| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powstania na ziemii jurajskiej

Szukam publikacji na tematy powstancze - listopadowe i styczniowe, dotyczace ziem od krakowa do czestochowy. Jezeli znacie cos ciekawego i w miare dokladnego - relacje, dzienniki - prosze o info.
Interesuja mnie rowniez wszelkie materialy dotyczace dalszych losow powstancow, ktore wiaza sie z tymi ziemiami.


Mam kilka miejsc na oku jednak przed glupim zdzieraniem butow chcialbym potwierdzic niektore relacje i legendy.

Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Wto 14 Wrz, 2004 10:38

Powrót do góry
Maku
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mogę powiedzieć Ci o dwóch powtaniach na Jurze, tzw. Powstaniach Majowych 2002 i 2003 Wink Podejrzewam, że następne odbędzie się w 2004 Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
Szczegóły na www.poszukiwania.pl
(tak gdybyś nie wiedział gdzie szukać)

Pozdr

Pią 19 Lis, 2004 16:45

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmmm mowisz ze www.poszukiwania.pl.

no to powiem wiecej - niebawem bedzie rowniez www.poszukiwania.com.pl a potem ..... ech nie bede opowiadal .

Powstania mirowskiej jak najbardziej pamietam - w 2005 r. wychodzi na to ze ludzi dalej chca walczyc w Mirowie .


Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pią 19 Lis, 2004 17:21

Powrót do góry
thundee
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

złoto!!

Czy może masz na myśli złoto skradzione rosjaną w 1863 zaraz po tym, jak opuściło, wtedy jeszcze miasteczko, Janów?
Oberwało mu się wtedy. Niedość, że straciło prawa miejskie, to jeszcze dom płonoł gęsto i równo. Mojej chacie też się wtedy oberwało.

Sob 18 Gru, 2004 17:18

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy może masz na myśli złoto skradzione rosjaną w 1863 zaraz po tym, jak opuściło, wtedy jeszcze miasteczko, Janów?


dlugo nad tym myslalem i kurcze gdyby wszystko dopasowac to bylaby niesamowita historia Uśmiech. Proponuje abysmy na wiosne, jeszcze przed zlotem jurajskich, przesledzili trase i poszperali w kilku miejscach Uśmiech.

Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pon 10 Sty, 2005 13:40

Powrót do góry
thundee
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż... Chętnie. Chociaż nie posiadan zbyt wielu konkretów. Powstańcy często przenosili to złoto z miejsca na miejsce. Co prawda raporty wysyłane do Wawy (podobno żaden z nich tam nie dotarł), które widziałem, inne, o których słyszałem mówią o konkretnych miejscach, jednak nie mówią o ostatecznym miejscu spoczynku. Gdyby tak, siedziałbym sobie teraz na kanarach Bardzo szczęśliwy

Wto 11 Sty, 2005 0:18

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do raportów wysyłanych do Warszawy przez pułkownika Zygmunta Chmieleńskiego nie mamy pewności. Sam Chmieleński nie miał pewności, czy docierały one do adresata, bo nigdy nie otrzymał odpowiedzi. Dlatego w jego raportach często powielają się te same informacje. (Raporty są aktualnie w Muzeum w Złotym Potoku, o czym pisałem w jednym z tematów Uśmiech ).

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Wto 11 Sie, 2009 10:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.