| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
7TP
Major

Major

Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leichttraktor

Pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu jako kontynuację zaczętego wątku http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=4477&start=1250

Edit: Link poprawiłem.Dodaję bezpośredni link do fotografii, która dyskusję rozpoczęła:
http://www.ioh.pl/forum/download.php?id=32459

Jak dla mnie TO właśnie wygląda na antenę ramową. Wcześniej Leichttraktor wyglądął właśnie tak jak na zdjęciu niżej. Widać ładnie antenę. Nie pamiętam niestety źródła zdjęcia. Jak znam życie to pewnie gdzieś z sieci i e-bay.

Projektowaniem prototypów zajął się: Daimler-Benz, Krupp i Rheinmetall-Borsig. Ale o ile wiem Daimler nie zbudował prototypów.
Powstały tylko:
Nr.37 Krupp
Nr.38 Krupp
Nr.39 Rheinmetall
Nr.40 Rheinmetall

Czytałem, że powstał projekt, czy też prototyp - tego nie wiem - 3,7 cm Kampfwagenabwehr-Selbstfahrlafette oraz Nachschubfahrzeug. Tu niestety moja wiedza, a raczej niewiedza się kończy.

Opis załącznika:
Leichttraktor Krupp'a

Opis załącznika:
Leichttraktor Krupp'a

Opis załącznika:
Leichttraktor Krupp'a

Opis załącznika:
A tu zdjęcie z naszego forum Leichttraktor Krupp'a z wymontowanym głównym uzbrojeniem

Opis załącznika:
Leichttraktor Rheinmetall-Borsig zdjęcie dobrze znane z sieci

Opis załącznika:
e-bay

Opis załącznika:
A tu Leichttraktor Rheinmetall-Borsig, ale z innym zawieszeniem?

Opis załącznika:
To najprawdopodobniej 3,7 cm Kampfwagenabwehr-Selbstfahrlafette
Rysunek z Panzer Tracts No.7-1
Panzerjaeger
(3,7 cm Tak to Pz.Sfl.Ic)
development and employment from 1927 to 1941
T.L.Jentz i H.L.Doyle

Pią 11 Kwi, 2008 16:42

Powrót do góry
Grendel
Moderator
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Czytałem, że powstał projekt, czy też prototyp - tego nie wiem - 3,7 cm Kampfwagenabwehr-Selbstfahrlafette oraz Nachschubfahrzeug.

W/g tego, co Jentz pisze w Panzer Tracts 3-1 niemal od początku projektu (od 1929 roku) zakładano budowę (prócz lekkich czołgów) transportera zaopatrzenia i amnunicji (gp. Nachschubfahrzeug) oraz samobieżnej armaty przeciwpancernej 3.7cm (niszczyciela czołgów - 3.7cm Kampfwagen-Abwehr-Selbstfahrlafette).
Daimler projektem nie był zainteresowany od początku.Biuro projektowe miało pełne ręce roboty z Grosstraktor'em.
Z cytowanej przez Jentza korespondencji wynika, że kontrakty na budowę pojedynczych egzemplarzy transportera i samobieżnej armaty p-panc miały otrzymać oba pozostałe w projekcie koncerny.Każdy z nich miał zaprojektować i zbudować jeden typ.Niestety - dokument nie precyzuje co która firma miała zbudować.
Rysunek Doyle'a uważam za czystą spekulację, niemniej, jest to moje osobiste zdanie, nie poparte dowodami.
Żaden z wymienionych wyżej typów pojazdów nie powstał.
Cztery prototypowe Leichttraktory (Krupp - ## 37 i 38 oraz Rheinmetall - ## 39 i 40) były jedynymi, jakie zbudowano.Testowano je u Sowietów (na poligonie [Panzereprobung Kama] k. Kazania) w latach 1930-32.Po remoncie w Spandau testowano je w Wustrow do jesieni roku 1933.W roku 1935 wzięły udział w wielkich manewrach pancernych w Munster, po których trafiły do nowo zorganizowanej szkoły w Putlos.
Odnośnie egzemplarza z nowocześniejszym podwoziem - jeden wozów zbudowanych przez Rheinmetall otrzymał eksperymentalne zawieszenia na wahaczach amortyzowanych sprężynami (wbrew temu, co wielu tFurców pisze - NIE BYŁY to wałki skrętne, choć zastosowanie tego typu zawieszeń w Le. Tr. omawiano w roku 1933).Nie było ono jednak udane, gdyż po bardzo krótkich testach wóz trafił na pomnik w Putlos, skąd pochodzą powyższe zdjęcia.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 11 Kwi, 2008 17:18

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: