| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

skromna kolekcja

No więc zacznijmy od zwykłego pokwitowania z 26 września 1942 r. z pieczęcią III Rzeszy.

Tłumaczenie na j. Polski:

Cytat:
Na podstawie paragrafu 2 zarządzenia policji rejestrowanie i kaucja na rowery w GG z 28 lipca 1942 do użycia dla celów zawodowych jest zwolniona.

Generalne Gubernatorstwo
Starosta
(?)



Opis załącznika:
Pokwitowanie :)

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad


Ostatnio zmieniony przez colinQ dnia Czw 20 Mar, 2008 1:04, w całości zmieniany 2 razy

Wto 11 Mar, 2008 21:41

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto przedstawiam niemieckie Feldpostbrief a dokładniej 1 zapisany list i 2 koperty, każda opieczętowana.

Jak na razie posiadam tylko te 2 dokumenty, ale oczywiście planuję powiększyć zbiory...



Opis załącznika:
3 pieczęci...

Opis załącznika:
Zapisany list...

Opis załącznika:
Koperty...

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 20 Mar, 2008 0:21

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
początek faktycznie bardzo skromny, ale ważne jest to, że pierwsze sztuki masz juz za sobą i planujesz powiększać zbiór. Czy planujesz zbierać same dokumenty i Feldposty, czy też planujesz mieć urozmaiconą kolekcję z odznaczeniami, klamrami, hełmami, bagnetami i innymi?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 20 Mar, 2008 13:12

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Urozmaiconą, lecz planuję wszystko zdobyć po dosyć niskiej cenie...

Apel do posiadaczy "powtórek" oraz zbędnych fantów: Chętnie kupię jakiś fant niemiecki od Was Uśmiech

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 20 Mar, 2008 20:46

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj kolego że najwięcej fantów możesz mieć darmo . Czasami wystarczy rozpytać najbliższe otoczenie , a potem wystawisz zdjęcia drugoligowych przedmiotów ze starej szafy jak to zrobił autor postu Wink Jakie rzeczy ludzie mają po domach .... Laughing Pozdrawiam i życzę sukcesów Piwo

Czw 20 Mar, 2008 20:59

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś nadmiar czegoś lub jakieś zbędne fanty?

Chętnie wezmę, jeśli łaska za free lub za symboliczną opłatą Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 20 Mar, 2008 22:32

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie liczył na to, że ktoś dobrowolnie odda Ci coś za grosze. Obecnie ceny idą w górę i jeśli ktoś ma coś na zbycie to raczej sprzeda to po normalnej cenie rynkowej lub wystawi na portalu aukcyjnym.
W Twoim przypadku pomysł Seth'a jest najlepszy. Popytać znajomych, starszych sąsiadów, sąsiadów swoich dziadków itp. a może coś wyskoczy fajnego. Ja ostatnio przygarnąłem w taki sposób kilka świetnych książek. Jeśli ni chcą za to pieniędzy zawsze warto odwdzięczyć się jakimś kwiatkiem lub bombonierką.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 21 Mar, 2008 7:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wśród kolekcjonerów nie ma co szukać darczyńców, bo oni to zbierają, ale najbliższe otoczenia zazwyczaj tego nie kolekcjonuje, stąd propozycja Seth'a
Pierwsze swoje fanty w ten sposób zdobyłem, później jest gorzej, trzeba już inwestować i z czasem coraz więcej Rolling Eyes

ps sporo drobnych rzeczy wydałem sam za darmo, jak mam coś sprzedawać na aukcji za 5 czy 10 zł to zazwyczaj wole kogoś tym uszczęśliwić Uśmiech

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 21 Mar, 2008 8:35

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony, kiedy sprzedasz 20 - 30 przedmiotów wartych 5 czy 10 zł to uzbiera się zawsze odrobina gotówki np. na jakieś ładne odznaczenie czy klamerkę.
Kiedyś też zdarzało mi się dawać w prezencie pewne drobiazgi, ale po czasie, kiedy się one znudziły tym osobom, wystawiały one te drobiazgi na portalu aukcyjnym na sprzedaż. Od tego czasu przestałem być Armią Zbawienia i myślę o sobie.
Moje początki kolekcjonowania były bardzo podobne jak u ColinaQ. Myślałem, że dużo rzeczy uda się kupić za grosze. Po jakimś czasie musiałem sie niestety zreflektować i zmienić sposób myślenia, ponieważ za grosze można było kupić tyle co nic i w dodatku w kiepskim stanie. Poza tym często plułem sobie w brodę, że nie kupowałem pewnych rzeczy, które wydawały mi się drogie ... właśnie, wydawały się tylko drogie. Z roku na rok robiły się one coraz droższe. Od tamtego czasu obserwuję non stop ceny na portalach aukcyjnych i jestem na bieżąco. Bez tego niestety nie da się ujechać - albo się przepłaci albo wypuści okazję z ręki!
Reasumując, im szybciej człowiek posiądzie niezbędną wiedzę i zacznie kolekcjonować tym lepiej. Im póżniej tym może być drożej. Na przykład półtora roku temu piękny hełm wrześniowy można było kupić za około 900 - 1200 zł. Obecnie ceny wachają się od 2500 - 3700 zł.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 21 Mar, 2008 10:43

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję wszystkich za rady. Na pewno się zastosuję. Faktycznie ceny rosną w górę, to prawda. Uważam, że jak się chce kupować coś na Allegro to najlepiej szukać prostych aukcji, które wystawiają zwykli śmiertelnicy, bo jak już wystawia kolekcjoner (a często jest tak, że rozbiera swoją kolekcję i wystawia częściowo) to od dobrze zna wartość przedmiotu i postara się za tę wartość sprzedać, a nawet drożej. Z tym chodzeniem po ludziach to taki dziwny sposób, bo to jak żebractwo, ale chyba skuteczny jeśli Wy tak zaczynaliście to może i mi się poszczęści.
_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 21 Mar, 2008 11:01

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żebractwo ... a to dobre, trochę się uśmiałem... hehehe. Wszystko zależy od Ciebie. Jak podejdziesz do sprawy w niewłaściwy sposób to faktycznie może wyglądać to na żebranie Mr. Green Powiem Ci pokrótce jak to powinno wyglądać. Pytasz Twoich dziadków, ciotki, wujków, sąsiadów czy mają w domu jakieś niepotrzebne starocia jak np. banknoty, monety, książki, odznaczenia itp. Jeśli nie mają to prosisz aby zapytali swoich sąsiadów. I po jakimś czasie pewnie cos Ci wpadnie.
Ja dzięki tej metodzie od sąsiadki mojej Babci otrzymałem wiele interesujących starych książek, banknotów i innych drobiazgów. Ponieważ Pani pieniędzy nie chciała zaoferowałem jej swoją pomoc w robieniu zakupów i takich tam. Obie strony były bardzo zadowolone a mi zostało jeszcze pół dużej szafy pełnej przedwojennych i wojennych książek do odebrania, ponieważ za pierwszym razem nie zdołałem wszystkiego zabrać ...

Co do kupowania na portalach aukcyjnych, to muszę Cię zaskoczyć, ale takie teorie niestety już się nie sprawdzają. Czasami ktoś z zerową liczbą komentarzy potrafi sprzedać cos drożej niż sprzedawca z tysiącem punktów.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 21 Mar, 2008 13:48

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to fakt... Ostatnio głównie siedzę na "Kończące się" Bardzo szczęśliwy
_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 21 Mar, 2008 14:15

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To żebractwo Ci się udało Laughing Opowiem o moim "żebractwie" Wink w ostatnich tygodniach . Przytargałem do swojej roboty bagnet od arisaki , czyszczę go , chucham i takie tam ... wchodzi mój wspólpracownik i mówi że ma jakiś bagnet w domu , nawet w lepszym stanie .. ok , przynieś go zobaczymy . Na drugi dzień przyniosi polski bagnet do mausa , co prawda bez okładzin ale świecący Wink . Kupiłem mu flaszkę i był kontent . Wszystkim dookoła gadam jaką mam schizę a oni nagle przypominają sobie że coś u nich leży....koło się zamyka . Oni dostają browar czy flachę a ja fant , a wszyscy są zadowoleni Wink Pytaj , pytaj i jeszcze raz pytaj , to nic nie kosztuje . Większości ludzi zupełnie nie interesuje stary bagnet , szabla , monety czy hełm , mieszkają z jakąś blachą i nad tym się nie zastanawiają , to Ty musisz ich od tego uwolnić Wink Ja czynię tak od lat i nie narzekam .

Ostatnio zmieniony przez seth dnia Czw 27 Mar, 2008 18:42, w całości zmieniany 1 raz

Pią 21 Mar, 2008 22:28

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, Seth, dobre dobre Bardzo szczęśliwy

Moja teczka oryginalnych bibuł ze Stoczni Gdańsk w taki właśnie sposób wpadła w moje posiadanie. Szukałem PRL'owych fantów i zadzwoniłem do ciotki czy nie ma jakiś gratów a ona że gdzieś walała się jakaś teczka z Sierpniowymi kartkami z 1980, to ja na to, że się pojawię i odbiorę ją od Niej. Pojechałem i okazało się że jej mąż w latach gdy powstawała Solidarność zbierał i działał w niej... Zadowolony wróciłem do domu... Jak się okazało były tam biuletyny, plakat, odbita pieczęć, gazety etc. Cioci ładnie podziękowałem, chciałem jej się odwdzięczyć, ale odmówiła, powiedziała, "wystarczy mi to, że ktoś to zachowa, b ja już to chciałam wyrzucić"

(teczka: http://www.lata-prl.yoyo.pl/?page_id=56)

Faktem jest, że czasami w najbliższej rodzinie, leżą takie rzeczy... Po pradziadku został mi na przykład: 5 gulden, kilka monetek nieco mniej cennych, książka meldunkowa 1938, krzyż kawalerski...

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 21 Mar, 2008 23:11

Powrót do góry
Marco
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 58
Skąd: Górny Ślonsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja opowiedziałem wujkowi o mojej pasji to powiedział że jego teść był w Wehrmachcie i że ma parę gratów . Tak trafiły w moje posiadanie : puszka na maskę z 1938 , skrzynka na amunicję do MG i powojenna polska manierka Wink Ma jeszcze taczkę WH z kopalni ale narazie robi jako podstawka do donic z kwiatami Wink Pozdrawiam

Sob 22 Mar, 2008 11:28

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejny fant...

Znaczek TAG DER ARBEIT (dzień pracy) z 1934 roku...

Wady: bez szpilki, lekko zabrudzony...



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 27 Mar, 2008 18:35

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy nabytek wyciągnięty z rodziny...

Domowa książka meldunkowa z 12 Stycznia 1935 roku... prowadzona w jednym z mieszkań w Gdyni...

Nieco podniszczona...



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 01 Kwi, 2008 22:06

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Frozzer dnia Pią 04 Kwi, 2008 21:44, w całości zmieniany 1 raz

Pią 04 Kwi, 2008 8:26

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisałem do Ciebie na GG ale nie raczyłeś odpowiedzieć... Napisałbym do Ciebie na PW ale nie wiedziałem że jesteś na forum, link do strony brałem z działu "Linki" A pozatym - Off-Topic Uśmiech - bo to akurat z tematem związane nie jest...
(Zmniejsz sobie ten obrazek do 120px i powiedz czy ten link będzie czytelny Uśmiech)

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 04 Kwi, 2008 8:55

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na PW:

Frozzer napisał:

dobra, wykozystaj zdjecie


Więc sprawa zamknięta...

Proszę moderatora o usunięcie Off-Topiców...

Zapraszam do komentarzy nt. "kolekcji"

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 04 Kwi, 2008 21:51

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta ksiązka meldunkowa z Gdyni to naprawdę interesująca rzecz , gratuluję Piwo

Pią 04 Kwi, 2008 22:08

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taka mini składnica wiedzy o mieszkańcach jak i wynajemcach.

Przez mieszkanie jak widać głównie przewijali się prości ludzie, rzemieślnicy, robotnicy...

Wynajmowany był tylko jeden pokój więc byli to raczej pojedynczy ludzie...

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 04 Kwi, 2008 23:27

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejnym "skarbem" jest ksiązka "Ojczyzna w pieśniach poetów Polskich".
Jej wydanie pochodzi z 1906 roku kiedy Polska byłą pod zaborami i wydawanie tego typu książek patriotycznych jak i publikacja pieśni była zakazana.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Sob 05 Kwi, 2008 19:03

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak więc stałem się posiadaczem KriegsVerdienstMedaille (KVM)... wiele osób nazywa go KVK, co jest błędem, bo KVK to KriegsVerdienstKreuz (krzyż) a KVM to medal.

Trochę o medalu:

Nazwa: Medal Zasługi Wojennej
Nazwa oryginalna: Kriegsverdienstmedaille, Medaille zum Kriegsverdienstkreuz
Używany skrót do nazwy: KVM
Data ustanowienia: 19 sierpnia 1940
Organ ustawodawczy:??
Projektant:??
Opis: brązowy medal o średnicy 38 mm z obramowaniem, na awersie wizerunek Krzyża Zasługi Wojennej (KVK), na rewersie stylizowany czterowierszowy napis: Fur/Kriegs-/verdienst/1939.
Wstążka: szerokości 38 mm w kolorze czarnym z dwoma paskami: biały i czerwonym grubości 4 mm każdy po obu bokach i wąskim 1 mm paskiem koloru czerwonego pośrodku
Liczba nadań: ponad 4.000.000
Kryteria przyznawania: odznaczenie cywilne przyznawane w szczególności robotnikom przekraczającym ustalone normy pracy

Mój medal niestety jest nieco zabrudzony i tutaj chciałbym się podpytać znawców czym to odczyścić żeby wyczyścić a nie uszkodzić?
Dorzucam link do większej rozdzielczości zdjęcia, aby lepiej określić zabrudzenie:)
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/acf666c5e0d2994dd1c07dbfc067a040/DSC01234.JPG

Do medalu posiadam kopię wstążki Uśmiech



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pon 21 Kwi, 2008 15:41

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rzeczy Zszokowany
Najważniejsze że trafiły do odpowiedniej osoby Piwo

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Pon 21 Kwi, 2008 18:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.