| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czajna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 30
Skąd: Kluczbork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

V1, V2 na Ziemi Wieluńskiej

Witam
Poszukuje informacji na powyższy temat
Dotychczas udało mi się znaleźć tyle: " Kniatowy - wieś położona 15 km od Wieruszowa. W źródłach historycznych pojawiła się wzmianka po raz pierwszy w 1294 r. 6 października 1944 r. spadła tu na pole jednego z mieszkańców wioski eksperymentalna niemiecka rakieta V-1. .Po wybuchu tej rakiety powstała duża wyrwa w ziemi, która później służyła jako staw rybny."
pozdro Tomek Bardzo szczęśliwy

Wto 01 Mar, 2005 22:32

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

skoro spadla chlopu na pole to musieli ja z jakiegos miejsca wystrzelic. czy orientujesz sie gdzie mogly znajdowac sie stanowiska ??

ja podobnie kiedys interesowalem sie tematyka w zaglebiu. znalazlem kilka informacji o produkcji i cwiczebnym poligonie. wiele bylo tez opowiesci niesprawdzonych i blednych, ktore trzeba bylo zweryfikowac.


pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pią 11 Mar, 2005 14:02

Powrót do góry
czajna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 30
Skąd: Kluczbork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co udało mi się dowiedzieć to rakieta ta wystartowała najprawdopodobniej z poligonu w Borach Tucholskich. A data uderzenia rakiety wskazywałaby iż była to rakieta V2, a nie V1.

P.s
dzięki za info Grzesio (konkurencja Razz )

Pią 11 Mar, 2005 17:14

Powrót do góry
Malkontent
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

V-1 lub V-2 w Wieluniu

Jak coś wtedy spadło w okolicach Wielunia, to mógł być to pocisk V-1 lub rakieta V-2 testowana na poligonie Blizna koło Dębicy (Mielca). Stawiałbym na rakietę, bo V-1 były już wtedy lepiej dopracowane i raczej nie leciały w większym rozrzucie - miały spadać na Podlasiu. Natomiast w wyznaczony rejon w ogóle dolatywało tylko ok. 20% rakiet, a i tak większość rozrywała się w powietrzu. Stąd któraś mogła zboczyć. Poszukaj relacji u tambylców i może częsći zarytych w pobliżu (da się jeszcze co - nieco znaleźć.

Pią 08 Kwi, 2005 17:41

Powrót do góry
czajna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 30
Skąd: Kluczbork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, to jednak chyba nie jest to Blizno, lecz wlaśnie Bory Tucholskie. Potwierdzenie tej informacji znalazłem juz w dwóch źródłach.

Nie 10 Kwi, 2005 17:17

Powrót do góry
Pablo
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Też o tym słyszyłam. Dodatkowo przeczytałem, że jeden z prototypów, spadł powodując spore szkody w miejscowości Lututów ( miasteczko pomiędzy Sieradzem a Wieluniem ). Możesz spróbować dowiedzieć się czegoś więcej o tym zdarzeniu w kronikach kościelnych, gdyż pocisk spadł na teren należący do koscioła. Może coś będzie napisane na ten temat Pozdrawiam

Nie 02 Kwi, 2006 22:00

Powrót do góry
orzech
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam oprócz lututowa rakiety v1 lub V2 spadły również w miejscowości kurpię (gmina brąszewice)w sieradzkim w wakację wybrałem się tam z wykrywką pare metrów od leja znalazłem okrągłe tarcze aluminiowe i odłamki. Tu mam prośbę, ponieważ nie wiem jak je zidentyfikować.
Nie wiecie do czego służyły te tarcze? Postaram się wysłać foto znalezisk.

:samolot:

Nie 10 Wrz, 2006 1:42

Powrót do góry
szymanek1986
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochodzę z Sarnak,jeśli interesujecie się rakietami V2 to powinniście kojarzyć tą miejscowość.Służę pomocą jeśli macie jakieś pytania,w szkole podstawowej do której chodziłem jest nawet parę części które pochodzą z rakiety.A ludzie jeszcze pamiętają miejsca w których spadły.Ponoć szczątki jednej leżą jeszcze w jakimś bagnie Czołg2

Pon 20 Sie, 2007 0:50

Powrót do góry
ps.Medyk
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: WLKP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kraszewice woj.wielkopolskie (20km od Lututowa). 3 leje po V-2. Jeden dokładnie spenetrowany (wiadro odłamków) a do dwóch następnych jakoś nie mogę się wybrać.
A oto fotka z Scenice Museum w Londynie :



a oto części :



ja mam tylko coś w rodzaju cewki ale zniszczone wybuchem.

Pon 07 Lip, 2008 16:28

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za odświeżanie tematu dopiero teraz go znalazłem chciałbym się podzielić pewnymi informacjami

V1 spadła w lesie we wsi Komorniki do dziś jest lej tylko zarośnięty mój dziadek pamięta jak był w kościele to wszystkie szyby wyleciały a stare chałupy obok lasu się rozpadły(są jeszcze ruiny) Niemcy testowali tą rakiete tyle wiem z opowiadań świadków.

Nie wiem czy zostały tam jakieś resztki nikt tam nie chodził niemcy po wybuchu chyba chcieli sprawdzić lej ale gdy jechali motorem snajper zdjął kierowce a drugi uciekł. Mam gdzieś artykuł o tym muszę poszukać. Jak będe tam latem to poszukam w leju jakiś resztek odłamków itp jak oczywiście znajdę ten lej bo jest głęboko w lesie a las gęsty nikt tam prawie nie chodzi.

Pozdrawiam
Metz

_________________
Pozdrawiam
Metz

Pią 15 Maj, 2009 19:23

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: V-1 lub V-2 w Wieluniu

Malkontent napisał:
miały spadać na Podlasiu


Masz może jakieś informacje gdzie to mniej więcej było?? Bo się chętnie tam przejdę.

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pią 15 Maj, 2009 22:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.