| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amerykański program kosmiczny, a zbrodnie wojenne

Ostatnio oglądałem, chyba brytyjski film dokumentalny o wykorzystaniu doświadczeń niemieckiej "nauki" w badaniach nad zachowaniem się ludzkiego ciała w stanie nieważkości. Głównym bohaterem był Hubertus Strughold zwany także, "ojcem amerykańskiej medycyny kosmicznej". Dziennikarze próbując dowiedzieć się czegoś więcej o tym kontrowersyjnym naukowcu próbowali uzyskać informacje z oficjalnych amerykańskich źródeł. Nic z tego wujek sam dobrze strzeże tajemnic swoich nazistowskich przyjaciół. Crying or Very sad
Ale w życiu tak się składa, że nie wszystko można ukryć. Myślę, że warto choć przybliżyć te postacie z "amerykańskiego snu".
Strughold był uczonym nazistowskim zajmującym się w hitlerowskich Niemczech medycyną lotniczą. Zajmował się badaniem ludzkiego ciała w stanie nieważkości i niedoborów tlenu na dużych wysokościach. W pierwszym okresie pracował z ochotnikami z lufftwafe, ale, gdy stwierdził, że badania takie zbyt wolno prowadzą do celu rozwinął wspólpracę z obozem koncentracyjnym w Dachau. Z ramienia Luftwaffe oprócz Strugholda, który był koordynatorem działań badawczych dokoptowano jeszcze Sigmunda Raschera, który działał w Dachau. Umieszczał więźniów w komorze ciśnieniowej i symulował warunki panujące na wysokościach do 21 kilometrów. Osobiście trzymał dźwignię i nie przerywał obniżania ciśnienia, choć dziesiątki więźniów umierały. Innych zanurzano w lodowatej wodzie lub zostawiano nago na śniegu, po czym próbowano, czy uda się ich rozgrzać za pomocą gorącej wody, "aryjskich herbatek ziołowych" czy ciepła żywego ciała (zmuszano do tego więźniarki).
Jestem ciekaw w których jeszcze dziedzinach nasi sojusznicy zza oceanu wykorzystywali nazistowskich zbrodniarzy.
O sturmbannführerze von Braun, nie wspominam szerzej bo to rzecz oczywista Exclamation
Strughold postać z 'amerykańskiego snu"


sturmbannführer von Braun, który pomógł wylądować amerykańskim astronautom na Księżycu. Za to osiągnięcie został odznaczony w 1969 roku najwyższym odznaczeniem NASA - Distinguished Service Medal. W 1970 roku został zastępcą dyrektora NASA do spraw planowania. W 1972 odszedł jednak z NASA i podjął zatrudnienie w firmie lotniczej Fairchild.

Sro 12 Paź, 2005 17:27

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemieckich speców różnych specjalności rozdrapali między sobą Amerykanie, Sowiecki, Anglicy i Francuzi. A pozostali dali dyla do Ameryki Południowej (jak. np Kurt Tank). To sprawa powszechnie znana i mało zaskakująca.
Mnie ciekawi co innego - co się stało ze "secjalistami" z Kraju Kwitnącej Wiśni?! Ci też mieli niezłe "zasługi" na polu doświadczeń na ludziach.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 13 Paź, 2005 12:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.