| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdańsk-Stogi. W sprawie bunkrów 25 BAS

Rozesłane do prasy Uśmiech Może już czas podjąć kolejną walkę o ten teren? Może zaczniemy kolejną akcję mejlową? Uśmiech


Cytat:
Witam!

Sprawa dotyczy Stogów i terenu byłej 25 Baterii Artylerii Stałej http://www.fortyfikacje.eksploracja.pl/fr_stogi.htm Są tam stare, jeszcze z czasów I wojny światowej zabytkowe bunkry, umocnienia, transzeje i tak dalej. Po wojnie była tam jednostka wojskowa. Powstały na temat tych umocnień niezliczone opracowania (np. książka W. Nocnego "Zapomniana Wyspa"). I co? Ano nic. Konserwator nie uznał tych obiektów za zabytkowe, został wybudowany terminal konterenerowy, teren częściowo zniszczono. Ale pozostało jeszcze masa bunkrów, wieże, koszary.

Czy mogliby Państwo zapytać się UPRZEJMIE Pomorskiego Konserwatora Zabytków i władze miasta czy zamierza coś w tej sprawie zrobić? Czy nie można tam w oparciu o dodacje UE czy też inne zrobić ścieżki turystycznej? Czy tak ciężko? Teren aż się prosi o to. Dodatkowo nowa droga do terminalu kontenerowego upraszcza sprawę z dojazdem dla turystów. Tablice, nowe malowanie i bomba! Czy przykład działania władz Jastarnii (odrestaurowano bunkry z 1939 roku - świetna sprawa) czy Helu (muzeum Baterii 406 mm i inne działania) nie zmoblizowałby władz do działań?

Proszę o interwencję.

W Gdyni teren tamtejszej BAS w Redłowie odrestaurowano, ale dokonali tego hobbyści. Czy w Gdańsku także ludzie sami mają o to zadbać?

Teren niszczeje.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 08 Mar, 2008 13:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o obiekty na Stogach masz moje poparcie , jestem gotów do akcji Twisted Evil Wszystko usuwa się zgodnie z prawem , ciekawe jaką szkołę skończył ten Wasz konserwator , bo z historią to wiele wspólnego nie miało . Sądzę że skończył Szkołę Krawiectwa Ciężkiego im. Wandy Wasilewskiej Twisted Evil

Sob 08 Mar, 2008 16:58

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie:


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 08 Mar, 2008 18:58

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiele się zmieniło na Stogach dzięki naszej grupie Uśmiech

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pasjonaci-historii-odnawiaja-bunkry-na-Stogach-n78356.html

http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=127&t=331&start=350

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Czw 17 Kwi, 2014 19:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.