| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Negocjacji w życiu bym nie spróbował takim "chopem" albo "babą" . Graliśmy kiedyś w piłkę na takim polu i nas facet z listewką gonił od tego to dopiero "czuć" Laughing Laughing Laughing A gdzie załatwiać jakieś pozwolenie na kopanie w Nadleśnictwie to do państwowych, a w prywatnych to u właściciela to chyba jasne. Ważne żeby tereny "wykopkowe" nie mieszały się z terenami łowieckimi Mr. Green Mr. Green Mr. Green bo wtedy ktoś może śrutem poczęstować Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Sob 31 Gru, 2005 20:30

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mieszają się ale to zazwyczaj słychać, chyba, że lubisz chodzić po lesie o 4 nad ranem to noś lepiej ubrania o rażących kolorach Mr. Green bo kłusownik może być nie ten tego Wink. Oficjalnie nie idź do nadleśnictwa, prywatnie - tak, nikt takiego zezwolenia nie wyda, chyba, e jesteś archeo a to już zupełnie inna droga poprze konserwatora zabytków etc, etc...
Tu nic oficjalnie nie zrobisz... jesteśmy przestępcami w śwoetle prawa cokolwiek nei zrobisz... Cisza to Twój przyjaciel! Pamiętaj.

Sob 31 Gru, 2005 20:34

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy nielegalni Zszokowany I to ma być demokracja Zniesmaczony Nie da się nic zdziałać jakieś pismo do Ministerstwa Obrony Narodowej albo Ministerstwa Edukacji , żeby wydawali jakiś (Soldbuch Mr. Green ) "papier" , który by udowodnił, że k.... mać nie mam zamiaru wykopywać jakiś drzewek( Zniesmaczony ) tylko coś innego Mr. Green
To podobne do wędkarstwa, tam można łowić jeżeli ma się kartę , a u "nas" ni w te ni we wte Smutny Smutny Smutny

Sob 31 Gru, 2005 20:51

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mi tam siępodoba w gronie cichociemnych Uśmiech W razie pozwolenia gówniarzeria zacznie sprzęt kupować i ryć jak stado dzików... Lepiej już być tą małą społecznością, tą małą elitą...

Sob 31 Gru, 2005 20:55

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
L&M. A tak, tak... Jesteś przestępcą, jeśli nie masz pozwolenia konserwatora zabytków na poszukiwania z użyciem wykrywacza metalu.
Pozdrawiam
wars98

Sob 31 Gru, 2005 21:00

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem , może wydawać to razem z pozwoleniem na broń to już nie cała
Cytat:
gówniarzeria
będzie załatwiać sobie pozwolenia. A niby skąd by się mieli o tym dowiedzieć??? Z prasy Zszokowany nasza społeczność zyskała by legalność i 10 % więcej ludu. To chyba nie taka duża cena Question Zniesmaczony

Sob 31 Gru, 2005 21:02

Powrót do góry
Micho
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ej bo ja mam takie pytanie czy jak mieszkam w Krakowie i tam są takie bunkry i szańce one są w takich małych laskach to czy jak mnie tam złapie policja jak kopie to może mi coś zrobić podkreślam że niemam 18 lat i niemam terz wykrywki

Sro 11 Sty, 2006 22:26

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz to zależy w głównej mierze od tego co Cie złapał. Generalnie jeśli ma dobry humor to dostaniesz pouczenie i pogonią Cie. O tyle dobrze, że nie masz wykrywacza bo to już bardziej podlega pod paragraf (jest taki punkcik w ustawie ,który mówi o tym, że nie wolno prowadzić poszukiwań przy pomocy wszelkich sprzętów elektronicznych). A po za tym możesz powiedzieć, że szukasz robali na ryby, bo jesteś zapalonym wędkarzem.

P.S ....... o ile nie masz w plecaku wykopanych rzeczy typu ammo czy inne militaria..........

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Czw 12 Sty, 2006 11:19

Powrót do góry
Człowiek Lasu
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 2
Skąd: Okolice Warszawy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Wczoraj idąc sobie na spacer przez rezerwat ścisły w parku narodowym, natknąłem się na ścieżce idącego na luzaku poszukiwacza, myślę: co jest? przecież to rezerwat, to można ot tak sobie chodzić z wykrywaczem? Nie kopał ale sobie szedł, tzn. że idąc sobie szlakiem oznakowanym przez rezerwat, i mając wykrywkę w ręku, leśniczy ani SL mi nic nie zrobi? (mówię oczywiście o chodzeniu po szlaku z wykrywką, a nie o chodzeniu poza szlakiem, a tym bardziej kopaniu)

Pozdrawiam

PS. Czy ktoś mnie może uświadomić jak to jest? bo rozumiem normalny las że sobie idę z wykrywką ścieżką, ale nie kopie, a jak jest w rezerwacie?

_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

BÓG HONOR OJCZYZNA

Pon 09 Lut, 2009 15:26

Powrót do góry
Bruce
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 137
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Art. 45. 2. Pracownikiem Służby Leśnej może być osoba, która:
1) jest obywatelem polskim;
2) ukończyła 21 lat;
3) ma pełnię praw cywilnych i obywatelskich;
4) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe;
5) cieszy się nienaganną opinią;
6) zatrudniona jest w pełnym wymiarze czasu pracy;
7) posiada odpowiedni stan zdrowia;
8) nie była karana sądownie za przestępstwo z chęci zysku lub z innych niskich pobudek.

mógłby ktoś wytłumaczyć, co kryje się pod punktem nr 6?

Nie 27 Mar, 2011 18:58

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mógłby ktoś wytłumaczyć, co kryje się pod punktem nr 6?


Taka osoba zatrudniona jest na cały etat. Wink
Pozdrawiam

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Nie 27 Mar, 2011 19:17

Powrót do góry
Bruce
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 137
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Jestem laikiem jeśli chodzi o prawo, umowy i tego typu sprawy. Ale zabrzmiało mi to, jakby SL była organizacją ochotniczą, a każdy ubiegający się o przynależność powinien być gdzieś już zatrudnionym, na pełen etat. Wiem, głupota ;)

Nie 27 Mar, 2011 20:39

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Członkami Służby Leśnej mogą być tylko osoby fizyczne i to pozostające przy wykonywaniu czynności wymienionych w art 45 ust. 1 w stosunku pracy. Nie ma znaczenia, w jaki sposób stosunek pracy został nawiązany, co leży u jego podstaw oraz na jaki czas ów stosunek pracy został nawiązany. Wynika z tego, że art 45 ust. 2 pkt 6 ma związek z ust. 1 tegoż artykułu.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 28 Mar, 2011 10:08

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma znaczenia, w jaki sposób stosunek pracy został nawiązany, co leży u jego podstaw oraz na jaki czas ów stosunek pracy został nawiązany

Teoretycznie - bowiem w praktyce do SL kieruje się podleśniczych- leśniczych już po stażu, zatrudnionych na czas nieokreślony, przy czym warunkiem jest ukończenie szkolenia dla strażników, teoretycznego i praktycznego ( przepisy dot, wykroczeń i niektórych przestępstw, procedury karnej i wykroczeniowej, zasad interwencji, użycia broni, innych środków przymusu, zaliczenie testów psychofizycznych itp.) oraz - to taka przesłanka nieodookreślona i pozaprawna - zaufanie Nadleśniczego do danej osoby Wink
Jest jeszcze kilka innych warunków pozaustawowych, stosowanych w praktyce, ale to już tzw. "kuchnia", czyli zasady pewnej pragmatyki służbowej w lasach, nieco różne w różnych Dyrekcjach Regionalnych...
To tylko tak, tytułem uzupełnienia - z Lasami Państwowymi współpracuję bowiem od niemal 20 lat Rolling Eyes
Pozdrawiam

Czw 31 Mar, 2011 21:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.