| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rhetor
Kapral

Kapral




Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stellvertretende Generalkommando

redbaron napisał:

[przy okazji jak ktoś ma lepsze tłumaczenie tej instytucji, to niech się podzieli Wink ]


Jeśli chodzi o Stelvertretende GKdo, to na szczeblu korpuśnym zwykłem tłumaczyć to, jeśli w ogóle tłumaczyłem, jako "Dowództwo Okręgu Korpusu", bo nic innego do głowy mi przyjść jakoś nie chce. Co do analogicznej organizacji Sztabu Generalnego to, szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia. Może "Oddział Zapasowy Sztabu Generalnego"? Nigdy nie byłem dobry z terminologii.

Może ktoś ma inne pomysły? Nie ukrywam, że liczę, że głos zabierze Forteca.

Sro 28 Sty, 2009 15:36

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rhetor z tego, co się dowiedziałem to Stellv. Gkdo rzeczywiście pełniło mniej więcej tej funkcje, co w Polsce Dowództwo Okręgu Korpusu. Różnica jest jednak taka, że w Polsce struktura terytorialna jest niezależna od struktury operacyjnej. W przypadku Niemiec jest chyba inaczej - Stellv. Gkdo powstawało na bazie istniejącego Generalkommando, prawda?

Sob 31 Sty, 2009 12:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.