| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Białostockie fortyfikacje

Czy ktoś ma jakieś info na ich temat?? Doszły do mnie słuchy, że takie coś istniało, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Może ma ktoś dostęp do jakichś map, zdjęć, może wesprze mnie swoją wiedzą Bardzo szczęśliwy. Interesuje mnie szczególnie linia kolejowa, biegnąca dziś wzdłuż ulic: Poleskiej i Towarowej (oczywiście nie pogardzę innymi częściami miasta).
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 04 Maj, 2009 22:11

Powrót do góry
Hauptmann Kloss
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 49
Skąd: Gdzieś w Generalnej Guberni ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fortyfikacje Białegostoku ???
Takich fortyfikacji nie ma !

_________________
Pozdrawiam
Hauptmann Hans Kloss

Sro 23 Wrz, 2009 10:08

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fortyfikacji betonowych nie było.Trochę śladów po polowych z września można było przy odrobinie szczęścia zauważyć na Wysokim Stoczku.
Za daaawnych czasów dostępne były dwa schrony przeciwlotnicze (typu szczelinowego), oba przy wzgórzu świętego Rocha.Wejścia były zasypane, wnętrza także, choć głównie śmieciami.
Legendy mówiły o wejściu do piwnic Pałacu Branickich od Baszty przy Mickiewicza.No i oczywiście był mit o tunelu do Pałacyku w Choroszczy, do którego wejście miało jakoby znajdować się w "domku ogrodnika", w parku angielskim, obok akademika Akademii Medycznej.
Z obiektów postmilitarnych: na Pietraszach była ruina strzelnicy, zaś w olszynce na zachód od hangaru sanitarnego na Krywlanach były ruiny niemieckich baraków.Wokół pasa pełno było "bardzo tajemniczych" studzienek systemu odwadniającego, a w stronę Olmontów, w lesie też niemało było śladów po obiektach lotniskowych.Swoją drogą - ciekawe jakie fanty tam wychodziły?
Na placu ćwiczeń jednostki KBW przy Kawaleryjskiej stał wrak SU-76 - raj dzieciaków.

Pozdrowienia
Grendel

Pon 30 Lis, 2009 7:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.