| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Liga polska futbolowa

Czyli jedna z najgorszych lig w Europie. W tym zdaniu chciałbym wstawić uśmiechniętą, ironiczną buźkę ale niestety taka jest prawda.
Naszych mistrzów z łatwością sklepaliby mistrzowie Szkocji, Rumunii, Ukrainy, Rosji czy Grecji. Od wielu lat bez sukcesów w europejskich pucharach, najlepsi zawodnicy wędrują na zachód Europy po to tylko, by grzać ławy. Beznadziejne stadiony, burdy, łapówki. Kto by chciał coś takiego oglądać?
Niestety ja Wyluzowany

Ciekaw jestem waszych opinii na temat ruszającej w weekend ligi.
Część komentatorów uważa, że Legia jest w stanie dogonić Wisłę. Ja, jako kibic Legii, mogę krakusów zapewnić: nie damy rady. W Legii brak wzmocnień, na sparingach prezentuje się fatalnie. 10-punktowa przewaga jest nie do odrobienia. Poza tym Wisła poczyniła znaczące wzmocnienia, nie widać tam też objawów sporu między kibicami a zarządem, co ma miejsce w Warszawie.
Obstawiałbym następująco:
Wisła mistrzem, Legia z Lechem walczą o drugie miejsce, premiowane startem w pucharze UEFA. Spada Zagłębie Sosnowiec i Polonia Bytom, a Widzew albo ŁKS grają w barażach. Chyba że spuszczą jakieś skorumpowane zespoły Zniesmaczony

Sro 20 Lut, 2008 10:33

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja bym sobie moze i czasem obejrzał. Od dawna uważam że sprzedanie praw do pokazywania kodowanej stacji jest debilizmem najwyższej klasy. Kluby wcale dzięki temu finansowo i sportowo nie dogoniły Europy, a wiedza kibiców jest większa o Bundeslidze czy Serie A niż o naszej lidze. Popytajcie znajomych ilu widziało mecz ligi polskiej, a ilu niemieckiej czy szkockiej - nie ważne czy na żywo czy w TV. W efekcie wiedza o poziomi ligi jest czeprana z gazet albo z "wrześniowej kampanii" - to taki okres gdy polskie kluby grają w europejskich pucharach.
Do tego dochodzą ciągłe reformy rozgrywek, ch* wie kto spada a kto awansuje, afera korupcyjna też powoduje że nikt z II ligi nie wie czy walczy o awans czy nie - bo nei wiadomo ile spadnie i ile wejdzie na ich miesjce.
A największą parodią jest Puchar Polski. Pomijam jego małe znaczenie, brak transmisji. Karygodne jest to że I ligowcy włączają sie do gry w dalekiej fazie, i grają praktycznie między sobą i z drugoligowcami. W takich Niemczech, mecze Iligowców w I rundzie w III ligowych wioskach to wielkie święta, jedyna szansa dla kibiców i piłkarzy by poowąchać wielkiej piłki. No i zdarza się że ktoś przegra (trafiło się już chyba każdemu choć raz, nawet Bayernowi).

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.


Ostatnio zmieniony przez IjonTihy dnia Sro 20 Lut, 2008 13:38, w całości zmieniany 1 raz

Sro 20 Lut, 2008 13:25

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w tym sezonie to Wisła prawdopodobnie będzie prym wiodła,bo inne ekipy nic mocnego nie zakupiły....ja jestem kibicem Pogoni Szczecin ale na ten temat lepiej się nie wypowiadać.... Crying or Very sad
pzdr...... Mr. Green

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Sro 20 Lut, 2008 13:29

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przecież polskiej ligi nie da się oglądać ze względu na jej poziom. Tragedia po prostu. Zresztą jak pokazały afery korupcyjne, i tak wszystko ustalane jest gdzie indziej.

Sro 20 Lut, 2008 17:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przecież polskiej ligi nie da się oglądać ze względu na jej poziom.

Ale za to jakie fryzury mają Wink Pomijam żałosne maskowanie łysiny w stylu LAto fryzurą ala Majdan Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 20 Lut, 2008 18:17

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mimo ostatnich wzmocnień Wisły sytuacja może nie być tak komfortowa jak w rundzie jesienniej. Niedzielan nadal leczy kontuzje, Brożek nie dawno kontuzje złapał kogo więc do ataku?? Pozostaje mieć nadzieję że Zienczuk utrzyma swą wysoka formę strzelecką. Co do Lecha, jako jego kibic chciałbym by drugie miejsce było na koniec sezonu jednak to mało prawdopodobne. W tym zespole brakuje gwiazdy, lidera który by potrafił prowadzić drużynę i strzelać bramki. Cały czas Lech boryka sie z nierówną formą, jeśli u siebie wygrywa w wielkim stylu to na wyjeździe przegrywa z kretesem. Pozostaje mieć nadzieje że Legia rzeczywiście jest w tak kiepskim stanie jak piszesz Wink
A co do poziomu ligi to wina głównie działaczy którzy boją sie zainwestować prawdziwe pieniądze w zespoły. Przykład Wisły która parę lat temu walczyła o Ligę Mistrzów a J.Basłaj wyprzedał kilku kluczowych zawodników w poszukiwaniu oszczędności.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 20 Lut, 2008 18:24

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wisła ściągnęła Radomata, Zieńczuk strzela jakby coś go natchnęło. Fakt, Brożek to drugi snajper, ale zauważcie: w klasyfikacji strzelców na wysokich pozycjach Wisła ma dwóch graczy, pozostałe zespoły po jednym, więc z tym chyba nie będzie problemu.
To co może Wiśle zagrozić, to moim zdaniem zbytnie skupienie się na europejskich pucharach. jakieś kontuzje (ich nigdy nie da się przewidzieć...) albo atmosfera w drużynie, która może się popsuć po ściągnięciu kilku zawodników prawie pewnych miejsca w pierwszym składzie.
Co do Lecha - a czy Reksiu nie jest takim gwiazdorem?

Sro 20 Lut, 2008 18:39

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do Lecha - a czy Reksiu nie jest takim gwiazdorem?
Bardziej ikoną Wink Jest już zawodnikiem z dorobkiem i niestety to juz nie ta forma co kiedyś. Oczywiście jest wartościowym graczem Lecha i "Bóstwem" dla kibiców, jednak tej drużynie brakuje młodszego snajpera który potrafiłby zdobywać bramki na zawołanie.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 20 Lut, 2008 21:11

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Przecież polskiej ligi nie da się oglądać ze względu na jej poziom. Tragedia po prostu.

Upewnię się tylko: bywasz na żywo (bywasz, nie: byłeś) czy masz Canal plus?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 20 Lut, 2008 22:37

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Beznadziejne stadiony

Mam nadzieję, że nie uogólniasz. Faktycznie nie jest to infrastruktura zachodnia, ale powoli to się zmienia. Zapraszam na Bułgarską rzucić okiem jak zmienia się na lepsze Wink
Grot-Dziobecki napisał:
Legia z Lechem walczą o drugie miejsce

Ach te pojedynki Lech - Legia Twisted Evil
ARTURIUS napisał:
w tym sezonie to Wisła prawdopodobnie będzie prym wiodła,bo inne ekipy nic mocnego nie zakupiły....

Zgadzam się, że Biała Gwiazda zdąża po pierwsze miejsce, ale Lech trochę się wzmocnił i na niektórych pozycjach zacznie się rywalizacja o miejsce w składzie.
Piotrek napisał:
Przecież polskiej ligi nie da się oglądać ze względu na jej poziom. Tragedia po prostu.

Poziom może nie najwyższy, bo to Polska właśnie. Ale nie nazywam tragicznymi spotkań Lecha na Bułgarskiej i tej ilości wiary na trybunach, gdzie w takim tłumie czuje się atmosferę spotkania.
Brodeur napisał:
Co do Lecha, jako jego kibic chciałbym by drugie miejsce było na koniec sezonu jednak to mało prawdopodobne.

Brodeur więcej wiary Piwo


Uważaj na poprawność tagu cytowania Wink Dawid

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 21 Lut, 2008 8:33

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polska liga to fenomen na skalę światową. W kontekście jej beznadziejnego poziomu i dużego zainteresowania jakim się mimo to cieszy. Twisted Evil Ale to jeszcze nie koniec. Drugim fenomenem, kto wie czy nawet nie większym, jest Listkiewicz Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 21 Lut, 2008 9:48

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No przyznam że w kontekście stadionów trochę drgnęło. Na Bułgarskiej nie byłem, ale w internecie wyczytałem że już macie 25 tysięcy miejsc, a planowane jest powiększenie do 44 tysięcy. No i faktem jest, że kibice Lecha są teraz w czołówce naszej ligi, jeżeli chodzi o frekwencję czy oprawę, więc chyba stadion się przydaje.
Co do innych stadionów - są za małe, niektóre unowocześniają, ale pojemność jest chyba najważniejsza. Patrząc chociażby na stadion Legii - 13 tysięcy pojemności - jak wypadamy w porównaniu z np.niemieckimi trzecio- czy czwartoligowcami? Kiepsko. Obstawiam, że mimo poziomu naszej ligi na mecze chodziłoby po 30 tysięcy ludzi Rolling Eyes

Czw 21 Lut, 2008 10:15

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obstawiam, że mimo poziomu naszej ligi na mecze chodziłoby po 30 tysięcy ludzi

Oby nie 30 tys. samych kiboli Neutral Być może to jest częściowe wytłumaczenie fenomenu o którym wspominałem - kibolowi przecież zwisa i powiewa poziom gry, on szuka na meczu innych wrażeń Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 21 Lut, 2008 11:23

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Upewnię się tylko: bywasz na żywo (bywasz, nie: byłeś) czy masz Canal plus?

Czasami mi się zdarza, ale tylko towarzysko. A Canal+ także czasami oglądam Wink W każdym razie wiem o czym mówię i nie przekonasz mnie, że nasza liga stoi choćby na średnim europejskim poziomie.

Czw 21 Lut, 2008 11:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzisz na I ligę czy na II lub III? pytam bo widzę że masz wpisane lokalizacje gdzie I ligi nie ma.
Nie chcę przekonywać o poziomie ligi, chcę sprawdzić czy ludzi piszący o jej poziomie wiedzą z autopsji czy tylko z gazet. Bo wciąż uważam że dostępność ligi dla kibiców jest niewielka, nie licząc oczywiście tych którzy mieszkaja w miastach gdzie ta liga jest.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 21 Lut, 2008 11:47

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze do niedawna I liga w Gdyni była Wink

Czw 21 Lut, 2008 11:53

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dV, wydaje mi się że na mecze zawsze chodzić będą kibole, w liczbie paru tysięcy. Jeżeli stadion ma 10.000 miejsc pojemności - to jakaś połowa, która daje się zauważyć. A jak widownia to 30, 40, czy 50 tysięcy ludzi to mogą oni pozostać niezauważalni.

Czw 21 Lut, 2008 17:24

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic ciekawego. Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Parę lat temu, to przynajmniej w pucharach jakoś szło, i było co pooglądać. A teraz lipa.

Czw 21 Lut, 2008 19:51

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
dV, wydaje mi się że na mecze zawsze chodzić będą kibole, w liczbie paru tysięcy. Jeżeli stadion ma 10.000 miejsc pojemności - to jakaś połowa, która daje się zauważyć. A jak widownia to 30, 40, czy 50 tysięcy ludzi to mogą oni pozostać niezauważalni.

Problem w tym, że "dymy" może zrobić już sporo mniejsza liczba kiboli niż te parę tysięcy. I to odstrasza normalnych ludzi przed pójściem na mecz, nawet jeśli jest to groźba jedynie potencjalna. Dopóki nie zlikwiduje się zupełnie bandytyzmu na stadionach, dopóty nic się nie zmieni. Problem w tym, że nie widzę nikogo komu by naprawdę zależało na zmianie tej patologicznej sytuacji.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 21 Lut, 2008 21:03

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz trochę racji, wystarczy nawet kilkudziesięciu dresików i zadyma się zaczyna. Ale jest i druga strona - ci sami dresiarze mogą prowadzić doping, niekoniecznie kulturalny, ale taki, który może być akceptowany przez ogół społeczeństwa. Jest to np. taniec (niezbyt wyrafinowany, czyli skakanie w górę i w dół Wyluzowany ).
Kretynizmem jest, moim zdaniem, zakaz pokazów pirotechnicznych na stadionach. Powinno być to zezwolone, oczywiście po porozumieniu się z klubem i w rozsądnej postaci. Niestety - UE na to nie zezwala...
I pozwolę sobie postawić pytanie - co jest lepsze, czy 30-tysięczna publika, ale milcząca, czy 10 tysięcy prawdziwych kibiców, dbających o oprawę i zdzierających gardło?

Czw 21 Lut, 2008 22:23

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Harpoon napisał:
Faktycznie nie jest to infrastruktura zachodnia, ale powoli to się zmienia. Zapraszam na Bułgarską rzucić okiem jak zmienia się na lepsze
No zmienia sie, szkoda tylko że tak powoli. Gdyby nie Euro przypuszczam że pozostałe, dwie trybuny na przebudowę czekały by znacznie dłużej. Faktem jest że stadion z dwa nowymi trybunami prezentuje sie całkiem całkiem Wink
Cytat:
Poziom może nie najwyższy, bo to Polska właśnie. Ale nie nazywam tragicznymi spotkań Lecha na Bułgarskiej i tej ilości wiary na trybunach, gdzie w takim tłumie czuje się atmosferę spotkania.
Lech zawsze cieszył sie rzeszą fanów i nie ma co sie dziwić. W końcu ta drużyna ma najbardziej rozbudowany marketing w lidze.
Cytat:
Brodeur więcej wiary
Jestem realistą i to jest moje przekleństwo Wink Może bardziej bym uwierzył w to drugie miejsce w lidze gdyby coś ruszyło sie także na ławce trenerskiej. Wink Piwo
Grot-dziobecki napisał:
Co do innych stadionów - są za małe, niektóre unowocześniają, ale pojemność jest chyba najważniejsza. Patrząc chociażby na stadion Legii - 13 tysięcy pojemności - jak wypadamy w porównaniu z np.niemieckimi trzecio- czy czwartoligowcami? Kiepsko. Obstawiam, że mimo poziomu naszej ligi na mecze chodziłoby po 30 tysięcy ludzi
Cecha charakterystyczna jeśli chodzi o kibiców ligowych jest to że gdy drużyna zwycięża są i pełne trybuny gdy przegrywa na mecze przychodzą tylko zagorzali fani. W polskich warunkach optymalna pojemność stadionu ligowego to 30 tys. Jedynie stadion narodowy zasługuje na większa pojemność.
Cytat:
I pozwolę sobie postawić pytanie - co jest lepsze, czy 30-tysięczna publika, ale milcząca, czy 10 tysięcy prawdziwych kibiców, dbających o oprawę i zdzierających gardło?
Najlepsze jest jak te 10 tys gardeł ciągnie do dopingu pozostałe 30 tys. Piwo Oj szkoda że "Młyn" na Bułgarskiej przestał istnieć. Ta trybyna była siłą napędowa pozostałych kibiców, prawda Harpoon?? Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Piwo
Piotrek napisał:
W każdym razie wiem o czym mówię i nie przekonasz mnie, że nasza liga stoi choćby na średnim europejskim poziomie.
Ciężko tu mówić o średnim poziomie. Na dzień dzisiejszy Polska Liga zajmuje pozycję III, IV ligi Europejskiej.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 21 Lut, 2008 23:45

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Arturius!

Jest nas wiecej, mam na mysli kibicow Pogoni! Jeszcze kiedys wrocimy i bedziemy wielcy, pozdrawiam :D

Pią 22 Lut, 2008 2:58

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A Pogoniarze, możecie przybliżyć sytuację w Waszym klubie? Czy ten zespół czwartoligowy to Wy, czy jakaś pseudo-Pogoń? No i powodzenia, czeka na Was Legia w Ekstraklasie Wyluzowany


A co się tyczy dopingu - sytuacja, o jakiej mówił Brodeur, jest możliwa, najczęściej jednak na meczach kadry. Tam, owszem, doping jest na porządnym poziomie, i śpiewają wszyscy, nawet kobitki Uśmiech

Pią 22 Lut, 2008 10:27

Powrót do góry
Traugutt
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 230
Skąd: Ziemia Lubuska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Liga jaka jest każdy widzi - albo i nie widzi jak nie ma C+ Wink Co do stadionów to faktycznie dramat - przykład Górnego Śląska, gdzie praktycznie wszyscy I-ligowcy grają w Wodzisławiu Śl. mówi sam za siebie. Na dodatek czeka nas reorganizacja ligi i dopiero teraz zaczną sie kalkulacje Twisted Evil A kto mistrzem? Serce mówi że "Kolejorz", rozum - że "Biała Gwiazda".

P.S. Prawdą jest że dwa Zagłębia - z Sosnowca i Lubina - spadają w tym sezonie automatycznie o klasę niżej?

_________________
"Człowiek, który pierwszy cisnął obelgę zamiast kamień, był twórcą cywilizacji." Z. Freud

Pią 22 Lut, 2008 17:12

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot, nie wiem co mysla inni, dla mnie nowa Pogon jest prawdziwa, na pewno prawdziwsza od zespolu przeniesionego (to chyba najlagodniejsze okreslenie) z Piotrkowa. Czasem trzeba spasc na dno, zeby sie odbic. My sie odbijamy od IV ligi
pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Sob 23 Lut, 2008 23:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Następny Strona 1 z 75

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.