| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frizen
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

referat Polskie powstania

Witam. Zakończenie roku szkolnego zbliża się dużymi krokami i uczniowie modlą się o referat który podniósł by im ocenę końcowa. Ja dostałem tą szanse. Tematem mojego referatu to ,,Polskie powstania narodowo-wyzwoleńcze w XIX wieku''. Proszę o wszelkie (potwierdzone) informacje o Powstaniu Listopadowym, Powstaniu Styczniowym, Powstaniu Krakowskim i o Wiośnie Ludów na ziemiach polskich. Wszelkie ciekawostki także mile widziane Uśmiech Dziękuje ślicznie z góry Bardzo szczęśliwy

Czw 07 Maj, 2009 14:18

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zacznij od goole,biblioteki, i jak zaczniesz pisać proś o konkrety.
_________________
Священная война

Czw 07 Maj, 2009 14:43

Powrót do góry
Etienne
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 29
Skąd: Slwk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważam, oraz mam taką nadzieję, że ciężko będzie Ci znaleźć tutaj kogoś kto napisze ten referat za Ciebie.

Na początek się trochę postaraj, wujek google wie prawie wszystko o co go zapytasz...


Pozdrawiam.

Czw 07 Maj, 2009 15:11

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli szukasz ciekawostek polecam książki Jerzego Łojka na temat powstania listopadowego - zupełnie odmienne ujęcie tematu pokazujące i rzeczywiste przyczyny i realne możliwości zwycięstwa powstania.
Tylko nie przesadzaj i nie obalaj przypadkiem mitu Emilii Plater...
Pozdrawiam

Czw 07 Maj, 2009 15:14

Powrót do góry
frizen
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ah zapomniałem dodać ze belfer zalecił nie korzystanie z ,,wujka googla,, oraz Wikipedii gdyż łatwo może sprawdzić to wypracowanie (wystarczy ze wstuka pierwsze linijki). marek8888 dzięki za podanie tytułu i nazwisk osób specjalizujących się w tym temacie, na pewno skorzystam

Czw 07 Maj, 2009 23:45

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Boże, na poziomie szkolnego referatu to wikipedia ci wystarczy, jeśli tylko chce ci się samemu to napisać, a nie tylko ctrl-c ctrl-v.. a jak już jesteś super-ambitny to sobie idź do pierwszej lepszej biblioteki i wypożycz jakąkolwiek książkę o powstaniu, jest tego trochę. Był kiedyś taki zeszyt o powstaniu w serii "Dzieje narodu i państwa polskiego" - wystarczy ci to z zapasem.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 08 Maj, 2009 9:12

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A potem inni się dziwią, że ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć...
Cytat:
Proszę o wszelkie (potwierdzone) informacje o (...)

A to podręczniki wyszły już z użycia ???
Zresztą moi przedmówcy już poradzili - wujek google - wystarczy wybrać te właściwe/wartościowe odnośniki...

Poradziłbym rozmowę z bibliotekarzem - oni naprawdę są nie tylko od uciszania w czytelni i inkasowania kar za przetrzymanie książki...
Rolling Eyes

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pią 08 Maj, 2009 10:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest coś takiego jak Kronika powstań polskich 1794-1944 . Swego czasu zalegała wszelkie księgarnie z tanią książką. Warto poszukać , nawet na allegro bowiem jest to aż, nadto wyczerpujące i porządnie opracowane ŻRÓDŁO Wink

Pią 08 Maj, 2009 19:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.