| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wadliwy (?) licznik ilosci wyswietlen postow na IOH

witam.
moj matematyczny umysl podpowiedzial mi, ze na forum IOH liczba
wyswietlen danego postu jest chyba nieprawidlowo zliczana. mam
wrazenie, ze ilosc wyswietlen jest zawsze mnozona przez 3. nie jest to
wielki mankament, ale ktos zamieszczajacy nowy temat powinien
podzielic przez 3 swoj entuzjazm wynikajacy z ilosci rzekomych
odwiedzin. posrednim dowodem na to jest to, ze suma cyfr ilosci
wyswietlen zawsze dzieli sie przez 3, co wskazuje na to, ze licznik
odwiedzin zawsze skacze o 3 jednostki.
jesli sie myle, to prosze mnie skorygowac.


Ostatnio zmieniony przez xnitro dnia Pią 04 Cze, 2010 17:15, w całości zmieniany 1 raz

Pią 04 Cze, 2010 16:55

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To znaczy tylko tyle , że gdy temat odwiedzą tylko dwie osoby licznik się nie zmieni.Dopiero gdy wejdzie następna osoba to licznik przeskoczy o trzy.I.T.D. , I.T.D.

Pią 04 Cze, 2010 17:07

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mozliwe, ze akurat tak to wyglada, ale osobiscie watpie.
po co pisac specjalny algorytm i niepotrzebnie gmatwac cos, co jest absolutnie proste. wystarczyloby powiekszac stan licznika o 1 jednostke przy jednym wyswietleniu...

Pią 04 Cze, 2010 17:26

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wypróbowałem na mało uczęszczanym temacie.Jest tak jak napisałem.

Pozdrawiam krajana

marian.45

Pią 04 Cze, 2010 17:45

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest - świeże tematy mają nieraz na starcie 3 odwiedziny. zawsze mnie to dziwiło, ale jakoś bardzo nie przeszkadzało. W końcu i tak liczą się posty Wink Może Dawid coś z tym z robi..
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 04 Cze, 2010 20:01

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zapraszam do zapoznania z filozoficzną odpowiedzią kolegi Dawid159 (która nic nie wyjaśnia)..... http://ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=15237&highlight= Pozdrawiam

Pią 04 Cze, 2010 20:41

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialem, ze ten temat byl poruszany wczesniej. ale jednak cos jest na rzeczy...
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 04 Cze, 2010 21:09

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe... dziwi mnie tylko to niedorzeczne wyjaśnienie administratora Wink "ze względów wydajnościowych.. liczy co 3". Mówimy tu wyłącznie o inkrementacji, bo nie da się odjąć liczby wyświetleń, chyba że cofając się w czasie. Dla każdego działania logicznego w informatyce i elektronice, inkrementację najprościej sprawdzić testując ostatni bit - za każdą inicjacją działania (wyświetleniem w tym przypadku) zmienia wartość z 0 na 1 i z 1 na 0 i tak w kółko. Tu za każdym razem wartość zmieni się o 1. Problem się tworzy gdy trzeba pamiętać ile razy zliczono do 3. Tu już trzeba zaprzęgnąć dodatkową komórkę pamięci, lub najskromniej - bit "flagę stanu". Potem do liczby wyświetleń dodać 3 zamiast zmienić ostatni bit przesuwając w lewo wartość słowa. Więc gdzie ta wydajność ?? Ot i cała filozofia kolego administratorze. Pozdrawiam !

Sob 05 Cze, 2010 12:26

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W językach skryptowych nie bardzo jest jak testować bity Wink A cała wydajność w tym przypadku polega na mniejszym obciążeniu bazy danych do której informacje są rzadziej zapisywane.. Zatem aby uniknąć spowolnienia wynikającego z dużo większej liczby zapytań jest jak jest... zawsze można zmienić, że będzie pokazywać liczbę wyświetleń co 1 tylko pytanie po co skoro doprowadzi to do spowolnienia forum w jakimś stopniu Wink Zatem byłoby dokładniej i wolniej więc chyba raczej nie warto Wink

Sob 05 Cze, 2010 12:41

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ma to sens Uśmiech najważniejsze, że zostało ostatecznie i porządnie wyjaśnione, za co należą się podziękowania. Od razu mi to przypomina odwieczny konflikt programistów sprzętowych, a tym się od lat zajmuję i tych od skryptów, komponentów, Cplusów i innych wyższego rzędu hehe. W assemblerze nie problem skakać po bitach, adresach i niemalże każdej końcówce procesora. Problem się zaczyna w "wyższych" językach. Zaleta - łatwość programowania, wada - właśnie ta wydajność o którą trzeba walczyć, zarówno w aplikacjach jak i samym już wystarczająco obciążającym systemie operacyjnym. Programik w assemblerze - kilkaset bajtów, czas wykonywania jak błyskawica, w C.... kolega jest w temacie, więc nie trzeba się rozwodzić... masa kilobajtów kodu programu, o czasie nie wspominając Uśmiech jeśli w temacie chodzi o bazę danych a nie czas wykonywania to w pełni się zgadzam co do walki o wydajność. Nie chciałem krytykować, próbowałem wywiązać dyskusję i wreszcie się dowiedzieć gdzie jest pies pogrzebany. Pozdrawiam serdecznie !! Uśmiech

Nie 06 Cze, 2010 13:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.