| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black_Moon
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Absolutny poczatek

Witam jestem totalnym nowicjuszem jeżeli chodzi o poszukiwanie. Czy moglibyście powiedziec mi w zasadzie od czego mam zacząć? Wiem że potrzebny jest sprzet, na ten jednak nie mogę sobie narazie pozwolić. Moze, że tak powiem sa bardziej domorosłe metody poszukiwania. Uśmiech Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Nie 16 Sty, 2005 21:39

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zacznij od książek dotyczących najblizszej okolicy, tam też rozpocznij badania terenowe. Nie musisz od razu miec wykrywacz i robić dziury w ziemni. Czasem niezłe fanty wyjdą u znajomych w piwnicy czy na strychu.

Nie 16 Sty, 2005 22:11

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.

Zalezy jak rozumiesz poszukiwania. Interesuje Cie bieganie z wykrywaczem i szukanie lusek czy moze proba odkrycia Bursztynowej Komnaty? Uśmiech
Znowu powtorze slowa ojca Indiany Jonesa "archeologia (czyli poszukiwania) zaczyna sie w bibliotece".
Poczytaj ksiazki o eksploracji, wpadaj na forum, nawiaz znajomosci...
Tak czy inaczej witamy kolejnego nawiedzonego Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 17 Sty, 2005 0:44

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pojeździj po wioskach , poszukaj opuszczonych domów , stodół , komórek. Powiem szczerze , że w tym roku tylko 2 razy byłem na spacerze z wykrywaczem (to dobrze leczy kaca Wink ) a tak to zajmuję się tylko domami - i jest o wiele więcej fantów i to często w idealnych stanach ( w porównaniu do wykopków).

Wto 25 Sty, 2005 0:32

Powrót do góry
Sabat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyklad wielu moich znajomych wskazuje, ze nawet z wykrywka mozna nie miec efektow, a najlepszym sprzetem do poszukiwan jest Twoj mozg Uśmiech Najlatwiej znalezc cos ciekawego na smietniskach starych, tam wsrod pobitej porcelany i kawalkow metalu trafiaja sie naprawde niesamowite znaleziska. Zatem jesli idziesz przez las (gdziekolwiek!) i zobaczysz fragment zbitej porcelany porozgladaj sie dokladnie czy nie ma gdzies niewielkiej gorki, czy tez miejsca gdzie tej porcelany jest wiecej. Czesto wystarcza 2-3 machniecia lapa by znalezc nawet glupia buteleczke (wiem ze moze malej wartosci ale jednak cieszy kawalek szkielka sprzed 60 lat). Najlepiej szukac takich miejsc w poblizu zburzonych domostw, czy wsrod kamieni zrzucanych z pola przy pobliskiej wiosce.

Zycze udanych lowow Uśmiech

_________________
Każdy prowokator, czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie!

Sob 29 Sty, 2005 23:35

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sabat ma rację - w śmietnikach możesz znaleźć najprzeróżniejsze skarby. Sam byłem świadkiem wyciągnięcia spomiędzy szkła i złomu złotej 20 markówki. Ciekawe czy właściciel jej długo szukał ?? Bardzo szczęśliwy

Pią 04 Lut, 2005 21:40

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomijajac juz sprzet to chcialbym jeszcze o czyms wazniejszym wspomniec:

potrzebna Tobie najpierw wiedza czlowieku. Wiedza i zachowanie szacunku do historii...

Czw 10 Mar, 2005 20:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.