| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
korsarz
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 33
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pocisk a prawo.

Witam, jestem nowy.
I mam pytanie. Co należy zrobić jeżeli znajdziemy jakiś stary pocisk, granat itp? Trzeba znalezisko zostawić czy zawiadomić jakieś władze? A jeżeli to zrobimy to usłyszymy od nich ze "chodzenie z wykrywaczem jest złe blablabla" Czy powiedzą nam że " dziękujemy panu i jakby pan coś jeszcze znalazł prosimy o kontakt" ?

Sob 23 Sty, 2010 11:36

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli znajdziesz go wykrywaczem i tak powiesz policji. Najprawdopodobniej możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Dlatego najlepiej zawiadomić inko gnito, lub wymyśl historyjkę że szedłeś i leżało na ziemi. Wink
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sob 23 Sty, 2010 11:41

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem w jakim kraju żyję.Więc gdyby mi się zdarzyło znaleźć tego typu przedmiot to po prostu zostawił bym go tam gdzie jest i nikomu bym nic nie powiedział.
Absolutnie nie informował bym policji czy innych władz.A przedmiot ?Cóż niech sobie leży i czeka na innego frajera , który go znajdzie i poleci z informacją na policję jak lubi mieć kłopoty.

Sob 23 Sty, 2010 13:01

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marian twój egoistyczny pomysł nie jest dobry. Załóżmy że znajdzie to jakieś dziecko, lub "niedzielny" poszukiwacz przygód. Możesz mieć w tym przypadku na sumieniu nie jedno życie. Z dwojga złego można jeszcze spróbować zakopać go o wiele głębiej, co może być nie bezpieczne w tym przypadku dla Ciebie. Ja proponuję powiedzieć policji gdzie leży i sami przyjadą, lub powiedzieć że znalazłeś to tak jak leży.
Pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sob 23 Sty, 2010 13:09

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marian.45 napisał:
Wiem w jakim kraju żyję.Więc gdyby mi się zdarzyło znaleźć tego typu przedmiot to po prostu zostawił bym go tam gdzie jest i nikomu bym nic nie powiedział.
Absolutnie nie informował bym policji czy innych władz.A przedmiot ?Cóż niech sobie leży i czeka na innego frajera , który go znajdzie i poleci z informacją na policję jak lubi mieć kłopoty.


Bzdury opowiadasz. Coś trzeba zrobić. Jakbyś zobaczyl efekty takiego lekceważenia sprawy - oględziny porozrywanych zwlok może byś zmienil zdanie.

Robisz to, co podpowiada logika. Zostawiasz, idziesz zanieść lub schować gdzieś wykrywacz, wracasz i dzwonisz po saperów poprzez policję. Broń Boże zostawić coś takiego, albo próbować zakopywać spowrotem... sto razy się uda, a sto pierwszego razu Ciebie porozrywa.

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 23 Sty, 2010 13:59

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popieram, tego nie wolno tak sobie zostawić, ani tym bardziej tego ruszać , problem może być w tym, że może być trudno wskazać to miejsce jeśli to jakiś głęboki las.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 23 Sty, 2010 14:14

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury lepiej nie zglaszac i miec spokój.Mądry człowiek nie ruszy tego.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Sob 23 Sty, 2010 15:20

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury, zamiast nas pouczać, pogadaj z kumplami po fachu. Jako członek forum znasz problematykę, myślę, że masz spore pole do popisu. Ludzie wolą zostawić i zapomnieć nie dlatego, że są aspołeczni. To aspołeczni funkcjonariusze policji, którzy opędzają się od roboty, zakłopotani są zawiadomieniami o niewypałach, wk..wieni że ktoś im robotę wynalazł i trzeba dupę z posterunku ruszyć i po chaszczach się uganiać- mszczą sie na znalazcy takich niespodzianek, ciągają, przesłuchują, robią rewizję, zrywają podłogę, zabierają puste łuski i wysadzają na poligonie itp, by na przyszłości zastanowił się, czy warto innym i sobie życie utrudniać. Evil or Very Mad

Sob 23 Sty, 2010 15:42

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poludniowiec napisał:
Ponury lepiej nie zglaszac i miec spokój.Mądry człowiek nie ruszy tego.


Mądry tak..., patrząc na ten problem z tego punktu widzenia, to jakimś cudem zdarzają się ludzie nie mądrzy.
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sob 23 Sty, 2010 16:22

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napisałem co ja bym zrobił w hipotetycznej sytuacji.Może i to jest egoistyczne myślenie ale na pewno lepsze niż " trzepanie " mieszkania przez " organy ".Kolega Poludniowiec napisał słusznie - " Mądry człowiek nie ruszy tego ".A ja dodam , dla nie mądrych nie warto się narażać.Ale oczywiście każdy niech robi jak uważa.

Sob 23 Sty, 2010 17:24

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Dla nie mądrych nie warto się narażać...". Co by było gdyby wedle tej myśli czynili, żołnierze? Ludzie walczący za kraj, powstańcy ? Nawet najgłupszy ma prawo żyć, a my powinniśmy chronić ludzi przed ich głupotą. Takie jest moje zdanie, wole mieć przeszukane mieszkanie, niż być może nawet nie świadome życie na sumieniu.
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sob 23 Sty, 2010 17:55

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robisz to, co podpowiada logika. Zostawiasz, idziesz zanieść lub schować gdzieś wykrywacz, wracasz i dzwonisz po saperów poprzez policję. Broń Boże zostawić coś takiego, albo próbować zakopywać spowrotem... sto razy się uda, a sto pierwszego razu Ciebie porozrywa.

A Ty myślisz że policja jest tak tępa i nie zorientuje się że to świeżo wykopane?? Po drugie nawciskasz im kitu że tylko przez przypadek tamtedy przechodziłeś a oni już Ci wierzą.Skontaktują się z komendą w Twojej miejscowości i Cię sprawdzą a wtedy wyjdzie wszystko na jaw.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Sob 23 Sty, 2010 18:53

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

znajdując niewypał/niewybuch lub inny przedmiot niebezpieczny pochodzenia wojskowego zaleca się, natychmiast powiadomić o tym fakcie policję, przedstawiciela lokalnych władz lub korzystać z telefonu alarmowego „112”. Należy także Oznakować w widoczny sposób znalezisko. Nie wykonywać ze znaleziskiem jakichkolwiek czynności wiążących się koniecznością ich dotknięcia.
Natomiast będąc świadkiem nieodpowiedzialnego postępowania z niewypałem, niewybuchem lub innym przedmiotem niebezpiecznym pochodzenia wojskowego, znalazcy lub osoby postronnej, wezwać ją do natychmiastowego zaprzestania swego zachowania.
Do chwili przybycia w rejon znaleziska, funkcjonariusza Policji (lub innego pracownika właściwych służb), pozostać na miejscu chroniąc przedmiot niebezpieczny przed osobami postronnymi.
Pamiętać trzeba, że wojskowy patrol saperski ma 72 godziny na podjęcie interwencji.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 23 Sty, 2010 19:45

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

He he Mr. Green Fajnie 3 doby siedzieć i pilnowac zardzewiałej śmierci.Póżniej jeszcze doba na posterunku, nastepna doba- goczczenie smutnych panów, pózniej scenariusz może się różnie rozwinąć, po tak bliskim zżyciu się panowie mogą zdecydowanie domagać się złożenia im rewizyty Twisted Evil

Sob 23 Sty, 2010 20:30

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:
znajdując niewypał/niewybuch lub inny przedmiot niebezpieczny pochodzenia wojskowego zaleca się, natychmiast powiadomić o tym fakcie policję, przedstawiciela lokalnych władz lub korzystać z telefonu alarmowego „112”. Należy także Oznakować w widoczny sposób znalezisko. Nie wykonywać ze znaleziskiem jakichkolwiek czynności wiążących się koniecznością ich dotknięcia.
Natomiast będąc świadkiem nieodpowiedzialnego postępowania z niewypałem, niewybuchem lub innym przedmiotem niebezpiecznym pochodzenia wojskowego, znalazcy lub osoby postronnej, wezwać ją do natychmiastowego zaprzestania swego zachowania.
Do chwili przybycia w rejon znaleziska, funkcjonariusza Policji (lub innego pracownika właściwych służb), pozostać na miejscu chroniąc przedmiot niebezpieczny przed osobami postronnymi.
Pamiętać trzeba, że wojskowy patrol saperski ma 72 godziny na podjęcie interwencji.


Prawo nie szanuje nas a my nie szanujemy prawa

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Nie 24 Sty, 2010 11:30

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawo prawem zycie zyciem.
Niedawno rozmawialem z wojtem pewnej gminy ktora ma zrzutowisko niewypalow ale nie rusza, go gdyz gmina za te uslugi musi saperom placic. I tak jak my odzegnuje sie od znalezienia niewypalu-i koszty, i policja musi tego pilnowac-wlasnie te 72 godziny -a policjantow w mniejszych gminach malo...

A propos zrzutowisk-niedawno przejezdzajac obok jednego z wiekszych na Slasku-postanowilem zerknac co tam sie dzieje- teren niby ogrodzony tasma plansze NIEWYPALY WSTEP GROZI SMIERCIA LUB KALECTWEM /brak napisu zakaz wstepu/ a niewypaly leza sobie na wierzchu...

Jest taki zwyczaj-przy wtornym zakopywaniu niewypalu-o ile go nie zglosiles Laughing -daj nad niego jakas butelke plastikowa czy inny wspolczesny smiec- by nastepny ktory znajdzie ten sygnal pod cewka,byl powiadomiomy ze to juz bylo ruszane.

Sro 27 Sty, 2010 11:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.