| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

OK.
Coś łatwego;nie mam teraz głowy do pytań.
Hannibal w pewnym miejscu dwukrotnie pokonał Rzymian, bitwy te rozegrały się w odstępie dwóch lat.
W drugiej poległ prokonsul i 11 z 12 trybunów wojskowch.
O jakie miejsce chodzi,lata i nazwisko tego pechowego prokonsula.

Wto 23 Gru, 2008 0:52

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

to chyba chodzi o prokonsula Serviliusa Geminusa i bitwa nad Jeziorem Trazymeńskim 24 czerwca 217 p.n.e
_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Wto 23 Gru, 2008 18:07

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie.
Było to później, po bitwie pod Kannami.
W jednym miejscu rozegrały się dwie bitwy w odstępie dwóch lat.
W pierwsze straty Rzymian 16 tys. ,w drugiej 7 tys.
To w ramach podpowiedzi.

Wto 23 Gru, 2008 20:45

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Święta zbliżają się ku końcowi , czas na odpowiedź andi .

Pią 26 Gru, 2008 21:53

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Święta zbliżają się ku końcowi , czas na odpowiedź
.
Niedawno wróciłem do siebie od Rodziców, sprawdzenie konkursu Question i znowu muszę szukać pomysłu.
Wygląda na to, że czas na nowe pytanie.
Jeszcze odpowiedź na poprzednie (przyznam- nie sądziłem, że nie padnie odpowiedź po podpowiedzi).
212 i 210 rok p.n.e dwie bitwy pod Herdoneą, w drugiej był klasyczny manewr oskrzydlenia.Poległ w drugiej prokonsul Cnaeus Fulvius Centumalus.
Dane z "Wojny Hannibala" Kęciek, a on z Liwiusza XXV 21.

Nowe pytanie-zaraz coś znajdę Bardzo szczęśliwy

Edit.
Zama.
Hannibal miał tylko 4 tys. kawalerii.
Połowę z tego dostarczył mu pewien władca.
Kto to ?

Pią 26 Gru, 2008 23:45

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bomilkar ...????
_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Sob 27 Gru, 2008 13:11

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Proponuję pytaniem andiego ( i odpowiedzią ) zakończyć edycję konkursu Starożytność 2008 . Podliczę punkty po werdykcie andiego .

Sob 27 Gru, 2008 19:44

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bomilkar

Nie.
Dodam, że ta konnica była numidyjska.

Sob 27 Gru, 2008 20:41

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Proponuję pytaniem andiego ( i odpowiedzią ) zakończyć edycję konkursu Starożytność 2008 . Podliczę punkty po werdykcie andiego .


Oczywiście że tak Wink
Postaram sie o jakieś nagrody Wink :

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 27 Gru, 2008 22:44

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To jest Masynissa.
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Nie 28 Gru, 2008 0:22

Powrót do góry
andi
Kapitan

Kapitan




Posty: 1486
Pochwał: 2
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masynissa.

Też nie.
Z tego co wiem to Masynissa wspomógł Rzymian.

Edit.
Myślę, że możemy zakończyć tę edycję konkursu.
Władcą był Tychajos.

Gratulacje dla ARTURIUSA; z moich wyliczeń wygląda na to, że jest Zwycięzcą.

Nie 28 Gru, 2008 17:23

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mały OT odnośnie konnicy pod Zamą w 202 p. n.e :

Massynisa dowodził konnicą numidyjską po stronie rzymskiej . Natomiast po stronie kartagińskiej zazwyczaj uogólnia się nację z jakiej wywodzili się konni . Nie będziemy tu rozpatrywać czy Hannibal miał 5 tys. konnicy czy może 4 . Jednak bardzo istotne jest to , że nie byli to tylko Numidyjczycy. W skład kawalerii Hannibala wchodzili również Mauretańczycy ( wraz z Numidyjczykami było to ok. 3 tys. konnych ) oraz jazda ciężka w ilości 2 tys . złożona z Kartagińczyków i tzw. Afryki ( ?) cokolwiek to znaczy . Tychajos dowodził konnicą na skrzydle lewym , a na prawym ? Wink


Jestem na forum od ponad 2 lat , konkurs "Starożytny" był mi bliski i dostarczał wielu radości . Tak jest i tym razem . Uczestnicy edycji 2008 zachowali doskonały poziom i wysoką kulturę . Udział w tym konkursie był czystą przyjemnością . Nie od rzeczy będzie wspomnieć , że przemądrzały seth został zdetronizowany Laughing Jaki z niego starożytnik Laughing W roku 2008 niepodzielnie rządzili panowie A , a czyli ARTURIUS i andi Byliście bezkonkurencyjni Piwo Piwo Piwo Jednak konkurs rozwijał się dzięki pracy wszystkich uczestników . Dziękuję w imieniu swoim jak i IOH Piwo Piwo Piwo Do tego drugiego średnio jestem upoważniony Laughing

Teraz wyniki :

Wyniki konkursu " Starożytność" 2008


1. ARTURIUS 47 p.
2. andi 41 p.
3. seth 28 p.
4. Pirania 16 p.
5. żukow 12 p.
6. Tofik2 9 p.
7. Zeus99 8 p.
8. Chaemuaset , Nuad 7 p.
9. AZAZEL , Indiana Jones 6 p.
10. AMICA , Piotr Wysocki 5 p.
11. Orzeł13 , Caralinus , AMICA 4 p.
12..LUK , Piotr Wysocki , miodzio , eire 3 p.
13. de Villars , 2 p.
14. Gallum , baranekbxl , Grobell , DOMARASC , zelik15 , Pancho78 , Imperator, Warrior , speculator , slasher , Diabeł tasmański , LEUTHEN , Sandra , diablox , porui , Lisowczyk 1610 po 1 p.


Nadchodzi rok 2009 czas zdetronizować ARTURIUSA Twisted Evil do dzieła Panowie Twisted Evil

Nie 28 Gru, 2008 19:19

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do gratulacji Mr. Green

Jako że nie ma mnie na początku nowego roku (będę poza internetem a nawet UE) więc konkurs zapewne jak poprzednio zapoczątkuje Seth
I życze szczęścia i samych poprawnych odpowiedzi w nowej edycji konkursu Mr. Green Piwo

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 28 Gru, 2008 21:19

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

GRATULUJę WSZYSTKIM< A SZCZEGÓLNIE ARTURIUSOWI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Nie 28 Gru, 2008 21:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rozpoczęcie kolejnej edycji nastąpi 1 stycznia 2008. Proszę o cierpliwość .

Nie 28 Gru, 2008 23:19

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Panowie......i nie myślcie sobie że w przyszłym roku odpuszczę Mr. Green
pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pon 29 Gru, 2008 23:10

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Koniec konkursu, wątek zostaje zamknięty Wink

Czw 01 Sty, 2009 15:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 Strona 58 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.