| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciacho
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ksiązka

Witam
Wczoraj wieczorem przyszło mi do głowy aby napisać książkę o losach rodzinnych, ponieważ pamięć jest ulotna a ludzie którzy jeszcze ją znają, nie wiadomo kiedy umrą. A taka książka dla potomnych, lecz nie wiem jak powinna ona wyglądać ? może ktoś z Was mógłby mi doradzić Bardzo szczęśliwy

Pon 27 Kwi, 2009 15:02

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak to mój szef mawia: jak Ci serduszko dyktuje. Mr. Green
Pomysł bardzo fajny - ale forma zależy przecież od Ciebie, od tego jakim materiałem dysponujesz i jak chcesz przekazać tę historię - od zimnej pracy naukowej po ironizujące gawędziarstwo. Wink
Wydaje mi się wszak, że zawsze warto zaznaczać, które historie są domysłami czy nie do końca pewnymi opowieściami - w ten sposób unikniesz tworzenia mitów.

Pzdr

Grzesiu

Pon 27 Kwi, 2009 17:49

Powrót do góry
ciacho
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyrobiłem pustą ksiązkę z moją okładką mianowicie herbem, 95 % jest oprte z opowieści rodzinnych potwierdzonych ksiegami parafialnymi, oraz archiwum ale jakoś trezba to ogarnąć Bardzo szczęśliwy mam duzo informacji a żadnego wzoru w internecie nt książek opisujących losy rodzinne nie ma i nie wiem jak to zacząć Razz żeby było to czytelne i przejrzyste Zdziwiony

Pon 27 Kwi, 2009 19:52

Powrót do góry
ciacho
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam informacje tylko nie mam wzoru jak to ogarnąć aby było to przejrzyste i czytelne HELP doradźcie coś Mr. Green

Sro 29 Kwi, 2009 17:08

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiedz jakie masz informacje, tylko spokojnie i powoli, bo trudno zrozumieć o co dokładnie Ci chodzi Uśmiech
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sro 29 Kwi, 2009 19:18

Powrót do góry
ciacho
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Informacje o 6 rodach rodzinnych z których się wywodzę reszty nie mogłem znaleźć bo w archiwum płockim nie mieli Smutny tylko nie wiem jak te informacje ogarnąć w jaki sposób opisać dzieje bo w necie żadnych książek nie ma abym mógł się wzorować

Sro 29 Kwi, 2009 20:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.