| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Numer 25

Czas , na premierę okładki. Numer już na rynku od 20 maja , a nawet może być dostępny juz 18 maja. Miłej lektury.


Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez szponiasty dnia Pią 21 Paź, 2011 0:23, w całości zmieniany 1 raz

Pon 16 Maj, 2011 22:47

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i jeszcze mała promocja zawartości


1305579673_reklama zawartości - podgląd.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1305579673_reklama zawartości - podgląd.pdf
 Rozmiar:  612.78 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 747 raz(y)

Pon 16 Maj, 2011 23:01

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakim cudem , czyżby nawet Izrael zatrudniał byłych SS-manów ?
Ale jaja, to że Amerykanie to jasne i inni, ale oni ???

Alianckie zbrodnie , moje tematy , poczekam na prenumeratę - tylko nic o pierwszej wojnie, pojęczę troszkę.

Wto 17 Maj, 2011 22:24

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aceton napisał:
tylko nic o pierwszej wojnie, pojęczę troszkę.
A co mają powiedzieć miłośnicy prehistorii Question Wink
Świetnie już się nie mogę doczekać.

Sro 18 Maj, 2011 16:49

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pełna zawartość najnowszego 25-ego numeru magazynu Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii dostępny jest już na naszej stronie www pod adresem:

http://ioh.pl/aktualny-numer

Od jutra (tj. 19.05) numer dostępny będzie do kupienia w całym kraju a już teraz zainteresowani mogą składać zamówienia za pośrednictwem naszego sklepu IOH:

http://sklep.ioh.pl/product.php?id_product=106

Sro 18 Maj, 2011 22:24

Powrót do góry
orest
Porucznik

Porucznik





Posty: 659
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No - miłe zaskoczenie, pełna kultura!

Zaskoczenie - bo po tytule (i publikowanych do tej pory materiałach) spodziewałem się kolejnego antyukraińskiego kawałka. Wszystko wyjaśniło się po lekturze - tytuł "Czy Ukraina przeprosi za Kresy" pochodzi od redakcji, a gdybym wcześniej wiedział, że autorem jest Tadeusz A. Olszański, to bym się niczego niskiej jakości nie spodziewał. Bardzo trzeźwe spojrzenie autora, no cóż - kiedy zaczynał publikować na tematy stosunków polsko-ukraińskich w drugim obiegu i w periodykach emigracyjnych to wielu późniejszych działaczy kresowiackich realizowało się patriotycznie w PRONie, ZP Grunwald czy innych takich. Szczególnie podobała mi się przestroga dla kresowiaków, z kim to wchodzą w sojusze. Zatem lekturę gorąco im właśnie polecam (ale wszystkim ogólnie).

Gratulacje i pozdrowienia.

Czw 19 Maj, 2011 8:43

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kupiony i czytany Laughing brawo Redakcja Piwo
zaczyna od "weteranów ss w służbie Izraela " , dla Autora Piwo za poruszenie ciekawego tematu , drugie piwo będzie zapewne po lekturze .
b.

_________________
Священная война

Czw 19 Maj, 2011 17:00

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow, super dobór tematów, niby o elektrykach, ale z innej strony.

Czw 19 Maj, 2011 21:00

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurcze Evil or Very Mad u mnie jeszcze nie ma Zniesmaczony
Pozdr

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Czw 19 Maj, 2011 21:19

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

orest napisał:
No - miłe zaskoczenie, pełna kultura!

Zaskoczenie - bo po tytule (i publikowanych do tej pory materiałach) spodziewałem się kolejnego antyukraińskiego kawałka. Wszystko wyjaśniło się po lekturze - tytuł "Czy Ukraina przeprosi za Kresy" pochodzi od redakcji, a gdybym wcześniej wiedział, że autorem jest Tadeusz A. Olszański, to bym się niczego niskiej jakości nie spodziewał. Bardzo trzeźwe spojrzenie autora, no cóż - kiedy zaczynał publikować na tematy stosunków polsko-ukraińskich w drugim obiegu i w periodykach emigracyjnych to wielu późniejszych działaczy kresowiackich realizowało się patriotycznie w PRONie, ZP Grunwald czy innych takich. Szczególnie podobała mi się przestroga dla kresowiaków, z kim to wchodzą w sojusze. Zatem lekturę gorąco im właśnie polecam (ale wszystkim ogólnie).

Gratulacje i pozdrowienia.



Celem naszego magazynujesz nauka historii , nauka poszanowania dla różnych punktów widzenia, historia jest względna i jej ocena zależy od człowieka – Dlatego drukujemy różne opinie i punkty widzenia – i tak będzie, by spojrzeć na dane wydarzenie trzeba poznać jego gorzki i słony smak. Wszak każdy kto się nie zgadza z danym artykułem czy też treścią w nim zawarta może napisać list do redakcji i jeśli spełni on warunki merytoryczne i zwyczajowe będzie opublikowany.

a i miło za dobre słowo, ja cieszę się najbardziej że nie ma folii i można przed zakupem magazyn obejrzeć,

Czw 19 Maj, 2011 23:41

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
a i ja dostałem nowy numer - ale u mnie pisze "3/2011", a nie "25" Wink
I polarek w prezencie, o którym już zapomniałem - fajnie Laughing
Niestety- tylko zdołałem przejrzeć zawartość, bo po ponadtygodniowej nieobecności praca mnie zawala, ale - super jest, że nadano przesyłkę już 17 maja, a 19 była u mnie, wróciłem co prawda dopiero wczoraj, ale dziś w pracy - miła niespodzianka - pogratulować redakcji szybkości Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam

Czw 26 Maj, 2011 2:53

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
ale u mnie pisze "3/2011", a nie "25"

A nie "2/2011" ? Uśmiech Z tego co widzę na okładce załączonej w pierwszym poście jest oznaczenie "2/2011 (25)", czyli drugi numer w tym roku, a łączenie od początku to numer 25 Wink

Czw 26 Maj, 2011 8:40

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, kol. Szponiasty istotnie podał okładkę oznaczeniem Nr 2/2011 ( 25) - jak w poście powyżej, ale... ja mam wydanie papierowe z nr ISSN - i z oznaczeniem "3/2011", bez "25" w nawiasach... Wink Reszta się zgadza Laughing
I tylko nigdy nie mogę się doszukać na okładce numeracji łącznie od początku.
Pozdrawiam

Czw 26 Maj, 2011 18:23

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:
ale... ja mam wydanie papierowe z nr ISSN - i z oznaczeniem "3/2011", bez "25" w nawiasach... Wink
Pozdrawiam

Zubek ma rację na moim wydaniu również 3/2011 Chochlik Wink
Ale browary za zawartość Piwo Piwo Piwo

Czw 26 Maj, 2011 18:28

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę się że magazyn się podoba to największa radość gdy człowiek wie że jego praca ma sens. Wytłumaczę jeszcze raz numerację , ano jest tak - IOH to numer specjalny Wiedzy i Życie. Numerów specjalnych jest w roku 6 sztuk , z czego 4 numery zajmuje IOH i dlatego numeracja niby skacze chwilami. Dlatego nieraz dopisuję numerację od początku. Dopiero zauważyłem że to jubileusz , ćwierć wiecze hehehe.

Mnie osobiście bardzo podoba się film , KLASA – no i sprawa nieznanego bohatera który ostrzeliwał się w piwnicy przez dwa dni, osamotniony na przedpolach Katynia, nieznany buntownik który pozostał w pamięci oprawców. SZOKUJĄCE.
.

Czw 26 Maj, 2011 20:26

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt o buntowniku mi się bardzo podobało - fajny tekst, zrobiony w sumie na podstawie szczątkowych informacji.
Ciekawe, ale chyba trochę z krótkie było o ezoterycznych i parapsychologicznych badaniach. No i dotyczył tylko początków - bo słyszałem, że tymi kwestiami to się nawet KGB zajmowało.

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie artykuł o oblężeniu Malty - wręcz go połknąłem! Naprawdę przyjemnie się czytało.

Spodobał mi się także tekst o szturmie piechoty - autor profesjonalista z bogatą kolekcją - co widać po świetnych ilustracjach.

Omówienie filmu "Święty ogień" - bardzo ciekawe - bohater rzeczywiście nieznany, a wart przypomnienia!

Więcej, jak dotąd - no, poza swoimi wypocinkami - przeczytać nie zdążyłem.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Nie 29 Maj, 2011 23:43

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wreszcie kupiłam najnowszy numer. Nostalgią mnie napawały wspomnienia Denikina...takie nierealne przy dzisiejszej rzeczywistości.Kopenick Laughing Piwo ...Ukraina noo to wiadomo. Katyń /podziw dla Rosjanina który poświęcił się dla prawdy. Ale w spokoju poczytam artykuł który z wiadomych względów najbardziej mnie interesuje Wink Weterani Waffen SS w służbie Israela...
Ogólnie egzemplarz jak i poprzednie Piwo

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 01 Cze, 2011 1:05

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważam, że artykuł o Ukrainie jest jednym z najmądrzejszych tekstów polityczno-historycznych jakie czytałem w tym roku.

Sro 01 Cze, 2011 14:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.