikomu nie wierzyć. Miał dar wyczucia pewnych sytuacji, ale do czasu. Ok. 1941r zaczął chorować na paranoję. Żył w swoim wymyślonym, nierealnym świecie. Obiecywanie przysłania pomocy jakiemuś zagrożonemu odcinkowi było częste, choć wojsk rezerwowych nie było. Umiał jednak tak przekonać proszącego o pomoc, że ten wierzył w te obiecanki.
Jak przedtem żył w luksusach, tak później zamknął sie w bunkrach. Nie znosił światła słonecznego.
Mein kampf - to tylko zachcianki Hitlera częściowo zrealizowane. Nie znajdziesz tam tego czego szukasz.
Czytałem kiedyś książkę "Zeznania sekretarki Hitlera". Bardzo ciekawa pozycja. O Hitlerze mówi osoba, która była przy nim stale przez kilkanaście lat. Warto przeczytać i przemyśleć. Może tam znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.

PIOTREK
Wydarzenia z przeszłości mogę poznać tylko z literatury. Na podstawi jednej pozycji nie wyrobię sobie zdania, ale po przeczytaniu kilku, czy kilkunastu i to pisanych przez osoby o różnych światopoglądach, swoje zdanie mogę sobie wyrobić.

Sro 26 Kwi, 2006 17:07

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ludzie, to nie NIEMCY i Adolf Hitler zrobil cud w tamtych czasach. A JAPONIA!!! Zobaczcie do czego ten narod byl gotow i co zrobil, jak Niemcy pod Stalingradem padali jak muchy.

Sob 06 Maj, 2006 16:38

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co ma Stalingrad do japonskiego cudu gospodarczego? Rolling Eyes

Sob 06 Maj, 2006 20:53

Powrót do góry
Carthon
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 652
Pochwał: 1
Skąd: Dixieland
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
A JAPONIA!!! Zobaczcie do czego ten narod byl gotow i co zrobil, jak Niemcy pod Stalingradem padali jak muchy.
W tym czasie "ten naród" też padał jak muchy w trakcie własnego Stalingradu- na Guadalcanal Bardzo szczęśliwy

Sob 06 Maj, 2006 21:11

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
Ludzie, to nie NIEMCY i Adolf Hitler zrobil cud w tamtych czasach.

Ten cud wyglądał w ten sposób, że już przed wojną marka była niewymienialna. Nie było żadnego cudu tylko ręcznie sterowana gospodarka opłacana wyprzedażą rezerw złota, gdy zabrakło kruszcu nastąpiła powtórna era konfiskat pod nazwą aryzacja mienia żydowskiego. Ten "cud" o którym tak ochoczo dyskutujemy był również w dużej części zasługą Konfederacji Szwajcarskiej, która nazistowskie złoto przemieniała w czyściutkie dewizy tak potrzebne gospodarce III rzeszy.

Pon 15 Maj, 2006 8:48

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I banki szwajcarskie nadal na tym złocie zarabiają.

Pon 15 Maj, 2006 16:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.