| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Starodawny schron w lesie koło Trzebcza

witam.
dostałem cynk od kumpla jak rozmawiał ze starym dziadkiem, to on mu powiedzial ze koło Trzebcza (woj. Dolnośląskie- okolice Polkowic) łaząc po lesie i zbierając zlom bo wojnie odnalazł wielką cięzką blachę. podnieśli ja z kolega i okazało się że ta blacha przykrywa wejście do tajemniczego schroniku niemieckiego. Zakopali tą blache i po 5 latach chcieli odnaleść to wejscie sposobem na szpile. niestety nie udało im się. i tak mineło z 40 lat do naszych wspólczesnych czasów kiedy to tej dziadek powiedział mojemu koledze o tym a inny potwierdził. Jak się ociepli i śniegi zejdą pojedziemy tam i poszukamy naszymi super wykrywaczami Jablami Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy .

P.S.
Ma ktoś jakies moze informacje na temat tego schroniku ?? Wszystko co by go dotyczyło ze on tam naprawde jest mile widziane.


Pozdro
DJ MHz

Wto 14 Lut, 2006 20:31

Powrót do góry
Jaro5
Porucznik

Porucznik





Posty: 775
Pochwał: 10
Skąd: Shangri-La
Archiwum: A co to ??
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Starodawny schron w lesie koło Trzebcza

DJ MHz napisał:

dostałem cynk od kumpla jak rozmawiał ze starym dziadkiem, to on mu powiedzial ze koło...


DJ MHz napisał:
Ma ktoś jakies moze informacje na temat tego schroniku ?? Wszystko co by go dotyczyło ze on tam naprawde jest mile widziane


To w końcu sam cos wiesz na ten temat, czy szukasz informacji ??

Bo ja sie pogubiłem Bardzo szczęśliwy

I jaki tam on starodawny Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz."

Wto 14 Lut, 2006 22:16

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dj Mhz. Wybacz, ale to chyba nie ten dział przyjacielu. Rolling Eyes Rolling Eyes
Raczej powinno to trafić do eksloracja lub na ogólne... Mad Exclamation
Pozdr. wars98

Sro 15 Lut, 2006 0:57

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmm schorn moze tez byc zabytkiem. sa skoro nie mozna go odnalezc wiec moze byc zabytkiem zaginionym Uśmiech
z cala pewnoscia ciekawie byloby odkopac cos gdzie nie trafili ludzie od tylu lat. ale schorn przyktyty metalowa plyta? i dwoch facetow dalo rade ja przesunac? duzeto chyba nie bylo... to moze jakis magazyn byl nie schron?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 15 Lut, 2006 11:23

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wejscie podobno bylo przykryte blachą. ci dziadkowie jako mali chlopcy ja odsuneli i tam byla. potem wejscie zaslonioli i zakopali bo to bylo w malym wklebieniu ktore zasypali potem. ja szukalem na mapach w archwiach nic o takiej budowli tam nie bylo:P

Sro 15 Lut, 2006 16:14

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ostatnio sie dowiedzialem ze jeszcze koło Komornik są 4 schrony Razz. i jakiś niemiec o świetnej kondycji (dziadek z 90 lat a polorzyl sie na ziemie i stanol na nogi "skokiem " !! ) potwierdzil ze tam są. chodzilem z kolegami w sobote ale to chyba nie ten las byl bo zadnego dobrego sygnału nie bylo :/ . jak spotkamy tego niemca to go wezmiemy niech pokaze gdzie to moze byc Razz

Pon 20 Lut, 2006 18:09

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o linie umocnień ziemnych w rejonie Trzebicza, Grotowa, Lubiatowa i innych miejscowości w pobliżu , zarówno po lewej jak i prawej stronie Warty to jest to linia przesłaniania FF OWB popularnego MRU [ prawdopodobnie] . Jest tam masa okopów i ziemianek. Dawne budynki zostały zniszczone podobnie jak wieś Kamień w powiecie międzychodzkim. Co do owego schronu , informacje są raczej szczątkowe , może to był też polowy skaład amunicji, o którym pisze Perzyk i Miniewicz a ksążce Wał Pomorski. Ale mogę się mylić , może to być i schron. Ale temat ciekawy , warty sprawdzenia , zwłaszcza że mam sygnał o betonowym schronie na zachód od Lubiatowa.

Wto 28 Lut, 2006 19:03

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeprszam wzystkich , nie doczytałem postu kolegi DJ Mhz i pomyliłem miejscowości. Dziwnym trafem linia o której pisałem jest koło Trzebicza a nie Trzebcza w woj. lubuskim. Przepraszm raz jeszcze za zamieszanie. Posypuje głowe popiołem bijąc sie w pierś Embarassed

Wto 28 Lut, 2006 19:14

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolega mi powiedzial ze obok Komornik jest kilka ruin budowli podobnej do hydroforni ze zdjęcia pierwszego na stronie 5 najnoweszego Odkrywcy Razz. bo pokazałem mu i powiedział ze w lesie tez takie mają. wiec w moich okolicach moga byc te schrony jak inne budowle są Razz

Pią 03 Mar, 2006 16:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.