| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
devill_2006
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: siedlce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bagnety

kilka dni temu wpadły mi w ręce takie bagneciki. Dodam tylko że zdobyte własnoręcznie Uśmiech co o nich sądzicie panowie?
pozdrawiam wszystkich

Wto 06 Sty, 2009 15:15

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
to nie bagnety tylko finki HJ (Hitlerjugend). Więcej na ich temat będzie można dopiero powiedzieć, kiedy wstawisz więcej dużych dokładnych zdjęć detali, takich jak: sygnatury na głowni, zbliżenia pinów (rombiki ze swastykami) etc.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 06 Sty, 2009 15:35

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Daj jeszcze jakieś zdjęcia bez pochwy,jelca,głowni bo patrząc na te jedno które zamieściłeś śmiem twierdzić że to kopie kordzika(finki) HJ
Pozdrawiam

Wto 06 Sty, 2009 15:38

Powrót do góry
devill_2006
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: siedlce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzięki Monsun jak wruce z pracy to zrobię kilka zdjęć.
Pozdrawiam

Wto 06 Sty, 2009 15:39

Powrót do góry
devill_2006
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: siedlce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

obiecane zdjęcia

Wto 06 Sty, 2009 17:31

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
dzięki za zdjęcia, ale niestety nie są one tak duże i należycie "ostre" jak by się mogło wydawać. Najlepiej takie fotki robić w świetle dziennym. Np. na pinie swastyka ma "rozjechane" / krzywe ramiona i nie wiem na podstawie takiej fotki czy to po prostu kopia pinu czy też jest to wina zdjęcia. Tak samo jest z kodem RZM, można go błędnie odczytać jako M1/13 (?)a de facto jest to M7/13 (?) Arthur Schüttelhofer & Co., Solingen-Wald.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 06 Sty, 2009 18:46

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do kodu to wydaje mi się że jest 7/13 miały także 7/19 1939,7/11 1938,7/30,7/2 1940,itp. Zwróć uwagę na pin w wersji oryginalnej powinieneś czuć pod palcem że leciutko się porusza.Wynikało to ze sposobu mocowania do okładki.
Tu macie coś więcej na ten temat.
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.militarynut.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/196c.jpg&imgrefurl=http://www.militarynut.com/id31.html&usg=__LF2xZgvKYpuw0JYb7odEp-3fzh0=&h=480&w=640&sz=21&hl=pl&start=79&sig2=apbBxhp1NmLMTdmkl5f7Cw&um=1&tbnid=yAqiBbRxPADjfM:&tbnh=103&tbnw=137&ei=F8FjSZHNBpqctwez3PiCCQ&prev=/images%3Fq%3Dhitler%2Byouth%2Bknife%26start%3D63%26ndsp%3D21%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN
pozdrawiam

Wto 06 Sty, 2009 22:38

Powrót do góry
devill_2006
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: siedlce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

steinar zgadza się jest 7/13. Kompletnie nie mam pojęcia o broni białej. Znalazłem te finki przy rozbiórce chałupy były na strychu za kominem zawinięte w szmaty

Sro 07 Sty, 2009 1:20

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,

według mnie na pierwszy rzut oka obie wyglądają dobrze ale nie chcę tego przesądzać w 100% bo faktycznie zdjęcia nie są dobre by to stwierdzić.
Też mam takie i zauważ, że obie się różnią kilkoma szczegółami. Mianowicie różnią się jelcem (jeden jest bardziej zakręcony), zakończenie pochwy tej finki po prawej stronie ze zdjęcia ma ostrzejsze zakończenie. W ogóle, jak się dobrze przyjrzysz to ta po lewej stronie wygląda masywniej, tzn. ma masywniejszą głownię. Wynika to z faktu, że wyprodukowane były przez różnych producentów.
Jeżeli potwierdzi się że są to oryginały to ładne fanciki warte ok 1.000 zł Chociaż widziałem, że na allegro takie egzemplarze chodziły nawet po 800 zł za sztukę.

pozdrawiam

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sro 07 Sty, 2009 8:59

Powrót do góry
devill_2006
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: siedlce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W każdym razie o sprzedaży nie myślę zasilą moją kolekcje Uśmiech

Sro 07 Sty, 2009 13:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.