| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Canis_Luna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Oświęcim
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Numizmatyka starozytnej Grecji

Byc moze temat powinien znalezc sie w dziale "Numizmatyka" ale bardzo Was prosze o pomoc. Otoz wkladowca powierzyl mi referat do opracowania na przyszly piatek. Jego temat dotyczy wlasnie numizmatyki greckiej. Szukalam juz, ale poki co w internecie nie znalazlam nic konkretnego. Drugi problem to to ze padla mi karta graficzna w komputerze i kipsko widac (kolory sa odwrocone, obraz wypikselowany), byc moze dlatego cos waznego przeoczylam.
Pomozecie mi, mam nadzieje Bardzo szczęśliwy

Sob 24 Lis, 2007 23:43

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej! Zależy na jaki konkretnie temat musisz napisać pracę dotyczącą numizmatyki greckiej. W ciemno mogę polecić internetowy katalog ( w języku angielskim) monet antycznych i bizantyjskich: wildwins oraz książkę z serii Zarys mennictwa europejskiego wydaną przez Polskie Towarzystwo Archeologiczne i Numizmatyczne. Nie pamiętam tomu, chyba drugi lub trzeci. Musiałabyś sprawdzić, na pewno pozycja ta znajdować sie będzie w bibliotece instytutowej bądź uniwersyteckiej:)
To na razie tyle, jeśli chodzi o pomoc "materiałową"Uśmiech PS. ważna jest konkretność tematu:)

Nie 25 Lis, 2007 11:26

Powrót do góry
Canis_Luna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Oświęcim
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat dokladnie brzmi: "Numizmatyka Grecka" tylko tyle. Polecono mi "Vademecum historyka starożytnej Grecji i Rzymu tom 1" moze ktos to ma i z grubsza moglby mi napisac co tam pisza? Razz Bo poki co nie znalazlam tego nigdzie. A na internecie konkretnych informacji o numizmatyce greckiej znalec tez nie moge Neutral
Potrzebuje konkretnych informacji na ten temat, na 10-15 minut referatu.

Znalazlam cos takiego.
http://www.publikacje.edu.pl/publikacje.php?nr=3321
Myslicie ze moge z tego skorzystac?
Mnie sie wydaje ze tak Bardzo szczęśliwy

Nie 25 Lis, 2007 13:51

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałem to Vademecum w rękach, dokładnie na 1-wszym roku studiów. Jest tam dość obszerny rozdział o greckiej numizmatyce, w szczególności o inskrypcjach na tych monetach się znajdujących:) W każdej encyklopedii NPH (nauk pomocniczych historii) znajdziesz zarysy jak pisać o numizmatyce, a w większości książek dotyczących starożytności (naukowych) o numizmatyce. Trzeba tylko przejść się do biblioteki i wypożyczyć, później zagłębić sie w lekturze i skrobać referat:)

polecam, sam tak często robię Uśmiech

Nie 25 Lis, 2007 14:00

Powrót do góry
Canis_Luna
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Oświęcim
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ha, ha. Do bibiloteki sie przejde, owszem, owszem, ale powiedz mi jesli mozesz czy powyzszy artykul ktorego link zamiescilam mi sie przyda Wink

Nie 25 Lis, 2007 14:09

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak:) Artykuł jest bardzo dobry, ale trzeba by było uzupełnić go o więcej historii tzn. np. przy elektronowej monecie napisać kto ją bił i dlaczego. Warto więc posiłkować sie przy tym artykule podręcznikiem akademickim lub naukową praca dotycząca historii starożytności:)

Nie 25 Lis, 2007 14:23

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vademecum można za grosze kupić na alledrogo, są tam podstawy o numizmatyce. Ciekawą pozycją może też być coś takiego: Zbigniew Tobiasz - Techniki produkcji monet, jest tylko taki problem że ja to kiedyś znalazłem jako podpunkt w jakiejś książce i nie jestem w stanie przypomnieć sobie co to było Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 30 Lis, 2007 23:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.