| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

T-34 budowa

Postanowiłem zrobić małą fotorelację ze sklejania papierowego T-34/85 z MM. Etap I - kadłub. Mam jeszcze problemy ze spasowaniem części, co widać na zdjęciach w postaci białych krawędzi Uśmiech. Wręgi postanowiłem podkleić tekturą falistą, czego szybko pożałowałem, ale na szczęście dremel i turlanie po nich hantlem 6 kg załatwiły sprawę Razz. Mam pytanie - kiedy i czym należy zacząć retusz tekturowych modeli?


Opis załącznika:
Początek :)

Opis załącznika:
Wręgi i burty złożone na sucho...

Opis załącznika:
...i po sklejeniu, wraz z dodanym użebrowaniem pokrywy silnika.

Opis załącznika:
Oklejony szkielet.

Sro 30 Sty, 2008 12:34

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Retusz można robić zwykłymi farbkami akwarelowymi lub plakatowymi lub też farbami modelarskimi (Pactra, Humbrol, Tamiya itp.)
Trzymam kciuki i powodzenia w budowie. Uśmiech

Pozdrawiam.

Sro 30 Sty, 2008 15:16

Powrót do góry
Stiopa
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 21
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam do retuszu modeli można oprócz farbek użyc suchych pasteli Bardzo szczęśliwy . Jakbyś mógł wraz z rozwojem prac nad tym modelem wysłac kilka fotek na forum to może i mojego T-34 rusze.
Pozdrawiam.

_________________
Algebra wyniku potyczki: 3 partyzant?łw + 1 prawdopodobnie + 2 Âświnie = 37 zabitych w walce.

Nie 03 Lut, 2008 16:32

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Póki co, muszę iść do sklepu bo butapren mi się skończył Razz. Ale postaram się na bieżąco z postępem budowy podsyłać po kilka zdjęć.

EDIT: Mam pytanie, dosyć istotne bo mogę łatwo popsuć cały efekt: jak ciasno zwinąć lufę? Próbowałem nad parą, ale po tym zabiegu muszę użyć żelazka Razz. Znacie jakieś sprawdzone sposoby?

Wto 05 Lut, 2008 17:27

Powrót do góry
Stiopa
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 21
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tomciaz napisał:
Póki co, muszę iść do sklepu bo butapren mi się skończył Razz. Ale postaram się na bieżąco z postępem budowy podsyłać po kilka zdjęć.

EDIT: Mam pytanie, dosyć istotne bo mogę łatwo popsuć cały efekt: jak ciasno zwinąć lufę? Próbowałem nad parą, ale po tym zabiegu muszę użyć żelazka Razz. Znacie jakieś sprawdzone sposoby?


Tutaj jest co nieco o zwijaniu na mokro i na sucho mam nadzieje, że sie przyda Wink
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?start=10&t=7919
:samolot:

_________________
Algebra wyniku potyczki: 3 partyzant?łw + 1 prawdopodobnie + 2 Âświnie = 37 zabitych w walce.

Sro 06 Lut, 2008 0:39

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prace powoli posuwają się do przodu. Tutaj: szkielet wieży z działem, które udało mi się uszkodzić 2 razy (z czego raz elektronarzędziem Razz), wskutek czego zdecydowałem się na retusz całego modelu. Wszelkie "drukowane nity" postanowiłem zastąpić główkami od szpilek i całość pomalować. Detale w stylu kraty na pokrywie silnika pierwej zamaskuję.


Opis załącznika:
Wieża

Opis załącznika:
Zapytacie pewnie co się stało. Tak to jest jak się chce zaoszczędzić na rozpuszczalniku. Postanowiłem przeprowadzić retusz lewej burty... Pactrą. Efekt wiadomy. Próbowałem ratować sytuację szpachlą, efekt - smarki. Popłakałem się i zrobiłem nową część.

Czw 14 Lut, 2008 18:36

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomału, pomału... Na razie model prezentuje się mocno średnio, ale po retuszu będzie lepiej. Poza tym ciągle zdobywam nowe doświadczenia (tzn. uczę się na błędach, co świetnie widać Uśmiech).


Opis załącznika:
Przód, położona wstępna warstwa farby

Opis załącznika:
Jeszcze świeży, onitowany tył, przygotowany do zagruntowania.

Opis załącznika:
Izometrycznie

Wto 20 Maj, 2008 21:43

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stiopa napisał:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?start=10&t=7919

Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany Zszokowany

A mi wydawało się, że potrafię lepić modele z kartonu Rolling Eyes .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 21 Maj, 2008 19:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.