| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

KONKURS 2008

Pytanie zadaje Azazel

Sro 16 Sty, 2008 19:32

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik





Posty: 762
Pochwał: 1
Skąd: Obleśnica
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wywołany do tablicy zgłaszam się.

Pytanie: Wielkim, wręcz modelowym sukcesem sowieckiego wywiadu stała się w połowie lat 20stych operacja...(właśnie jaka)-była to wielka akcja dezinformacyjna, mająca na celu skompromitowanie białej emigracji rosyjskiej i umiejscowienie w jej środowisku, a także wewnątrz zachodnich służb wywiadowczych sowieckiej agentury. W kierownictwie operacji znajdował sie min. Dobrzyński-Sosnowski oraz Wiktor Steckiewicz. O jaka operacje chodzi? Proszę podać kryptonim.

_________________
Na imie mam Legion a obliczem moim miliony-monetek Uśmiech .

Sro 16 Sty, 2008 23:17

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Operacja Trust.

Pią 18 Sty, 2008 0:28

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Azazel, czy jest to poprawna odpowiedź?

Sro 23 Sty, 2008 15:53

Powrót do góry
Azazel
Porucznik

Porucznik





Posty: 762
Pochwał: 1
Skąd: Obleśnica
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gocie przepraszam za zaniedbanie...Tak andi masz rację punkt dla Ciebie, chodziło mi o operację "Trust". Zadajesz Piwo
_________________
Na imie mam Legion a obliczem moim miliony-monetek Uśmiech .

Sro 23 Sty, 2008 18:05

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O kim mowa ;
wysoki, szczupły, melonik na głowie, religijny, typ społecznika, socjalista sympatyzujący z ludowcami.

Dla ułatwienia, był to polski polityk.

Sro 23 Sty, 2008 22:58

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ignacy Daszyński?
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 24 Sty, 2008 18:05

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ignacy Daszyński?

Nie.

Podpowiedź;
Był blisko związany ze "Społem". Myślę, że teraz już b. łatwe.

Pią 25 Sty, 2008 21:00

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rafał Radziwiłłowicz

Sob 26 Sty, 2008 0:26

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rafał Radziwiłłowicz

Też nie.

Następne ułatwienie.
Urodził się w Kaliszu 15 marca 1869 r. Jego ojciec był dozorcą więziennym.

I na koniec, był jednym z najważniejszych polityków międzywojennych (przynajmniej jeżeli chodzi o rangę Wink ).

Sob 26 Sty, 2008 0:39

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Stanisław Wojciechowski - nie ma bata Mr. Green

Sob 26 Sty, 2008 0:59

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Piotrek, nie ma bata. Prezydent odsunięty od władzy Piwo Piwo

Sob 26 Sty, 2008 1:14

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dzięki Piwo !
Moje pytanie: który z ukraińskich hetmanów współpracował z Niemcami?

Sob 26 Sty, 2008 1:18

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pawło Skoropadski Question

Sob 26 Sty, 2008 1:31

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł a nie Pawło, ale zaliczam Piwo Na wikipedii jest błąd w pisowni jego imienia.

Sob 26 Sty, 2008 1:33

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

nie znam sie na historii Ukrainy . ;P

Moje pytanie :
Zawodników jakiego klubu piłkarskiego przedstawia to zdjęcie i z którego jest roku?
Wydaje mi sie bardzo proste.



Opis załącznika:

Sob 26 Sty, 2008 1:54

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zawodnicy Wisły Kraków.
Wydaje mi się, że zdjęcie zrobiono w 1931 roku podczas obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Towarzystwa Sportowego "Wisła" 23-25 maj.Jubileuszowi przewodniczył i był jego protektorem E.Rydz-Śmigły.

Sob 26 Sty, 2008 2:46

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 260
Skąd: Świebodzice
Archiwum: Iks :)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie. Oni nie robią przypadkiem "zieg heil"? Dziwne to troszkę podniesienie ręki.
_________________
"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział."

Sob 26 Sty, 2008 14:16

Powrót do góry
warrior
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Warszawa, Pax Polonia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sieg Heil? Daj spokoj, przed wojna tak pozdrawiali sie polscy narodowcy oraz wiekszosc patriotow, to tzw. salut rzymski, polecam artykol nt. ONR, ktory wkleil kolega l&m. Pozdrawiam
_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert

Sob 26 Sty, 2008 16:59

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zawodnicy Wisły Kraków.
Wydaje mi się, że zdjęcie zrobiono w 1931 roku podczas obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Towarzystwa Sportowego "Wisła" 23-25 maj.Jubileuszowi przewodniczył i był jego protektorem E.Rydz-Śmigły.

No wiadomo, że Wisły . Z mojego źródła wynika, że inny rok, ale tak szczegółowo to napisałes ze mam dylemat nad prawdziwością źródła.
Jak ktoś nie wpadnie na datę do jutra to ty wygrywasz Piwo
Cytat:
A tak na marginesie. Oni nie robią przypadkiem "zieg heil"? Dziwne to troszkę podniesienie ręki.

Stali by wówczas na baczność i ręka by była wyprostowana a palce razem i mieli by chyba usta otwarte bo trzeba powiedzieć Sieg Heil prawda?
Tu masz artykuł o Salucie :
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=9449


P.S. Grocie co robimy z pytaniem?

Sob 26 Sty, 2008 18:45

Powrót do góry
Oberst Prymas
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 260
Skąd: Świebodzice
Archiwum: Iks :)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

warrior napisał:
Sieg Heil? Daj spokoj, przed wojna tak pozdrawiali sie polscy narodowcy oraz wiekszosc patriotow, to tzw. salut rzymski, polecam artykol nt. ONR, ktory wkleil kolega l&m. Pozdrawiam


Możliwe, możliwe. Kto pyta nie błądzi Wink Tyle jako OT.

_________________
"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział."

Sob 26 Sty, 2008 20:19

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzę że LM bardzo przejął sie próbą racjonalnego wytłumaczenia w.w ''pozdrowienia '' bez podtekstów faszystowskich , niestety Panie LM , szanse są nikłe , a w.g mnie nie ma ich wcale . Swoja drogą redakcja IOH ma całkiem fajnego redaktora . GRATULACJE !!!!!! Obym za polemikę za ONR-owcem nie zarobił kolejnego minusa , ku uciesze nacjonalistycznej mniejszości na tym forum .

P.S Nie zauważyłem że LM przestał być w kolorze ''czerwonym'' , to dobrze że człowiek spod znaku ONR nie redaguje tematu bitew . Jego obiektywizm jest znacznie ograniczony .


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sob 26 Sty, 2008 21:54, w całości zmieniany 1 raz

Sob 26 Sty, 2008 20:38

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

l&m na stronie wislakrakow znalazłem zdjęcie z innego ujęcia przedstawiające gości honorowych za tym "ołtarzem "nakrytym takim samym kobiercem.(niestety nie można wkleić tego zdjęcia).
Na zdjęciu , które Ty podałeś i na tym które ja znalazłem nie można jednoznacznie stwierdzić, że chodzi o to samo wydarzenie.
Równie dobrze może to być 16 listopad 1924 rok i mecz Wisły z Pogonią Lwów, gdzie zjawił się J.Piłsudski.

Pozdrawiam.

http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=3856&page=2
tutaj link do tematu

Sob 26 Sty, 2008 22:08

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P.S Nie zauważyłem że LM przestał być w kolorze ''czerwonym'' , to dobrze że człowiek spod znaku ONR nie redaguje tematu bitew . Jego obiektywizm jest znacznie ograniczony .

Laughing Sig Hajl Laughing
Podaj przykład.

andi wg. mojego źródła rok 1938.

Ale daje ci punkt .


Podjąłem decyzję, że żegnam się z forum skoro tak traktujecie osobę o innych poglądach.
Szczególnie żal mi , że nie zdążyłem przesłać 10 nowych artykułów, które dzisiaj cały dzień kończyłem.

Takim panom jak Seth polecam więcej nie schodzić na tematy polityczne w tematach historycznych , bo sam zaczyna a potem ma pretensje.


Podziękowania za wszystko dla Grota ( mam nadzieje, że kiedys sie spotkamy w stolicy Piwo ), elpasa (że pare razy sie fajnie gadało), Dawida (że odpisywał mi dzielnie na nawał moich pytań w roku 2006), dla szponiastego , maxikaska, de Villarsa.
Piwo Piwo Piwo Piwo


Sława Wielkiej Polsce!

Sob 26 Sty, 2008 23:14

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zauważyłem że LM przestał być w kolorze ''czerwonym'' , to dobrze że człowiek spod znaku ONR nie redaguje tematu bitew . Jego obiektywizm jest znacznie ograniczony .

Tak w ramach OT. Czemu ktoś miałby być dyskryminowany za poglądy i czemu a priori uważasz, że jego artykuły będą nie obiektywne? Nie oszukujmy się, każdy redaktor, a tym bardziej historyk, ma swoje poglądy. Ale dopóki pod wpływem tych poglądów nie ingeruje w treść przedstawianych faktów to wszystko jest ok. Ty przecież też masz wyraziste poglądy polityczne, tylko że w drugą stronę. I czy z tego powodu nie mógłbyś pisać prac historycznych? Epoka dominacji jedynie słusznych poglądów w redakcjach już się na szczęście skończyła Piwo

Nie 27 Sty, 2008 0:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.