| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PlatiniBDG
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prosze o ID Bagnetu jest nietypowy :/

Witam znalazłem ostatnio bagnet, w starym budynku, na Terenie "Zachemu" w Bydgoszczy. Problem który mam jest taki, że przeszukałem wszystkie tematy Na tym forum oraz sprawdziłem wszystkie inne linki podane Tutaj, i niestety nie znalazłem nic zbliżonego do niego, proszę tutejszych Expert-ów o wyrażenie się w tej kwestii Uśmiech

Parametry:

Dł. całkowita bagnetu 36,5 cm,
Szer z uchwytem 6,6 cm,
Szer. ostrza 2,2 cm,
Dł. rączki 11,6 cm

(Dodam tylko, że został lekko oczyszczony z rdzy, ogólnie stan określam na Bardzo dobry, był bez pokrowca, z góry dziękuje i czekam na odpowiedz, oczywiście dodam zdjęcia)

A i na ostrzu widać koronę i linia kółek nad nią lecąca, niestety więcej informacji nie jestem w stanie uzyskać (żadnych innych grawerów i bić, nie mogę odczytać, nie znam się niestety jak to zrobić)




Czw 28 Paź, 2010 21:16

Powrót do góry
PlatiniBDG
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziekuję "Indiana Jones" British 1914 Pattern 1907 By Wilkinson Bayon, został niestety skrócony, no cóż ale jak na pierwsze znalezisko bardzo mi się podoba Uśmiech

Czw 28 Paź, 2010 22:14

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet brytyjski wzór 1907 późniejsza wersja o czym świadczy otwór w rękojeści służący do smarowania.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 29 Paź, 2010 9:35

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skrócone bagnety angielskie używali Niemcy, przycinali głownię oryginału do ok.25 cm. Stąd ten artefakt w Bydgoszczy, czyli dawnym pruskim zaborze Piwo


Kris501:

Cytat:
Bagnet brytyjski wzór 1907 późniejsza wersja o czym świadczy otwór w rękojeści służący do smarowania.



Są dwie wersje, druga brzmi, że jest to otwór do odprowadzania wody ( w przypadku deszczu Wink )

Pią 29 Paź, 2010 20:17

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Kris501:

Cytat:
Bagnet brytyjski wzór 1907 późniejsza wersja o czym świadczy otwór w rękojeści służący do smarowania.



Są dwie wersje, druga brzmi, że jest to otwór do odprowadzania wody ( w przypadku deszczu Wink )


Zgadza się ale sam nie wiem, która jest właściwsza.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pią 29 Paź, 2010 20:25

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501:

Cytat:
Zgadza się ale sam nie wiem, która jest właściwsza.



No, to jest nas dwóch Wink Biorąc rzecz na logikę, to wersja druga jest bardziej prawdopodobna. Bo cóż można "posmarować" z otworu w dolnej części głowicy Wink

Pią 29 Paź, 2010 20:28

Powrót do góry
PlatiniBDG
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet znalazłem na Zachemie w starym budynku który remontowałem, mialem nadzieje znaleść pokrowiec ale niestety nie bylo, co ciekawsze byl pod podłoga, dosłownie wpadłem na niego Uśmiech stan byl świetny lekko go szlifnołem i zabezpieczylem WD40, narazie wystarczy, z góry dzieki chłopaki za odpowiedzi pozdroo

Sob 30 Paź, 2010 0:40

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta dziurka może być też po to aby syf mógł sobie wylatywać z "frezu" do mocowania w karabinie Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 30 Paź, 2010 11:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.